Kanaal Z lanceert 'Z-Sustainable Finance' over duurzaam ondernemen

Vanaf 17 maart brengt Kanaal Z elke donderdagavond de reeks 'Z-Sustainable Finance'. In de serie leggen experts en ondernemers uit waarom een duurzame bedrijfsstrategie nuttig en nodig is, en lichten ze toe hoe ze die strategie ontwikkelen.
'Z-Sustainable Finance' komt tot stand in samenwerking met het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO en Febelfin).
Duurzaamheid staat vandaag hoog op de agenda van het bedrijfsleven: klimaatverandering, stijgende energieprijzen en de Sustainable Development Goals (SDG) van de Verenigde Naties krijgen een vertaalslag in de strategie van zowel grote ondernemingen als kmo’s. Steeds meer bedrijven streven ernaar om te voldoen aan duurzaamheidsvereisten rond milieu, sociale aspecten en goed bestuur. Zowel klanten, medewerkers als stakeholders hechten daar immers hoe langer, hoe meer belang aan. Daarom sturen ondernemingen hun strategie bij en nemen initiatieven om hun ecologische voetafdruk kleiner te maken, een duurzaam personeelsbeleid uit te werken en transparant te rapporteren over de bedrijfsvoering.
Die acties vergen investeringen. De financiële sector staat klaar om bedrijven daarbij te ondersteunen. Een goede ESG-rapportage kan kmo’s helpen bij de financiering van hun duurzame strategie. Voorlopig is zo’n duurzaamheidsrapport nog geen vereiste, maar vanaf 2023 zullen heel wat grote bedrijven ertoe verplicht worden. Naar verwachting zullen zij dan ook meer informatie vragen aan hun toeleveranciers, vaak kleine en middelgrote ondernemingen. Daarom bereiden ook kmo’s zich best voor op een ESG-rapportage.
Alex Coene, Netmanager: 'De reeks 'Z-Sustainable Finance' van Kanaal Z zet de opportuniteiten van duurzaam ondernemen in de kijker. Experts lichten lichten toe waaruit uit een ESG-rapportage bestaat en hoe een kmo dit in de praktijk kan aan aanpakken. Voorts komen bedrijfsleiders aan het woord over hun duurzaamheidsstrategie en over de meerwaarde die ESG-rapportage voor hen betekent.'
Over Kanaal Z. Als enige zakenzenders in Vlaanderen, Wallonië en Brussel brengen Kanaal Z en Canal Z het meest gespecialiseerde en gevarieerde aanbod over business, economie en geld. Kanaal Z en Canal Z bereiken dagelijks gemiddeld 408.559 kijkers en op weekbasis 1.487.817 kijkers (bron CIM audimetrie).
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Erik Van Looy trapt het nieuwe seizoen van 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang
- 'In Transit' toont de strijd van Indigo voor een leven buiten genderhokjes
- Ook VTM zendt het verhaal van slachtoffers seksueel misbruik in 'Het Bestaat' uit voor een breed publiek
- KRO-NCRV lanceert 'Alle Dagen Druk': een chaotische talkshow over ADHD voor kinderen én ouders
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- BNXT League live van start op Play Sports
- Een oktober vol nieuwe avonturen en griezelplezier met Cartoon Network
- Dit potje kookt 24Kitchen in oktober
- BBC Belgium in oktober: nieuwe zaken, oude geheimen en bovennatuurlijke chaos
- Ontdek wat National Geographic te bieden heeft in oktober
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
Multimedia SPOTLIGHT
-
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.
'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.



































