Kanaal Z stelt innovatieve ecosystemen in Antwerpen in de kijker

Mobiliteit, duurzaamheid, vergrijzing … De uitdagingen waar onze maatschappij voor staat, vragen om innovatieve oplossingen. Om die te realiseren is samenwerking nodig tussen onderzoekers, bedrijven, beleidsmakers, investeerders en burgers.
In 'Z-Innovation' toont Kanaal Z hoe innovatieve ecosystemen vorm krijgen in Antwerpen en welke concrete projecten daaruit voortvloeien.
Een wereldhaven, een sterke chemische sector en industrieel weefsel, een bruisende start-upscene voor digitale toepassingen, een proeftuin voor de slimme stad van morgen, de creatieve economie … al die troeven maken van Antwerpen een unieke plek waar open innovatie perfect kan gedijen.
De Universiteit Antwerpen vervult daarin een katalyserende rol. 'Iedere dag werken onze onderzoekers samen met bedrijven om oplossingen te zoeken voor de uitdagingen van morgen”, vertelt prof. Silvia Lenaerts, vicerector voor valorisatie. “Dit resulteerde reeds in heel wat successen, met verscheidene spin-offs in een waaier van domeinen. In The Beacon, de business- en innovatiehub voor IoT en AI, en binnenkort BlueApp, de pre-incubator voor duurzame chemie, werken bedrijven en onderzoekers samen. Verder is er ook nog de incubator Darwin op het Wetenschapspark UAntwerpen voor innovatieve, onderzoeksgedreven ondernemingen binnen gezondheid en milieu.'
Raakvlakken in de regio
De universiteit focust in haar onderzoek op thema’s als grootstedelijkheid, smart cities, mobiliteit, infectieziekten, milieugezondheid en duurzame chemie en materialen. 'Binnen deze domeinen zijn er veel raakvlakken met de strategische beleidsvisies van andere belangrijke spelers in de regio', aldus Lenaerts. 'We vonden met POM Antwerpen, Stad Antwerpen en Voka Antwerpen-Waasland, dan ook snel de ideale partners om een programmareeks te maken op Kanaal Z.'
In 'Z-Innovation' brengt Kanaal Z tien weken lang reportages over de innovatieve ecosystemen in Antwerpen en toont de concrete projecten die in ontwikkeling zijn en die zowel economische als maatschappelijke impact kunnen creëren. De reeks laat ook experts aan het woord over de succesfactoren voor open innovatie en wat Vlaanderen van de Antwerpse aanpak kan leren.
'Z-Innovation', vanaf 10 oktober elke donderdagavond op Kanaal Z.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Geen nieuw seizoen voor 'Live Live Live': VRT schrapt muziekshow van Bart Peeters
- Kijkcijfers: donderdag 29 oktober 2026
- Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant'
- Niels en Jeroen zijn terug met nieuw seizoen 'Even Tot Hier'
- 'Welkom bij 75 jaar Jeugd TV': Van Pippi Langkous tot Theo en Thea in één special
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Play Sports zet je op de eerste rij bij Bayern München – Borussia Dortmund
- Viktor en Sarah tonen de werf van hun nieuwe huis in 'De Verhulstjes'
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Roularta Media Group lanceert Libelle Radio
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































