Kippenvel, power en verliefdheid in eerste Battles van 'The Voice van Vlaanderen'

'The Voice van Vlaanderen' begint aan een nieuwe etappe: de Battles. Vier weken lang dunnen coaches Natalia, Bart Peeters, Koen Wauters en Bent Van Looy hun teams voor de helft uit.
Hun poulains nemen het in duo rechtstreeks tegen elkaar op in de Battle-arena. Aan de coaches om te bepalen welk talent door mag naar de ultieme liveshows. Door de steals maakt ook de afvaller nog kans om door te gaan, zij het in een ander team. Aan Natalia, Bart, Koen en Bent om te bepalen met welke 8 stemmen ze volgende maand het podium van Flanders Expo in Gent bestormen.
De Battles worden vrijdag afgetrapt door team Bart. De fiere coach stuurt naar eigen zeggen the beauty and the beast samen het podium op: de 58-jarige Jan uit Willebroek versus de 26-jarige Stefanie uit Beringen. 'Jullie hebben allebei dat warme, folky gevoel en daar wil ik op verder werken', klinkt het bij Bart. Hij koos voor een folksong die het tot Tomorrowland schopte in de vorm van Avicii: Wake Me Up. Wint de krachtige stem van podiumbeest Jan of kiest coach Bart voor de frivole Stefanie?
Team Bent levert de tweede Battle met musicalster Jurgen (42, Deurne) en Bruxelloise Janna (22). 'Ik heb zin in een dramatische ballade', kondigt Bent aan. En dus kiest de coach voor wat volgens Jurgen één van de mooiste nummers ooit is: Don’t Give Up van Peter Gabriel & Kate Bush. 'Ik verwacht van deze Battle het allerhoogste. Deze keer moet er niet gevochten worden in de ring. Ik reken op jullie om voor de grootste kippenvelbobbels van dit seizoen te zorgen', maakt Bent duidelijk.
Coach Koen belooft meteen voor een top-Battle te zorgen met de twee beste popstemmen uit zijn team. Hij kiest bovendien voor een strijd tussen vierdraaiers, want zowel Sepp (18, Hasselt) als Shauni (22, Schoten) overtuigde alle coaches tijdens de Blind Auditions. In de ring zullen Sepp en Shauni zich van een andere kant moeten laten zien, want hun coach verwacht van hen een sexy, poppy en speelse performance. De verliefdheid moet er afspatten tijdens Marvin Gaye van Charlie Puth ft. Meghan Trainor.
Aan Laura (20, Gent) en Janneken (21, Stekene) uit team Bent om een heel ander gevoel neer te zetten tijdens hun performance op Bad Blood van Taylor Swift, in een versie van Ryan Adams. 'Denk aan jullie ergste ruzie. De ontgoocheling en bitterheid moet vertaald worden naar prachtige muziek', luidt het tijdens de workshop van coach Bent. Geen evidente opdracht voor Laura, die nog nooit eerder op een podium performde. Al is Bent niet van plan om de lat daarom lager te leggen: 'Jullie moeten gewoon perfect zijn. Meer vraag ik niet.'
'Ik denk dat ik tegen Lina zal moeten battelen, omdat ze qua zangstem goed bij mij past', klinkt het bij de 25-jarige David uit Brussel. Dat moet ook hun coach Natalia gedacht hebben, want zij zet de twee samen op het podium. David en Lina (17, Heverlee) zullen haar moeten overtuigen met een soulful duet op een gevoelig nummer: Earned It van The Weeknd. 'The Weeknd is één van mijn lievelingsartiesten, maar dit nummer is heel hoog', reageert David. 'Wij komen iets te goed overeen. Dit is meer een duet dan een Battle', lacht Lina. Wie zet de andere uiteindelijk toch schaakmat?
Team Bart opent niet alleen de eerste Battle-aflevering, maar sluit die vrijdag ook af. En dat gebeurt met een knal: een mash-up van Enya en Halo van Beyoncé gezongen door Lisa (23, Vosselaar) en Indra (27, Gent). 'Voor deze versie van Halo heb je straffe zangeressen nodig en ik heb die luxe in mijn team', klinkt het bij de coach. 'Indra kan heel veel gevoel in haar nummers leggen, ik heb dan weer het voordeel dat… er veel geluid uitkomt', lacht Lisa. Op het podium is lachen echter uit den boze voor coach Bart, die zich van zijn strengste kant laat zien. En dan is het aan de Whitney Houston en de Minnie Riperton van de Blind Auditions om iedereen te verbluffen…
'The Voice van Vlaanderen', vrijdag 1 april 2016 om 20.35 bij VTM
DOSSIER: The Voice van Vlaanderen (vtm)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Van dagschotels naar dementie: Danni 'Pascalleke' Heylen speelt tante Cleo in 'Florentina'
- 'Over de A4': de mensen achter het werk op de drukste snelweg van Nederland
- 'Je Zal Het Maar Hebben' viert 25ste seizoen
- Vijf nieuwe afleveringen KRO-NCRV's 'Carnavalshart' over feest, veerkracht en traditie
- Daley wint KRO-NCRV Lief gebaar Award tijdens de NPO Zapp Awards
- Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job'
- 'Focus' onderzoekt: kan medisch onderzoek proefaapvrij?
- Dit zie je dinsdag in 'Geheimen van het Museum'
- NPO Doc: 'Daten voor Beginners' op NPO 2
- Kijk komende week ABN AMRO Open bij Ziggo Sport
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio-dj’s Tom & Joe terug met eigen show op Qmusic
- Rosie Stuart, TROY en WASTE zijn de winnaars van De Nieuwe Lichting 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Journalist Marijn Trio reist naar Oekraïne, waar na vier jaar oorlog nog elke dag talloze gewonde militairen terugkomen van het front. Velen zijn zwaargehavend, fysiek en mentaal. Elk van hen begint thuis aan een nieuw verhaal, aan een leven ná het front. Marijn volgt enkele Oekraïners in hun persoonlijke strijd en wil weten of Oekraïne wel klaar is voor dit titanenwerk.
'Oekraïne na het Front', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































