'Kinderen van de Holocaust' over Auschwitz

maandag 11 mei 2020

Vanuit België worden tijdens de Tweede Wereldoorlog bijna 26.000 Joden, Roma en Sinti gedeporteerd, de meesten naar Auschwitz-Birkenau. Slechts 5% van hen zal de oorlog overleven.

In Auschwitz worden de gedeporteerde Joden als slaven ingezet in het sinistere economische project van de nazi’s. Van zodra ze niet meer productief zijn, volgt de gaskamer. Wie in Auschwitz belandt, leeft van dag tot dag. Overleven, is het enige doel.


De overlevingskans in Auschwitz was bijzonder klein. Onmiddellijk na aankomst volgde er een eerste selectie: wie te oud, te jong of te zwak was, werd onmiddellijk naar de gaskamer gestuurd. Wie kon werken, werd in de slavenarbeid gedwongen. Zo lang iemand gezond en productief bleef, had hij een kans om te overleven. Maar gezond blijven in Auschwitz, was haast onmogelijk.

Betsy en Paul Sobol zijn twee van de laatste nog levende Belgische Auschwitz-overlevenden. Zij vertellen haarscherp hoe ze ’s nachts toekwamen in het kamp en gescheiden werden van hun familie. Hoe ze konden overleven in de hel van het Oosten en hoe ze nu terugblikken op die vreselijke ervaringen.

Ook andere getuigen vertellen in deze aflevering de aangrijpende verhalen van hun familieleden. Velen van hen overleefden de deportatie naar Auschwitz niet. Van hen rest er enkel het pijnlijke weten dat ze er zijn overleden. De nabestaanden hebben geen graf, geen datum van overlijden. Hoeveel er ook al over Auschwitz is geweten en geschreven, de verhalen grijpen 75 jaar later nog altijd naar de keel en doen ons nadenken over de onpeilbare gruwel van de nazi-vernietigingsmachine.

Met getuigenissen van Paul Sobol, Betsy Sobol, Norbert Vos, Patricia Ramet, Michel Kichka, Anna Erlich Liebermann en Eva Fastag.

'Kinderen van de Holocaust', dinsdag 12 mei om 21.25 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Eileen Collins was de eerste vrouw die een Amerikaans ruimtevaartuig bestuurde en commandeerde. In een tijd dat vrouwen in de ruimtevaart nog controversieel waren brak ze door alle barrières heen. Maar haar verhaal is meer dan het verhaal van een pionier. Deze documentaire neemt je mee in Collins' zenuwslopende carrière aan de hand van uniek NASA-archiefmateriaal, privébeelden en intieme interviews.

'Spacewoman', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    WinWin
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 18:25
    De laatste Joodse zomer
    13:00
    Winterbeelden
  • 19:50
    Karrewiet
    12:55
    Mega Mindy
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:30
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    12:30
    Ambulance
  • 19:40
    The Big Bang Theory
    18:35
    Animal Control
  • 19:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:40
    9-1-1: Lone Star
    09:05
    Geen uitzending
  • 19:20
    David
    10:00
    Joe
  • 19:00
    Huizenjagers
    12:30
    De Tafel van Gert
  • 19:40
    FBI
    12:25
    NCIS
  • 19:40
    Borderforce USA: The Bridges
    12:30
    See
  • 19:40
    Chateau Meiland
    12:35
    Body Shockers
  • 19:30
    Snapped
    11:45
    Amish Affair
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:41
    De tip
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:50
    De Dagschotel
    12:50
    Bon Appetit
  • 18:55
    Death in Paradise
    12:10
    Darby and Joan
  • 19:45
    NCIS: New Orleans
    12:40
    Storage Wars
  • 19:05
    Eva
    13:00
    NOS Journaal
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    13:00
    NOS Journaal
  • 19:25
    First Dates
    13:00
    Saïd & Anna