Kanaal Z lanceert 'Z-Sustainable Finance' over duurzaam ondernemen

Vanaf 17 maart brengt Kanaal Z elke donderdagavond de reeks 'Z-Sustainable Finance'. In de serie leggen experts en ondernemers uit waarom een duurzame bedrijfsstrategie nuttig en nodig is, en lichten ze toe hoe ze die strategie ontwikkelen.
'Z-Sustainable Finance' komt tot stand in samenwerking met het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO en Febelfin).
Duurzaamheid staat vandaag hoog op de agenda van het bedrijfsleven: klimaatverandering, stijgende energieprijzen en de Sustainable Development Goals (SDG) van de Verenigde Naties krijgen een vertaalslag in de strategie van zowel grote ondernemingen als kmo’s. Steeds meer bedrijven streven ernaar om te voldoen aan duurzaamheidsvereisten rond milieu, sociale aspecten en goed bestuur. Zowel klanten, medewerkers als stakeholders hechten daar immers hoe langer, hoe meer belang aan. Daarom sturen ondernemingen hun strategie bij en nemen initiatieven om hun ecologische voetafdruk kleiner te maken, een duurzaam personeelsbeleid uit te werken en transparant te rapporteren over de bedrijfsvoering.
Die acties vergen investeringen. De financiële sector staat klaar om bedrijven daarbij te ondersteunen. Een goede ESG-rapportage kan kmo’s helpen bij de financiering van hun duurzame strategie. Voorlopig is zo’n duurzaamheidsrapport nog geen vereiste, maar vanaf 2023 zullen heel wat grote bedrijven ertoe verplicht worden. Naar verwachting zullen zij dan ook meer informatie vragen aan hun toeleveranciers, vaak kleine en middelgrote ondernemingen. Daarom bereiden ook kmo’s zich best voor op een ESG-rapportage.
Alex Coene, Netmanager: 'De reeks 'Z-Sustainable Finance' van Kanaal Z zet de opportuniteiten van duurzaam ondernemen in de kijker. Experts lichten lichten toe waaruit uit een ESG-rapportage bestaat en hoe een kmo dit in de praktijk kan aan aanpakken. Voorts komen bedrijfsleiders aan het woord over hun duurzaamheidsstrategie en over de meerwaarde die ESG-rapportage voor hen betekent.'
Over Kanaal Z. Als enige zakenzenders in Vlaanderen, Wallonië en Brussel brengen Kanaal Z en Canal Z het meest gespecialiseerde en gevarieerde aanbod over business, economie en geld. Kanaal Z en Canal Z bereiken dagelijks gemiddeld 408.559 kijkers en op weekbasis 1.487.817 kijkers (bron CIM audimetrie).
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe spelshow Art Rooijakkers kent pijnlijke start
- 'Sing With Me' in november op SBS6
- Rust nog ver weg in tweede seizoen van 'De Bogaartjes'
- 'Ramon's Buitenkeuken' keert terug met een tweede seizoen op 24Kitchen
- Kirsten Westrik en Nochtli Peralta Alvarez presenteren dagelijkse true crime-talkshow op NET5
- Documentaire over Eva Cassidy in 'Het Uur van de Wolf'
- Niet-sixteen-fuif voor johnny’s en marina’s en onveiligheidsgevoel bij jongeren in 'Bockie Gaat Naar School'
- Dit zijn maandag de onderwerpen in 'Radar'
- 'Dwars door de Pyreneeën' maandag in het spoor van pelgrims en speleologen
- Dit kookt Jeroen Meus deze week in 'Dagelijkse Kost'
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Zwammerdam
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol met muzieknieuws
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug!
Kijktip van de dag

Fien Germijns, Ward Lemmelijn, Annemie Struyf, Bart Cannaerts, Birgit Aertgeerts, Mohsin Abbas, Stephanie Planckaert en Timon Verbeeck moesten het afgelopen jaar in alle discretie uitdagingen tot een goed einde brengen. Elke aflevering stellen drie van hen hun uitdaging voor aan hun tegenspelers, die moeten inschatten of het wel of niet gelukt is. In de studio krijgen ze voor het eerst beelden te zien van elkaars uitdagingen.
'Is 't Gelukt?', om 20.00 uur op VRT 1.



































