Kanaal Z stelt innovatieve ecosystemen in Antwerpen in de kijker

woensdag 9 oktober 2019

Mobiliteit, duurzaamheid, vergrijzing … De uitdagingen waar onze maatschappij voor staat, vragen om innovatieve oplossingen. Om die te realiseren is samenwerking nodig tussen onderzoekers, bedrijven, beleidsmakers, investeerders en burgers.

In 'Z-Innovation' toont Kanaal Z hoe innovatieve ecosystemen vorm krijgen in Antwerpen en welke concrete projecten daaruit voortvloeien.


Een wereldhaven, een sterke chemische sector en industrieel weefsel, een bruisende start-upscene voor digitale toepassingen, een proeftuin voor de slimme stad van morgen, de creatieve economie … al die troeven maken van Antwerpen een unieke plek waar open innovatie perfect kan gedijen.

De Universiteit Antwerpen vervult daarin een katalyserende rol. 'Iedere dag werken onze onderzoekers samen met bedrijven om oplossingen te zoeken voor de uitdagingen van morgen”, vertelt prof. Silvia Lenaerts, vicerector voor valorisatie. “Dit resulteerde reeds in heel wat successen, met verscheidene spin-offs in een waaier van domeinen. In The Beacon, de business- en innovatiehub voor IoT en AI, en binnenkort BlueApp, de pre-incubator voor duurzame chemie, werken bedrijven en onderzoekers samen. Verder is er ook nog de incubator Darwin op het Wetenschapspark UAntwerpen voor innovatieve, onderzoeksgedreven ondernemingen binnen gezondheid en milieu.'

Raakvlakken in de regio
De universiteit focust in haar onderzoek op thema’s als grootstedelijkheid, smart cities, mobiliteit, infectieziekten, milieugezondheid en duurzame chemie en materialen. 'Binnen deze domeinen zijn er veel raakvlakken met de strategische beleidsvisies van andere belangrijke spelers in de regio', aldus Lenaerts. 'We vonden met POM Antwerpen, Stad Antwerpen en Voka Antwerpen-Waasland, dan ook snel de ideale partners om een programmareeks te maken op Kanaal Z.'

In 'Z-Innovation' brengt Kanaal Z tien weken lang reportages over de innovatieve ecosystemen in Antwerpen en toont de concrete projecten die in ontwikkeling zijn en die zowel economische als maatschappelijke impact kunnen creëren. De reeks laat ook experts aan het woord over de succesfactoren voor open innovatie en wat Vlaanderen van de Antwerpse aanpak kan leren.

'Z-Innovation', vanaf 10 oktober elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Casper beleeft een paar bange momenten door een oude bekende. Rose krijgt onheilspellend nieuws over Simon. Op Kees' surprise party voor zijn 25-jarig jubileum komt Marleen met negatief nieuws. Luna en Kyra vinden elkaar.

'Medisch Centrum West', om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Het weer
    07:00
    Zomerbeelden
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:55
    Geen uitzending
    05:45
    Plop & de Peppers
  • 00:50
    Geen uitzending
    11:30
    Een huis vol
  • 01:05
    Geen uitzending
    13:25
    Grosse Pointe Garden Society
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:25
    La Brea
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:40
    Geen uitzending
    08:45
    Zo doe je het!
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:10
    Criminal Minds
  • 02:45
    Geen uitzending
    06:35
    NCIS: Los Angeles
  • 03:25
    Geen uitzending
    06:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 02:20
    Geen uitzending
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 01:40
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:13
    De perfecte vloerbekleding
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:00
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:05
    BBQ Vanavond?!
  • 04:20
    Midsomer Murders
    02:10
    Murdoch Mysteries
  • 04:15
    Grey's Anatomy
  • 02:35
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal Laat
  • 01:10
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 03:50
    Live Aid at 40: When Rock 'n' Roll Took on the World