Kleine menselijke verhalen en grootse interventies in nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie'

woensdag 7 september 2016

Geen arena zo herkenbaar als de Vlaamse autosnelweg. Dagelijks maken miljoenen autobestuurders er gebruik van, onder het toeziend oog van de Federale Wegpolitie.

Na een succesvol eerste seizoen van 'Alloo bij de Wegpolitie' volgt Luk Alloo binnenkort opnieuw in hun kielzog. Vanaf 8 september belicht hij elke donderdagavond met zijn gekende interviewstijl hoe het er op de Vlaamse autosnelweg aan toegaat.


Alcoholcontroles, grootschalige flitsacties, spoedinterventies, vaststellingen van ongevallen: Luk Alloo brengt ze allemaal in beeld. Van kleine menselijke verhalen tot groots opgezette achtervolgingen. Bekende gezichten keren in dit nieuwe seizoen terug, maar ook nieuwe politieagenten worden geïntroduceerd. Een twaalftal agenten neemt Luk Alloo twaalf weken lang mee op hun rit in de zones Antwerpen, Brecht en Turnhout. Luk volgde de politieteams maandenlang dag én nacht tijdens hun werkshiften. Voor het eerst mocht hij ook meerijden met een gerechtelijke cel van de Wegpolitie.

In elke aflevering toont Luk Alloo verschillende interventies en meteen valt de polyvalentie van de politieagenten op. 'De wegpolitie kampt vaak met onverwachte situaties op de weg en moet overal op inspelen. Je houdt het niet voor mogelijk wat er allemaal gebeurt tijdens hun werkuren', klinkt het bij Luk. Alloo – zelf criminoloog van opleiding – zit de agenten op de huid tijdens de vele interventies die hij volgt. Zo schetst hij een eigenzinnig beeld van de Wegpolitie, die tijdens de vele politionele tussenkomsten ingrijpt, bemiddelt en verzoent, maar ook beboet, oppakt, achtervolgt en achter de tralies zet.

Aflevering 1
In de eerste aflevering houdt een politieduo een vrachtwagenchauffeur aan die dronken en met een fles wodka in de aanslag achter het stuur zit. Een jongeman rijdt 160 km/uur op de autosnelweg en wordt langs de kant gezet. Agenten Griet en Stef snellen een man te hulp die gesitueerd wordt op de pechstrook en het leven niet meer ziet zitten. Drie wagens die via de pechstrook rijden worden wegens asociaal rijgedrag gelijktijdig tegengehouden. Op de ring van Antwerpen rijdt een dame te snel naar haar werk. Zij wordt onverbiddelijk langs de kant gezet. Een Nederlandse truckchauffeur verliest zijn kalmte en luistert niet naar de politieagenten. Hij wordt voor zijn ontoelaatbaar taalgebruik en gedrag beboet en moet 1.720 € cash betalen.

'Alloo bij de Wegpolitie', vanaf donderdag 8 september om 21.15 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Najaar 2016: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

De derde auditieshow zit vol spektakel en verbluffende acts. Jo keert na zijn deelname in 2013 met kip Curry terug met zijn hondje Bo. Kent Karen hem nog? Ook de Flippo's tonen hun trampoline-act. Weten zij de jury opnieuw te overtuigen?

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:10
    Kapot gaan
    00:00
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Herfstbeelden
  • 08:00
    Waiko
    21:25
    Geen uitzending
  • 07:55
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    01:15
    NYPD Blue
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:00
    Blind Getrouwd UK
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:45
    Geen uitzending
  • 07:05
    A Glenbrooke Christmas
    05:05
    Too Close for Christmas
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:20
    Zeg Eens Euh
  • 08:05
    Modern Family
    02:00
    How to Get Away With Murder
  • 07:45
    Hawaii Five-0
    02:05
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 08:10
    Apero - Dining
    01:50
    A Place in the Sun
  • 07:40
    Accident, Suicide, or Murder
    01:10
    Cold Case
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:09
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:00
    KLAAR IN 20 minuten
    02:20
    De Dagschotel
  • 07:30
    Sister Boniface Mysteries
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 08:15
    Burn Notice
    02:00
    Below Deck Down Under
  • 08:10
    Goedemorgen Nederland
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:15
    PAW Patrol
    02:35
    Eva