Kanaal Z lanceert de serie 'Z-Food' over de Vlaamse voedingsindustrie

woensdag 26 januari 2022

Vlaanderen kent een belangrijke en zeer diverse voedingsindustrie. De sector heeft vaak nog een traditioneel imago, terwijl ze toch volop investeert in onderzoek en innovatie.

De nieuwe reeks 'Z-Food' op Kanaal Z brengt twaalf innovatieve projecten in beeld.  De reportages tonen aan hoe de voedingssector werkt aan vernieuwende producten, efficiëntere processen en duurzaamheid in de hele keten.


De projecten worden gerealiseerd onder begeleiding van het innovatieplatform Flanders’ FOOD en met steun van onder andere Het Agentschap Innoveren en Ondernemen en EFRO. Intussen zijn er al een heel pak concrete resultaten, die worden voorgesteld in de nieuwe reeks' Z-Food'. Daarin getuigen bedrijven en onderzoekers over hun technologische, product- en procesinnovaties. Experts geven duiding bij de trends en evoluties in de voedingssector.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: ''Z-Food' toont aan hoe samenwerking onze voedingsbedrijven meer slagkracht geeft en nieuwe perspectieven opent voor de toekomst. De uitdagingen voor de voedingssector zijn divers: de veranderende eetgewoonten van de consument, de nood om in te spelen op de klimaatverandering, het zoeken naar gezondere recepturen en recycleerbare verpakkingen, het verminderen van de ecologische voetafdruk van productieprocessen, enzovoort…  Om antwoorden te vinden op die uitdagingen zet de sector volop in op onderzoek en ontwikkeling, in samenwerking met kennisinstellingen en onderzoekscentra, andere bedrijven en via co-creatie tussen de verschillende stakeholders.'

'Z-Food', vanaf 27 januari elke donderdagavond op Kanaal Z.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Meesters Peter Janssens en Fatima Ahmad staan een man bij die verdacht wordt van de moord op zijn minderjarige zoon. De zoon lag wekenlang levenloos in bed. We volgen ook meester Verjauw. Haar cliënt wordt verdacht van het in de voedselketen brengen van sportpaarden die daarvoor uiteraard niet geschikt zijn.

'Justice For All', om 22.20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Lentebeelden
    07:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:39
    Stoppeltje
    06:00
    Tik Tak
  • 09:35
    Open keuken met Sandra Bekkari
    01:55
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Geen uitzending
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van de Week
  • 09:15
    SkyMed
    02:00
    Geen uitzending
  • 08:55
    Seal Team
    03:45
    Geen uitzending
  • 09:40
    A Place in the Sun
    02:40
    Op Een Ander
  • 09:15
    Snapped
    02:20
    Geen uitzending
  • 04:10
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:42
    De tip
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    02:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 09:25
    Midsomer Murders
    02:05
    Death Valley
  • 09:25
    NCIS
    02:35
    Blowing LA
  • 09:45
    NOS Journaal
    06:35
    Nederland in Beweging
  • 09:30
    Zentijd
    07:00
    Andere Tijden Kort
  • 09:45
    Kiri & Lou
    02:50
    NOS Studio Sport Voetbal