Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

maandag 19 september 2022

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.

Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.


Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.

Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.

Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'

'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Live Live Live' (VRT 1)

In de tot warme club omgetoverde VRT Studio 5 ontvangen Bart Peeters en The Atomic Orchestra, een 47-koppig orkest onder leiding van Jo Hermans, tal van artiesten om samen een symfonische versie te maken van hun liedjes. Bazart, Mentissa, Sylvie Kreusch, Warhaus, Günther Neefs en Belle Perez steken hun grootste hits en andere songs in een nieuw, klassiek jasje. Muziekliefhebber Jeroen Meus onthult daarnaast waarom hij een saxmaniak is.

'Live Live Live', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    De repair shop
    06:00
    In bed met Olly
  • 10:00
    Herfstbeelden
    01:30
    Nachtlus
  • 15:45
    Dag Sinterklaas
    04:50
    Geen uitzending
  • 15:50
    Single Bells
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:30
    Don't Let Him Find You
  • 15:15
    The Call of the Wild
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    Baywatch
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:45
    Cross Country Christmas
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    Matlock
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:55
    De Tafel van de Week
    05:00
    Geen uitzending
  • 15:45
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 14:30
    Formule 1
    06:55
    Hawaii Five-0
  • 15:00
    Creating Christmas
    05:00
    Geen uitzending
  • 15:15
    Snapped
    07:00
    Cold Case
  • 15:31
    De CFO podcast
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:48
    Simple diy
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:20
    de Chalet, 3 chefs, een feest
    01:10
    Bon Appetit
  • 15:25
    All Creatures Great and Small
    01:25
    Midsomer Murders
  • 15:20
    The Real Housewives of Beverly Hills
    07:00
    Below Deck Adventure
  • 14:00
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:30
    Fryslân Dok
    01:55
    Nieuwsuur
  • 15:30
    Repelsteeltje
    06:00
    Wordt aangekondigd