'Kinderen van de Holocaust' over Auschwitz

maandag 11 mei 2020

Vanuit België worden tijdens de Tweede Wereldoorlog bijna 26.000 Joden, Roma en Sinti gedeporteerd, de meesten naar Auschwitz-Birkenau. Slechts 5% van hen zal de oorlog overleven.

In Auschwitz worden de gedeporteerde Joden als slaven ingezet in het sinistere economische project van de nazi’s. Van zodra ze niet meer productief zijn, volgt de gaskamer. Wie in Auschwitz belandt, leeft van dag tot dag. Overleven, is het enige doel.


De overlevingskans in Auschwitz was bijzonder klein. Onmiddellijk na aankomst volgde er een eerste selectie: wie te oud, te jong of te zwak was, werd onmiddellijk naar de gaskamer gestuurd. Wie kon werken, werd in de slavenarbeid gedwongen. Zo lang iemand gezond en productief bleef, had hij een kans om te overleven. Maar gezond blijven in Auschwitz, was haast onmogelijk.

Betsy en Paul Sobol zijn twee van de laatste nog levende Belgische Auschwitz-overlevenden. Zij vertellen haarscherp hoe ze ’s nachts toekwamen in het kamp en gescheiden werden van hun familie. Hoe ze konden overleven in de hel van het Oosten en hoe ze nu terugblikken op die vreselijke ervaringen.

Ook andere getuigen vertellen in deze aflevering de aangrijpende verhalen van hun familieleden. Velen van hen overleefden de deportatie naar Auschwitz niet. Van hen rest er enkel het pijnlijke weten dat ze er zijn overleden. De nabestaanden hebben geen graf, geen datum van overlijden. Hoeveel er ook al over Auschwitz is geweten en geschreven, de verhalen grijpen 75 jaar later nog altijd naar de keel en doen ons nadenken over de onpeilbare gruwel van de nazi-vernietigingsmachine.

Met getuigenissen van Paul Sobol, Betsy Sobol, Norbert Vos, Patricia Ramet, Michel Kichka, Anna Erlich Liebermann en Eva Fastag.

'Kinderen van de Holocaust', dinsdag 12 mei om 21.25 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy reist naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de prijzen met Dina in België. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast test hij of duurdere diesel echt langer meegaat en Dina doet onderzoek naar kale mannen.

'Ze Zeggen Dat', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:15
    De grote boodschap
    23:03
    Keno
  • 21:50
    Plan 75
    23:40
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:20
    Telefacts Zomer
    23:20
    Chicago Med
  • 20:25
    Mission: Impossible Rogue Nation
    22:50
    Knowing
  • 20:30
    Erin Brockovich
    22:50
    The Irrational
  • 22:20
    Jaws 2
    00:20
    All New Traffic Cops
  • 22:30
    ER
    00:05
    Suits
  • 22:25
    Cheers
    22:55
    Bompa
  • 21:40
    Celebrity Klopjacht
    22:55
    Blind Gekocht
  • 22:30
    Friends
    23:30
    Modern Family
  • 22:35
    Leverage: Redemption
    23:30
    Seal Team
  • 22:35
    Komen Eten
    23:30
    Love It or List It
  • 22:25
    Without a Trace
    23:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:49
    20 jaar POM
    22:54
    Z-Nieuws
  • 22:35
    Simple diy
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:20
    Becoming Meewis
    23:00
    Lekker Messy
  • 22:00
    Luther
    23:00
    Vienna Blood
  • 22:30
    NCIS
    00:15
    Burn Notice
  • 22:20
    Goedenavond Nederland
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:40
    The Capture
    00:10
    De wilde ruimte
  • 22:30
    Oh, Otto!
    23:25
    De slimste mens België