Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

maandag 19 september 2022

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.

Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.


Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.

Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.

Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'

'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy reist naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de prijzen met Dina in België. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast test hij of duurdere diesel echt langer meegaat en Dina doet onderzoek naar kale mannen.

'Ze Zeggen Dat', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ket & Doc
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    07:00
    Zomerbeelden
  • 07:30
    Molang
    05:40
    Geen uitzending
  • 07:15
    VLOGLAB Crazy #Stories
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:40
    Geen uitzending
    09:15
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:10
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 06:55
    Grey's Anatomy
  • 07:30
    Pawn Stars
    02:55
    Geen uitzending
  • 07:20
    De Gezonde Goesting
    02:55
    Luxe Listings Sydney
  • 07:15
    Murdered at First Sight
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:28
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:15
    Open Vuur
    02:05
    BBQ Vanavond?!
  • 07:05
    Call the Midwife
    02:35
    Murdoch Mysteries
  • 07:10
    Storage Wars
    02:20
    NCIS
  • 07:20
    NOS Journaal
    02:05
    NOS Journaal Laat
  • 07:15
    Langs de Rijn
    08:00
    Petrus in het land
  • 07:25
    Kindertijd
    02:10
    Live Aid at 40: When Rock 'n' Roll Took on the World