Kanaal Z stelt innovatieve ecosystemen in Antwerpen in de kijker

woensdag 9 oktober 2019

Mobiliteit, duurzaamheid, vergrijzing … De uitdagingen waar onze maatschappij voor staat, vragen om innovatieve oplossingen. Om die te realiseren is samenwerking nodig tussen onderzoekers, bedrijven, beleidsmakers, investeerders en burgers.

In 'Z-Innovation' toont Kanaal Z hoe innovatieve ecosystemen vorm krijgen in Antwerpen en welke concrete projecten daaruit voortvloeien.


Een wereldhaven, een sterke chemische sector en industrieel weefsel, een bruisende start-upscene voor digitale toepassingen, een proeftuin voor de slimme stad van morgen, de creatieve economie … al die troeven maken van Antwerpen een unieke plek waar open innovatie perfect kan gedijen.

De Universiteit Antwerpen vervult daarin een katalyserende rol. 'Iedere dag werken onze onderzoekers samen met bedrijven om oplossingen te zoeken voor de uitdagingen van morgen”, vertelt prof. Silvia Lenaerts, vicerector voor valorisatie. “Dit resulteerde reeds in heel wat successen, met verscheidene spin-offs in een waaier van domeinen. In The Beacon, de business- en innovatiehub voor IoT en AI, en binnenkort BlueApp, de pre-incubator voor duurzame chemie, werken bedrijven en onderzoekers samen. Verder is er ook nog de incubator Darwin op het Wetenschapspark UAntwerpen voor innovatieve, onderzoeksgedreven ondernemingen binnen gezondheid en milieu.'

Raakvlakken in de regio
De universiteit focust in haar onderzoek op thema’s als grootstedelijkheid, smart cities, mobiliteit, infectieziekten, milieugezondheid en duurzame chemie en materialen. 'Binnen deze domeinen zijn er veel raakvlakken met de strategische beleidsvisies van andere belangrijke spelers in de regio', aldus Lenaerts. 'We vonden met POM Antwerpen, Stad Antwerpen en Voka Antwerpen-Waasland, dan ook snel de ideale partners om een programmareeks te maken op Kanaal Z.'

In 'Z-Innovation' brengt Kanaal Z tien weken lang reportages over de innovatieve ecosystemen in Antwerpen en toont de concrete projecten die in ontwikkeling zijn en die zowel economische als maatschappelijke impact kunnen creëren. De reeks laat ook experts aan het woord over de succesfactoren voor open innovatie en wat Vlaanderen van de Antwerpse aanpak kan leren.

'Z-Innovation', vanaf 10 oktober elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Spoed 24/7
    21:45
    De repair shop
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:15
    Wakker in Paraguay
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Telefacts Zomer
  • 21:25
    All Her Fault
    23:25
    9-1-1: Lone Star
  • 20:35
    Mission: Impossible
    22:35
    The Firm
  • 20:35
    Bulletproof Gangster
    22:25
    Ozark Law
  • 21:35
    La Brea
    22:20
    ER
  • 21:40
    De Planckaerts
    22:55
    Airwolf
  • 21:15
    Blind Gekocht
    22:40
    RAUW: Nick Bril
  • 20:35
    Aloha
    22:40
    Friends
  • 21:30
    Seal Team
    22:20
    Doom Patrol
  • 21:25
    Komen Eten
    22:20
    Huizenjagers
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:32
    Z-Beurs
    21:48
    Z-Nieuws
  • 21:39
    Zo doe je het!
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:20
    Meat Timon
    21:55
    Beach Barbecue
  • 21:00
    Miss Scarlet
    21:55
    Grantchester
  • 21:35
    Prison Break
    22:30
    NCIS
  • 21:30
    Ons Droomproject in Wales
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    Geheime Liefde
    22:05
    Hotline Hongarije: Nicolaas in contact met een verscheurd land