Kijkcijfers: vtm en 2BE groeien verder

De Vlaamse Media Maatschappij trok de groeicurve van 2011 afgelopen maand gewoon door: +4,5% naar 35,9% (VVA 18-54). Het is trouwens al vijf jaar geleden dat nog een dergelijk marktaandeel werd behaald in januari. Alle drie grote zendermerken gingen er op vooruit.
Vlaggenschip vtm blijft met 23,7% (+2,4% op VVA 18-54) de drijvende kracht achter de VMMa. Zo versterkt vtm zijn commercieel marktleiderschap. We moeten al terug gaan tot januari 2006 om hogere cijfers te bekomen.
Ook 2BE zat in de lift (+0,8% tot 9,7% op VVA 18-44) en dat voor de twaalfde maand op rij. 2BE profileert zich dan ook uitstekend als complementair merk naast vtm. Geen enkele zender groeide sterker dan Vitaya. Op dagbasis stemde 7,4% van alle vrouwen tussen 18 en 54 jaar af op deze zender, dat is een toename van 2,9%. In primetime zet Vitaya zich trouwens op hetzelfde niveau als zijn directe concurrent uit het vrouwensegment.
VtmKzoom zit op het niveau van januari 2011 en bevestigt daarmee. 11,5% van de kinderen kijkt tussen 6.00 uur en 20.00 uur naar deze kidszender.
'The Voice van Vlaanderen' blijft een topper. Gemiddeld lokten de Battles 1.068.818 kijkers (live +4) kijkers op vrijdag (53,2% op VVA 18-54). Nadien is 'Wat Als?' goed voor 565.000 kijkers (39,7% - live+4). 'Tegen de Sterren Op' is het andere topprogramma van vtm: 885.000 kijkers (37%).
Daarnaast waren er ook opvallende nieuwkomers in het schema: met 'Jambers, het Leven Gaat Voort' (682.000 en 33%) en 'Junior MasterChef' (720.000 en 29,3%) kreeg de woensdag een nieuwe invulling. We namen afscheid van 'De Bachelor' (648.000 en 20,5%) en 'Binnen de Minuut' (824.000 en 27,3%). 'Familie' is vandaag het sterkste fundament van de zender met dagelijks 784.000 soapliefhebbers (28,6%), naast 'het Nieuws' (629.000 en 30,5%) uiteraard.
Het Belgisch kampioenschap te Hooglede kon op 1.186.000 kijklustigen rekenen. Daarmee was het veldrijden het best bekeken 2BE-programma. Onder de series scoorde het zevende seizoen van 'House, MD' goed op de zenderdoelgroep (16,3% op VVA 18-44), maar ook 'Terra Nova' (13,3%) en 'Bones' (11,9%) doen hun ding op maandag. Beste filmscore kwam van 'Taken' (16,5%). De doorsnee prime time film (11,7%)scoorde trouwens 0,7% beter dan in januari 2011 (11,0%).
'Sturm der Liebe' blijft groeien. In januari was de soap goed voor 184.000 kijkers gemiddeld om 18u (11,4% op Vr 18-54). Verder scoren vooral de films een pak sterker dan vorig jaar: het gemiddelde van 81.000 kijkers is dubbel zo hoog als in januari 2011.
Bij vtmKzoom scoorde de cartoon van Tom & Jerry het best bij de kids met 25,8% marktaandeel. Naar totaal aantal kijkers was de cartoon Merrie Melodies het populairst: 71.000.
Bron: CIM Audimetrie, januari 2012, Vmmtv
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kamping Kitsch Club pakt deze week uit met eigen driedelige docuserie bij VTM
- 'Van Onschatbare Waarde' viert tienjarig jubileum
- Nieuw seizoen van 'Traffic Cops' op Discovery
- Kijkcijfers: 31 juli & 1 en 2 augustus 2026
- Jacotte Brokken verwacht kindje
- Kijk in augustus naar de première van 'Camp Rock 3' op Disney Channel
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In augustus bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

Riddick is verraden door zijn eigen volk en wordt voor dood achtergelaten op een verlaten, door de zon verschroeide planeet. Er zit niets anders op dan op krachten te komen en de strijd aan te gaan met de buitenaardse roofdieren die hem belagen tot hij sterker dan ooit is. Terwijl er een hevige storm aan komt, zweert het team van Colonel Boss Johns de planeet pas te verlaten als ze het hoofd van Riddick hebben. Maar met zijn vijand precies waar hij die hebben wil, start Riddick zijn eigen genadeloze wraakactie. Alleen zo kan hij de weg vrijmaken om terug te keren naar thuisplaneet Furya.
'Riddick', film uit 2013 met oa. Vin Diesel, om 20.30 uur op VTM 3.

































