Kippenvel, power en verliefdheid in eerste Battles van 'The Voice van Vlaanderen'

'The Voice van Vlaanderen' begint aan een nieuwe etappe: de Battles. Vier weken lang dunnen coaches Natalia, Bart Peeters, Koen Wauters en Bent Van Looy hun teams voor de helft uit.
Hun poulains nemen het in duo rechtstreeks tegen elkaar op in de Battle-arena. Aan de coaches om te bepalen welk talent door mag naar de ultieme liveshows. Door de steals maakt ook de afvaller nog kans om door te gaan, zij het in een ander team. Aan Natalia, Bart, Koen en Bent om te bepalen met welke 8 stemmen ze volgende maand het podium van Flanders Expo in Gent bestormen.
De Battles worden vrijdag afgetrapt door team Bart. De fiere coach stuurt naar eigen zeggen the beauty and the beast samen het podium op: de 58-jarige Jan uit Willebroek versus de 26-jarige Stefanie uit Beringen. 'Jullie hebben allebei dat warme, folky gevoel en daar wil ik op verder werken', klinkt het bij Bart. Hij koos voor een folksong die het tot Tomorrowland schopte in de vorm van Avicii: Wake Me Up. Wint de krachtige stem van podiumbeest Jan of kiest coach Bart voor de frivole Stefanie?
Team Bent levert de tweede Battle met musicalster Jurgen (42, Deurne) en Bruxelloise Janna (22). 'Ik heb zin in een dramatische ballade', kondigt Bent aan. En dus kiest de coach voor wat volgens Jurgen één van de mooiste nummers ooit is: Don’t Give Up van Peter Gabriel & Kate Bush. 'Ik verwacht van deze Battle het allerhoogste. Deze keer moet er niet gevochten worden in de ring. Ik reken op jullie om voor de grootste kippenvelbobbels van dit seizoen te zorgen', maakt Bent duidelijk.
Coach Koen belooft meteen voor een top-Battle te zorgen met de twee beste popstemmen uit zijn team. Hij kiest bovendien voor een strijd tussen vierdraaiers, want zowel Sepp (18, Hasselt) als Shauni (22, Schoten) overtuigde alle coaches tijdens de Blind Auditions. In de ring zullen Sepp en Shauni zich van een andere kant moeten laten zien, want hun coach verwacht van hen een sexy, poppy en speelse performance. De verliefdheid moet er afspatten tijdens Marvin Gaye van Charlie Puth ft. Meghan Trainor.
Aan Laura (20, Gent) en Janneken (21, Stekene) uit team Bent om een heel ander gevoel neer te zetten tijdens hun performance op Bad Blood van Taylor Swift, in een versie van Ryan Adams. 'Denk aan jullie ergste ruzie. De ontgoocheling en bitterheid moet vertaald worden naar prachtige muziek', luidt het tijdens de workshop van coach Bent. Geen evidente opdracht voor Laura, die nog nooit eerder op een podium performde. Al is Bent niet van plan om de lat daarom lager te leggen: 'Jullie moeten gewoon perfect zijn. Meer vraag ik niet.'
'Ik denk dat ik tegen Lina zal moeten battelen, omdat ze qua zangstem goed bij mij past', klinkt het bij de 25-jarige David uit Brussel. Dat moet ook hun coach Natalia gedacht hebben, want zij zet de twee samen op het podium. David en Lina (17, Heverlee) zullen haar moeten overtuigen met een soulful duet op een gevoelig nummer: Earned It van The Weeknd. 'The Weeknd is één van mijn lievelingsartiesten, maar dit nummer is heel hoog', reageert David. 'Wij komen iets te goed overeen. Dit is meer een duet dan een Battle', lacht Lina. Wie zet de andere uiteindelijk toch schaakmat?
Team Bart opent niet alleen de eerste Battle-aflevering, maar sluit die vrijdag ook af. En dat gebeurt met een knal: een mash-up van Enya en Halo van Beyoncé gezongen door Lisa (23, Vosselaar) en Indra (27, Gent). 'Voor deze versie van Halo heb je straffe zangeressen nodig en ik heb die luxe in mijn team', klinkt het bij de coach. 'Indra kan heel veel gevoel in haar nummers leggen, ik heb dan weer het voordeel dat… er veel geluid uitkomt', lacht Lisa. Op het podium is lachen echter uit den boze voor coach Bart, die zich van zijn strengste kant laat zien. En dan is het aan de Whitney Houston en de Minnie Riperton van de Blind Auditions om iedereen te verbluffen…
'The Voice van Vlaanderen', vrijdag 1 april 2016 om 20.35 bij VTM
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: The Voice van Vlaanderen (vtm)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- November wordt 'Boer zoekt Vrouw'-maand op NPO 1
- Toby Alderweireld maakt binnenkort debuut als analist bij 'Match of the Day'
- Onder meer Ruth Beeckmans, Viktor Verhulst, Ruben Van Gucht en Céline Van Ouytsel in eerste week 'Zeg Eens Euh!'
- De publieke omroep brengt Lowlands dichterbij dan ooit
- Dan start 'Blokken', het laatste seizoen van Ben Crabbé
- Ziggo Sport zwaait Dutch GP uit met speciaal 'Race Café' op Zandvoort
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer live op Lowlands
- Een verzwegen verleden in de KRO-NCRV documentaire 'Mijn Broer'
- Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem én dineren op topniveau in 'Met Vier In Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Verrassing bij De Tijdloze: Joris Hessels krijgt ochtendshow
- Peter Van de Veire, Brahim en de 'Radio 2 Dansathon': dit is het najaar van Radio 2
- MNM onthult najaarsplannen: 'Sander tegen de tijd' en 'MNM 1000' keren terug, Maureen Vanherberghen verhuist
- Studio Brussel zet na festivalzomer koers naar 'De Warmste Week' en 'De Tijdloze 100'
- VRT zet vol in op audio: dit mag je verwachten van Radio 1, Radio 2, MNM, Studio Brussel en Klara dit najaar
Multimedia SPOTLIGHT
-
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien'
Kijktip van de dag

In de slotaflevering reist Alice naar Spanje op zoek naar de wortels van het Romeinse rijk. Om de macht te grijpen over de Middellandse Zee moesten de Romeinen eerst afrekenen met de Carthagers - een volk waarvan de ware identiteit pas dit jaar werd onthuld dankzij baanbrekend DNA-onderzoek. Van de ruïnes van Tarragona tot het indrukwekkende Romeinse theater van Cartagena ontmoet Alice archeologen en historici die haar reis naar een onverwacht ontroerend einde brengen.
'Roman Empire by Train', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































