Kanaal Z stelt innovatieve ecosystemen in Antwerpen in de kijker

woensdag 9 oktober 2019

Mobiliteit, duurzaamheid, vergrijzing … De uitdagingen waar onze maatschappij voor staat, vragen om innovatieve oplossingen. Om die te realiseren is samenwerking nodig tussen onderzoekers, bedrijven, beleidsmakers, investeerders en burgers.

In 'Z-Innovation' toont Kanaal Z hoe innovatieve ecosystemen vorm krijgen in Antwerpen en welke concrete projecten daaruit voortvloeien.


Een wereldhaven, een sterke chemische sector en industrieel weefsel, een bruisende start-upscene voor digitale toepassingen, een proeftuin voor de slimme stad van morgen, de creatieve economie … al die troeven maken van Antwerpen een unieke plek waar open innovatie perfect kan gedijen.

De Universiteit Antwerpen vervult daarin een katalyserende rol. 'Iedere dag werken onze onderzoekers samen met bedrijven om oplossingen te zoeken voor de uitdagingen van morgen”, vertelt prof. Silvia Lenaerts, vicerector voor valorisatie. “Dit resulteerde reeds in heel wat successen, met verscheidene spin-offs in een waaier van domeinen. In The Beacon, de business- en innovatiehub voor IoT en AI, en binnenkort BlueApp, de pre-incubator voor duurzame chemie, werken bedrijven en onderzoekers samen. Verder is er ook nog de incubator Darwin op het Wetenschapspark UAntwerpen voor innovatieve, onderzoeksgedreven ondernemingen binnen gezondheid en milieu.'

Raakvlakken in de regio
De universiteit focust in haar onderzoek op thema’s als grootstedelijkheid, smart cities, mobiliteit, infectieziekten, milieugezondheid en duurzame chemie en materialen. 'Binnen deze domeinen zijn er veel raakvlakken met de strategische beleidsvisies van andere belangrijke spelers in de regio', aldus Lenaerts. 'We vonden met POM Antwerpen, Stad Antwerpen en Voka Antwerpen-Waasland, dan ook snel de ideale partners om een programmareeks te maken op Kanaal Z.'

In 'Z-Innovation' brengt Kanaal Z tien weken lang reportages over de innovatieve ecosystemen in Antwerpen en toont de concrete projecten die in ontwikkeling zijn en die zowel economische als maatschappelijke impact kunnen creëren. De reeks laat ook experts aan het woord over de succesfactoren voor open innovatie en wat Vlaanderen van de Antwerpse aanpak kan leren.

'Z-Innovation', vanaf 10 oktober elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' - Frans (Jaak Van Assche)

De firma zoekt iemand voor de technische dienst. Herman en Martine schuiven Bambi naar voren, tegen de zin van Dick in. Het werkvolk is niet opgezet. De burgemeester komt zijn beloftes niet na en wordt door Kevin en Frans onder druk gezet.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:55
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 12:00
    Rock Werchter live
    18:35
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 17:25
    GameKeepers
    17:55
    Ket & Doc
  • 16:30
    Tien Om Te Zien
    17:40
    SOS Piet XL
  • 16:45
    Ik Vertrek
    17:45
    Only Joling
  • 16:45
    9-1-1
    18:40
    K3 Love Cruise
  • 16:50
    Top 20 Funniest
    17:45
    Caught on Dashcam
  • 17:25
    Magnum P.I.
    00:35
    Suits
  • 17:00
    Lili en Marleen
    17:40
    Keeping Up Appearances
  • 16:40
    Formule 1
    18:30
    Komen Eten bij De Zussen Coorevits
  • 17:35
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 16:40
    Formule 1
    18:30
    Two and a Half Men
  • 17:10
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 16:55
    World's Most Evil Killers
  • 17:36
    Alle Zaken op een Rijtje
    17:46
    Business Branding
  • 17:36
    De Branche-Expert
    18:00
    Topics
  • 17:25
    De Smaaktoerist
    18:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 17:15
    Whitstable Pearl
    18:10
    McDonald and Dodds
  • 17:15
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 17:25
    EenVandaag
    18:00
    NOS WK Avond
  • 16:50
    NOS Tour de France 2026
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 17:15
    Checkpoint
    17:40
    Klaas Kan Alles Kort