Kanaal Z stelt innovatieve ecosystemen in Antwerpen in de kijker

Mobiliteit, duurzaamheid, vergrijzing … De uitdagingen waar onze maatschappij voor staat, vragen om innovatieve oplossingen. Om die te realiseren is samenwerking nodig tussen onderzoekers, bedrijven, beleidsmakers, investeerders en burgers.
In 'Z-Innovation' toont Kanaal Z hoe innovatieve ecosystemen vorm krijgen in Antwerpen en welke concrete projecten daaruit voortvloeien.
Een wereldhaven, een sterke chemische sector en industrieel weefsel, een bruisende start-upscene voor digitale toepassingen, een proeftuin voor de slimme stad van morgen, de creatieve economie … al die troeven maken van Antwerpen een unieke plek waar open innovatie perfect kan gedijen.
De Universiteit Antwerpen vervult daarin een katalyserende rol. 'Iedere dag werken onze onderzoekers samen met bedrijven om oplossingen te zoeken voor de uitdagingen van morgen”, vertelt prof. Silvia Lenaerts, vicerector voor valorisatie. “Dit resulteerde reeds in heel wat successen, met verscheidene spin-offs in een waaier van domeinen. In The Beacon, de business- en innovatiehub voor IoT en AI, en binnenkort BlueApp, de pre-incubator voor duurzame chemie, werken bedrijven en onderzoekers samen. Verder is er ook nog de incubator Darwin op het Wetenschapspark UAntwerpen voor innovatieve, onderzoeksgedreven ondernemingen binnen gezondheid en milieu.'
Raakvlakken in de regio
De universiteit focust in haar onderzoek op thema’s als grootstedelijkheid, smart cities, mobiliteit, infectieziekten, milieugezondheid en duurzame chemie en materialen. 'Binnen deze domeinen zijn er veel raakvlakken met de strategische beleidsvisies van andere belangrijke spelers in de regio', aldus Lenaerts. 'We vonden met POM Antwerpen, Stad Antwerpen en Voka Antwerpen-Waasland, dan ook snel de ideale partners om een programmareeks te maken op Kanaal Z.'
In 'Z-Innovation' brengt Kanaal Z tien weken lang reportages over de innovatieve ecosystemen in Antwerpen en toont de concrete projecten die in ontwikkeling zijn en die zowel economische als maatschappelijke impact kunnen creëren. De reeks laat ook experts aan het woord over de succesfactoren voor open innovatie en wat Vlaanderen van de Antwerpse aanpak kan leren.
'Z-Innovation', vanaf 10 oktober elke donderdagavond op Kanaal Z.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Niels Destadsbader sluit bijzondere deal met twee dealers in 'Stukken Van Mensen' en opent veiling voor het goede doel
- Nieuwe eerste keren, nieuwe chaos: KRO-NCRV-serie 'De Eerste Keer' is terug met seizoen 2
- Muzikale gameshow 'I’ve Got The Music In Me' op SBS6
- BBC verlengt het op 'De Verraders' gebaseerde format 'The Traitors' tot 2030
- 15 jaar na haar eerste auditie: herkent Dan Karaty deze 'So You Think You Can Dance'-kandidaat nog?
- Dit zijn zaterdag de onderwerpen van 'Kassa'
- Geert-Jan Knoops is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- 'Ik wil jou weleens Justin Bieber horen zingen': Mathieu Terryn en Laura Tesoro voegen de daad bij het woord in 'The Voice'
- Nieuwe aflevering van 'De Arbeidsvitaminen Quiz' op NPO 1
- Nieuwe 'MAX Muziekspecial': Emma Kok schittert in het Concertgebouw
- Muziek voor iedereen: AVROTROS Klassiek in actie voor Leerorkest
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Weer veel muzieknieuws zaterdag in 'FM Op 5'
- Na 12 dagen is het zover: Lize uit Tielt-Winge wint de Camper van Sven & Anke
- JOE-dj’s Coen & Sander na ruim 72 uur gevonden aan de Panelenweg in Tiel
Multimedia SPOTLIGHT
-
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'?
Kijktip van de dag

Bea en Ben lijken de perfecte match. Na een geweldige eerste date gebeurt er echter iets waardoor hun vurige aantrekkingskracht afkoelt tot het vriespunt. Dat verandert wanneer hun paden weer kruisen op een bruiloft in Australië en ze besluiten zich voor te doen als een koppel.
'Anyone But You', film uit 2023 met oa. Sydney Sweeney en Glen Powell, om 20.35 uur op VTM.



































