'Kinderen van de Holocaust' over Auschwitz

maandag 11 mei 2020

Vanuit België worden tijdens de Tweede Wereldoorlog bijna 26.000 Joden, Roma en Sinti gedeporteerd, de meesten naar Auschwitz-Birkenau. Slechts 5% van hen zal de oorlog overleven.

In Auschwitz worden de gedeporteerde Joden als slaven ingezet in het sinistere economische project van de nazi’s. Van zodra ze niet meer productief zijn, volgt de gaskamer. Wie in Auschwitz belandt, leeft van dag tot dag. Overleven, is het enige doel.


De overlevingskans in Auschwitz was bijzonder klein. Onmiddellijk na aankomst volgde er een eerste selectie: wie te oud, te jong of te zwak was, werd onmiddellijk naar de gaskamer gestuurd. Wie kon werken, werd in de slavenarbeid gedwongen. Zo lang iemand gezond en productief bleef, had hij een kans om te overleven. Maar gezond blijven in Auschwitz, was haast onmogelijk.

Betsy en Paul Sobol zijn twee van de laatste nog levende Belgische Auschwitz-overlevenden. Zij vertellen haarscherp hoe ze ’s nachts toekwamen in het kamp en gescheiden werden van hun familie. Hoe ze konden overleven in de hel van het Oosten en hoe ze nu terugblikken op die vreselijke ervaringen.

Ook andere getuigen vertellen in deze aflevering de aangrijpende verhalen van hun familieleden. Velen van hen overleefden de deportatie naar Auschwitz niet. Van hen rest er enkel het pijnlijke weten dat ze er zijn overleden. De nabestaanden hebben geen graf, geen datum van overlijden. Hoeveel er ook al over Auschwitz is geweten en geschreven, de verhalen grijpen 75 jaar later nog altijd naar de keel en doen ons nadenken over de onpeilbare gruwel van de nazi-vernietigingsmachine.

Met getuigenissen van Paul Sobol, Betsy Sobol, Norbert Vos, Patricia Ramet, Michel Kichka, Anna Erlich Liebermann en Eva Fastag.

'Kinderen van de Holocaust', dinsdag 12 mei om 21.25 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Na overleg met de psychologen beslist Philippe om Veronica op een heel kordate manier bloot te stellen aan haar angst voor water. Peter krijgt steeds meer grip op zijn vliegangst tot hij zijn grootste angst onder ogen moet komen en echt alle controle moet loslaten. Philippe wil Mies en Nel helpen bij het overwinnen van hun podiumangst. De tweeling kan prachtig zingen, alleen niet voor publiek en zeker niet voor een jury. Philippe ziet alvast een eerste logische stap voor hen: meedoen aan een auditie.

'Gene Paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Restaurant Misverstand
    01:05
    Journaallus
  • 23:45
    Dopesick
    00:45
    Nachtlus
  • 21:30
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:20
    Bestemming X
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:00
    Lockout
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:15
    American Horror Story: NYC
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:15
    Mee met de Flikken
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:15
    Geen uitzending
    15:55
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 00:05
    The Golden Girls
    00:35
    Geen uitzending
  • 00:10
    De Tafel van de Week
    03:10
    Geen uitzending
  • 00:00
    Criminal Minds
    02:45
    Geen uitzending
  • 00:15
    MacGyver
    02:05
    Geen uitzending
  • 23:35
    Open House: The Great Sex Experiment
    00:30
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 22:50
    The Boy by the Pool
    00:30
    C.S.I. New York
  • 00:10
    Z-Beurs
    00:23
    Trends Talk
  • 00:20
    Hallo Roger
    00:37
    Hobbyklus
  • 23:35
    Loïc zot van koken weekmenu
    00:30
    De Chalet aan zee
  • 00:10
    The Marlow Murder Club
    00:55
    Murdoch Mysteries
  • 23:30
    From
    00:30
    'Til Death Do Us Part Kourtney & Travis
  • 00:15
    NOS Journaal
    00:25
    Wie is de Mol?
  • 23:35
    Generations
    01:20
    De Nachtzoen
  • 23:20
    Kasper van der Laan: Warm
    00:45
    First Dates