Karen Damen blikt terug op haar scheiding in 'Sergio Over De Grens'

dinsdag 4 februari 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Sergio Herman neemt Karen Damen mee naar de verste uithoek van Ierland, het ruige Connemara. De wind heeft het er voor het zeggen en de regen valt er soms met bakken uit de lucht. Maar de producten zijn er puur en als de zon schijnt, zijn de landschappen er ronduit adembenemend.

Alleen… 'is Ierland het laatste land waar ikzelf naartoe zou gaan, ga ik nooit op restaurant en eten interesseert me niet', lacht Karen Damen. Bovendien is het lijstje met dingen die ze niet lust behoorlijk lang. Het belooft dus een gezellige trip te worden. Toch laat Karen zich al snel verleiden door de Ierse gastvrijheid en lokale specialiteiten. Zo proeven Sergio en Karen whiskey in een eigenzinnige distillerie, ontdekken ze het geheim van Ierse hangmosselen, maken ze zelf boter en beklimmen ze bergen om met eigen ogen te zien waar het beste lamsvlees ter wereld vandaan komt. In de oudste pub van Galway is Karen zelfs niet meer te houden en kruipt ze spontaan op het podium: 'Als ik een micro zie, dan is de micro van mij.'


Karen heeft dan ook 18 jaar opgetreden met K3. Tussen de traditionele lamb stew en Guinness door blikt ze meermaals terug op die intense periode, met soms wel zeven shows per weekend. 'Ik heb een miskraam gehad en de dag nadien is mijn grootmoeder gestorven. De dag daarna stond ik in Sint-Niklaas om 10 jaar K3 te vieren. Als je dan op zondagavond thuiskomt denk je: en nu ga ik even wenen.' Toch is Karen vooral ook dankbaar voor haar tijd bij K3. 'Zonder K3 zou ik nooit gestaan hebben waar ik nu sta. Als ik nu op een set sta en ze vragen me of het niet te veel is, of ik het niet te koud heb,... Dan denk ik: maar mannekes toch, ik heb bij K3 gezeten hé.' Bij een pot Ierse mosselen à la Sergio, blikt Karen ook openhartig terug op haar recente scheiding. 'Nu het out in the open is, vragen mensen me of het goed gaat, dat ik het wel zwaar zal hebben. Maar neen, nu niet meer. Ik vond het een jaar geleden erg, en toen heb ik veel geweend. Maar toen hebben jullie dat allemaal niet gezien. Dat is soms heel moeilijk.' Gelukkig vond ze veel steun bij haar zoon Sky. 'Hij heeft me zoveel getroost, meer dan ik hem. Dat kind is ongelooflijk, echt fantastisch. Die voelt ook dat ik gelukkig ben. Uw kinderen zien u liever gelukkig apart, dan ongelukkig samen.' Iets wat Sergio zelf ook kan beamen.


'Sergio Over De Grens', woensdag 5 februari om 20.40 uur bij VTM en ook op VTM GO.

Sergio Over De Grens op tv
Woensdag 5 februari 2025 om 20u40  »
VTM
Sergio neemt Karen Damen mee naar de verste uithoek van Ierland, het prachtige Connemara. Koken voor Karen gaat niet simpel zijn, want het lijstje van producten dat ze niet lust is lang.
Donderdag 6 februari 2025 om 17u15  »
VTM
Sergio neemt Karen Damen mee naar de verste uithoek van Ierland, het prachtige Connemara. Koken voor Karen gaat niet simpel zijn, want het lijstje van producten dat ze niet lust is lang.
Dinsdag 11 februari 2025 om 23u30  »
VTM
Sergio neemt Karen Damen mee naar de verste uithoek van Ierland, het prachtige Connemara. Koken voor Karen gaat niet simpel zijn, want het lijstje van producten dat ze niet lust is lang.
Woensdag 12 februari 2025 om 20u40  »
VTM
Sergio trekt met Bockie De Repper naar Andalusië, in het zuiden van Spanje. We leren Bockie op een andere manier kennen. Sergio en zijn gast blijken verrassend genoeg enorm veel gemeen te hebben.
Donderdag 13 februari 2025 om 17u10  »
VTM
Sergio trekt met Bockie De Repper naar Andalusië, in het zuiden van Spanje. We leren Bockie op een andere manier kennen. Sergio en zijn gast blijken verrassend genoeg enorm veel gemeen te hebben.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Aan het einde van WO II beloven wereldleiders dat er nooit meer zulke door de mens veroorzaakte wreedheden zullen plaatsvinden. Maar tijdens de Koude Oorlog worden dergelijke beloften regelmatig over het hoofd gezien in naam van geopolitieke wijsheid. Een voorbeeld hiervan is de relatie tussen de VS en het Irak van Saddam Hoessein. Hoesseins oorlog met het revolutionaire Iran, een door de VS gezworen vijand, brengt Washington ertoe alle berichten over de wreedheden die Saddam tegen zijn eigen volk begaat te negeren. Amerika blijft hem militaire en economische hulp bieden, zelfs wanneer Hoessein chemische wapens gebruikt tegen Iraanse soldaten.

'The Corridors of Power', om 22.55 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Dagelijkse kost
    06:00
    In bed met Olly
  • 23:15
    Winteruur
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:30
    Mobutu's Game
  • 00:05
    NYPD Blue
    05:00
    Geen uitzending
  • 23:10
    Ontvoerd
    01:30
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
  • 00:25
    Crossing Jordan
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:05
    Cheers
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:40
    Spin City
    01:45
    Geen uitzending
  • 23:45
    Bompa
    01:10
    SOS Piet
  • 22:40
    Big Brother
    01:10
    De Tafel van Gert
  • 23:55
    New Girl
    01:10
    This Is Us
  • 00:00
    Lethal Weapon
    01:20
    Million Pound Pawn
  • 00:30
    Love Island
    01:40
    Patti Stanger: The Matchmaker
  • 00:50
    Castle
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:30
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:46
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 23:40
    Guten Appetit
    01:30
    De Eregast
  • 00:00
    Murdoch Mysteries
    01:30
    Father Brown
  • 00:10
    Resident Alien
    01:05
    Snowfall
  • 00:30
    NOS Journaal
    01:55
    EenVandaag
  • 00:15
    Nieuwsuur
    01:05
    Ongehoord Nieuws
  • 00:25
    Een valse start - 100 dagen in de jeugd- en gezinszorg
    01:20
    Back to the roots