Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

maandag 19 september 2022

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.

Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.


Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.

Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.

Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'

'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan' (BNNVARA/VRT)

Gorik van Oudheusden staat op een keerpunt in zijn leven. Een jeugd vol trauma's, jaren van alcoholgebruik en het gewicht van succes hebben diepe sporen nagelaten. Hij besluit rigoureus in te grijpen en kiest voor therapie, nuchterheid en zelfonderzoek, in een poging relaties te herstellen en zichzelf opnieuw uit te vinden. Welke obstakels en inzichten komen kijken bij een transformatie als deze? Welke man keert terug op het podium als de strijd met zijn demonen is gestreden?

'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Man bijt hond
  • 19:20
    De ideale wereld
    20:00
    Terzake
  • 19:20
    Diede-Skate: compilaties
    19:35
    Athleticus Urban Games
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 18:20
    UEFA Champions League
    21:00
    Schiphol Airport
  • 19:00
    Animal Control
    19:25
    The Simpsons
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    Star Trek Beyond
  • 19:20
    The Irrational
    20:50
    Fatal Attraction
  • 19:20
    De keuken van Sofie
    19:35
    David
  • 19:00
    Huizenjagers
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 18:45
    Family Law
    19:40
    FBI
  • 18:45
    Bar Rescue
    19:40
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:50
    Retour Masters
    19:45
    Chateau Meiland
  • 19:00
    Forensic Files II
    19:30
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:12
    Mijn tuin
    19:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 18:45
    Guten Appetit
    19:40
    Wordt aangekondigd
  • 18:55
    Death in Paradise
    19:55
    The Doctor Blake Mysteries
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:05
    BinnensteBuiten
    19:50
    Met het Mes op Tafel
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    First Dates