Kijkcijfers: vtm en 2BE groeien verder

De Vlaamse Media Maatschappij trok de groeicurve van 2011 afgelopen maand gewoon door: +4,5% naar 35,9% (VVA 18-54). Het is trouwens al vijf jaar geleden dat nog een dergelijk marktaandeel werd behaald in januari. Alle drie grote zendermerken gingen er op vooruit.
Vlaggenschip vtm blijft met 23,7% (+2,4% op VVA 18-54) de drijvende kracht achter de VMMa. Zo versterkt vtm zijn commercieel marktleiderschap. We moeten al terug gaan tot januari 2006 om hogere cijfers te bekomen.
Ook 2BE zat in de lift (+0,8% tot 9,7% op VVA 18-44) en dat voor de twaalfde maand op rij. 2BE profileert zich dan ook uitstekend als complementair merk naast vtm. Geen enkele zender groeide sterker dan Vitaya. Op dagbasis stemde 7,4% van alle vrouwen tussen 18 en 54 jaar af op deze zender, dat is een toename van 2,9%. In primetime zet Vitaya zich trouwens op hetzelfde niveau als zijn directe concurrent uit het vrouwensegment.
VtmKzoom zit op het niveau van januari 2011 en bevestigt daarmee. 11,5% van de kinderen kijkt tussen 6.00 uur en 20.00 uur naar deze kidszender.
'The Voice van Vlaanderen' blijft een topper. Gemiddeld lokten de Battles 1.068.818 kijkers (live +4) kijkers op vrijdag (53,2% op VVA 18-54). Nadien is 'Wat Als?' goed voor 565.000 kijkers (39,7% - live+4). 'Tegen de Sterren Op' is het andere topprogramma van vtm: 885.000 kijkers (37%).
Daarnaast waren er ook opvallende nieuwkomers in het schema: met 'Jambers, het Leven Gaat Voort' (682.000 en 33%) en 'Junior MasterChef' (720.000 en 29,3%) kreeg de woensdag een nieuwe invulling. We namen afscheid van 'De Bachelor' (648.000 en 20,5%) en 'Binnen de Minuut' (824.000 en 27,3%). 'Familie' is vandaag het sterkste fundament van de zender met dagelijks 784.000 soapliefhebbers (28,6%), naast 'het Nieuws' (629.000 en 30,5%) uiteraard.
Het Belgisch kampioenschap te Hooglede kon op 1.186.000 kijklustigen rekenen. Daarmee was het veldrijden het best bekeken 2BE-programma. Onder de series scoorde het zevende seizoen van 'House, MD' goed op de zenderdoelgroep (16,3% op VVA 18-44), maar ook 'Terra Nova' (13,3%) en 'Bones' (11,9%) doen hun ding op maandag. Beste filmscore kwam van 'Taken' (16,5%). De doorsnee prime time film (11,7%)scoorde trouwens 0,7% beter dan in januari 2011 (11,0%).
'Sturm der Liebe' blijft groeien. In januari was de soap goed voor 184.000 kijkers gemiddeld om 18u (11,4% op Vr 18-54). Verder scoren vooral de films een pak sterker dan vorig jaar: het gemiddelde van 81.000 kijkers is dubbel zo hoog als in januari 2011.
Bij vtmKzoom scoorde de cartoon van Tom & Jerry het best bij de kids met 25,8% marktaandeel. Naar totaal aantal kijkers was de cartoon Merrie Melodies het populairst: 71.000.
Bron: CIM Audimetrie, januari 2012, Vmmtv
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de kandidaten van deze week in ‘De Dag van Vandaag’
- Nieuwe EO-serie 'Klinkt als een sekte' met Israel van Dorsten
- Nieuwe dramaserie 'Rust en Vreugd' bij MAX op NPO 1
- 'Ivo op Zondag' keert terug met nieuwe rubriek over bijzondere vriendschappen
- Ziggo Sport introduceert nieuwe F1 show 'Race Café: Na de GP'
- 'Muizendeurtjes in de plint?': bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt'
- Acht kandidaten van 'Bestemming X' zetten een X-tattoo
- Kostelijke fout in 'Konvooi': 'Je hebt net een baby met een hamer op zijn gezicht geslagen'
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap
Kijktip van de dag

Na overleg met de psychologen beslist Philippe om Veronica op een heel kordate manier bloot te stellen aan haar angst voor water. Peter krijgt steeds meer grip op zijn vliegangst tot hij zijn grootste angst onder ogen moet komen en echt alle controle moet loslaten. Philippe wil Mies en Nel helpen bij het overwinnen van hun podiumangst. De tweeling kan prachtig zingen, alleen niet voor publiek en zeker niet voor een jury. Philippe ziet alvast een eerste logische stap voor hen: meedoen aan een auditie.
'Gene Paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

































