Kanaal Z lanceert de serie 'Z-Food' over de Vlaamse voedingsindustrie

woensdag 26 januari 2022

Vlaanderen kent een belangrijke en zeer diverse voedingsindustrie. De sector heeft vaak nog een traditioneel imago, terwijl ze toch volop investeert in onderzoek en innovatie.

De nieuwe reeks 'Z-Food' op Kanaal Z brengt twaalf innovatieve projecten in beeld.  De reportages tonen aan hoe de voedingssector werkt aan vernieuwende producten, efficiëntere processen en duurzaamheid in de hele keten.


De projecten worden gerealiseerd onder begeleiding van het innovatieplatform Flanders’ FOOD en met steun van onder andere Het Agentschap Innoveren en Ondernemen en EFRO. Intussen zijn er al een heel pak concrete resultaten, die worden voorgesteld in de nieuwe reeks' Z-Food'. Daarin getuigen bedrijven en onderzoekers over hun technologische, product- en procesinnovaties. Experts geven duiding bij de trends en evoluties in de voedingssector.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: ''Z-Food' toont aan hoe samenwerking onze voedingsbedrijven meer slagkracht geeft en nieuwe perspectieven opent voor de toekomst. De uitdagingen voor de voedingssector zijn divers: de veranderende eetgewoonten van de consument, de nood om in te spelen op de klimaatverandering, het zoeken naar gezondere recepturen en recycleerbare verpakkingen, het verminderen van de ecologische voetafdruk van productieprocessen, enzovoort…  Om antwoorden te vinden op die uitdagingen zet de sector volop in op onderzoek en ontwikkeling, in samenwerking met kennisinstellingen en onderzoekscentra, andere bedrijven en via co-creatie tussen de verschillende stakeholders.'

'Z-Food', vanaf 27 januari elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Viva Boma' FC De Kampioenen film

Ronaldinho wordt door Boma en Goedele klaargestoomd als nieuwe PDG van de Boma Vleesindustrie nv, maar zijn hart ligt meer bij het voetbal - en bij Niki, zijn nieuwe vlam. Terwijl de Kampioenen een promotiestunt voorbereiden om de Viva Boma-worst te lanceren tijdens Aalst Carnaval, zien eeuwige vijanden Fernand en DDT hun kans schoon om de Kampioenen voorgoed uit te schakelen.

'F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma', film uit 2019 met oa. Johny Voners, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Zomerbeelden
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 10:00
    Radio 2 Kick-start
    12:00
    Pukkelpop live
  • 11:05
    Ridder Muis
    11:15
    Edmond & Lucy
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:50
    De Mutti's
  • 01:10
    Geen uitzending
    11:50
    Een huis vol
  • 05:15
    Geen uitzending
    13:45
    Grosse Pointe Garden Society
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 09:30
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:05
    De Hofleverancier
    11:25
    Op hete kolen
  • 11:05
    Superman & Lois
    12:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 10:40
    Most Outrageous Crimes
    11:30
    Geen uitzending
  • 10:15
    Council House Swap
    11:15
    Op hete kolen
  • 10:25
    Ctrl+Alt+Desire
    11:15
    Garage Sale Mysteries: Murder in D Minor
  • 10:50
    Z-Weekoverzicht
    11:23
    Trends Talk
  • 11:09
    Zo doe je het!
    12:00
    De Vlaamse Top 10
  • 11:00
    Lekker Messy - Weekmenu
    11:50
    Vanavond bij ons
  • 10:55
    Father Brown
    12:45
    Darby and Joan
  • 11:10
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 11:10
    Zussen
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:05
    Nederland zingt op zondag
    11:30
    EO Metterdaad
  • 11:05
    Superworm
    11:30
    Helemaal de Baas