'Kinderen van de Holocaust' over Auschwitz

maandag 11 mei 2020

Vanuit België worden tijdens de Tweede Wereldoorlog bijna 26.000 Joden, Roma en Sinti gedeporteerd, de meesten naar Auschwitz-Birkenau. Slechts 5% van hen zal de oorlog overleven.

In Auschwitz worden de gedeporteerde Joden als slaven ingezet in het sinistere economische project van de nazi’s. Van zodra ze niet meer productief zijn, volgt de gaskamer. Wie in Auschwitz belandt, leeft van dag tot dag. Overleven, is het enige doel.


De overlevingskans in Auschwitz was bijzonder klein. Onmiddellijk na aankomst volgde er een eerste selectie: wie te oud, te jong of te zwak was, werd onmiddellijk naar de gaskamer gestuurd. Wie kon werken, werd in de slavenarbeid gedwongen. Zo lang iemand gezond en productief bleef, had hij een kans om te overleven. Maar gezond blijven in Auschwitz, was haast onmogelijk.

Betsy en Paul Sobol zijn twee van de laatste nog levende Belgische Auschwitz-overlevenden. Zij vertellen haarscherp hoe ze ’s nachts toekwamen in het kamp en gescheiden werden van hun familie. Hoe ze konden overleven in de hel van het Oosten en hoe ze nu terugblikken op die vreselijke ervaringen.

Ook andere getuigen vertellen in deze aflevering de aangrijpende verhalen van hun familieleden. Velen van hen overleefden de deportatie naar Auschwitz niet. Van hen rest er enkel het pijnlijke weten dat ze er zijn overleden. De nabestaanden hebben geen graf, geen datum van overlijden. Hoeveel er ook al over Auschwitz is geweten en geschreven, de verhalen grijpen 75 jaar later nog altijd naar de keel en doen ons nadenken over de onpeilbare gruwel van de nazi-vernietigingsmachine.

Met getuigenissen van Paul Sobol, Betsy Sobol, Norbert Vos, Patricia Ramet, Michel Kichka, Anna Erlich Liebermann en Eva Fastag.

'Kinderen van de Holocaust', dinsdag 12 mei om 21.25 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Loretta Sage, een beroemde romanschrijfster, is samen met Alan, het covermodel van haar nieuwste boek, op promotietour. Tijdens deze tournee worden ze ontvoerd door een excentrieke miljardair die hoopt dat Loretta hem naar de mythische schat uit haar boek kan leiden.

'The Lost City', film uit 2022 met oa. Sandra Bullock<, om 20.30 uur op VTM./strong>

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Kunnen we overeenkomen?
    15:30
    Flikken Maastricht
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:15
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 15:15
    Sarah danst
    15:20
    Mojo Wisseltop
  • 13:35
    UCI WorldTour Mannen
    17:45
    Wat Als?
  • 13:00
    Darts
    17:05
    Benidorm Bastards
  • 15:10
    The Heat
    17:05
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Baywatch Hawaii
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:55
    9-1-1
  • 15:00
    Geen uitzending
    15:30
    Joe
  • 15:05
    Friends
    16:25
    Huizenjagers
  • 14:45
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 15:10
    Brooklyn Nine-Nine
    19:00
    UFC Fight Night Londen: Evloev vs. Murphy - Prelims
  • 15:10
    A Place in the Sun
    16:05
    Chateau Meiland
  • 14:45
    Snapped
    16:30
    World's Most Evil Killers
  • 15:15
    Alle Zaken op een Rijtje
    15:21
    City Reports
  • 15:12
    Tooldokter
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:10
    Bon Appetit
    16:15
    De Chalet aan de Semois
  • 14:50
    Death in Paradise
    16:00
    Father Brown
  • 15:05
    Fantasy Island
    17:50
    Lie to Me
  • 14:35
    De slimste mens
    15:25
    Carrie op Vrijdag
  • 14:40
    De vrouwen van ..
    15:20
    EO Metterdaad
  • 15:00
    Het Grote Junior Songfestival Concert 2024
    15:30
    Jippie No More!