Kanaal Z brengt zomerreeks over het Europees Parlement

vrijdag 3 juni 2022

In de nieuwe reeks 'Z-Europa: Coulissen' brengt Kanaal Z veertien portretten van Belgische Europaparlementsleden en hun leefwereld. De serie gunt de kijker een blik achter de schermen van het Europees Parlement.

Het project is het resultaat van een geleidelijk gegroeide samenwerking tussen Kanaal Z en het Europees Parlement en is voor beide een experiment. De reeks start op zaterdag 4 juni en loopt elk weekend tot en met 3 september. Ze zal ook verspreid worden via social media en kan worden herbekeken op de website van Kanaal Z. Deze human interest-reeks past in de weekendprogrammatie van Kanaal Z, waarin ruimte is voor langere programmaformats die meer duiding geven.


De Europese Unie vormt de spil van de samenwerking tussen de 27 lidstaten. Die samenwerking is van levensbelang, zeker in periodes als de coronacrisis en de oorlog in Oekraïne. Het Europese beleid heeft een belangrijke impact op ons leven. Denk aan de coronavaccins, de Green Deal, of de kwaliteitseisen voor heel wat producten. En dat beleid wordt mee bepaald door Belgische Europarlementsleden. Veertien van hen zegden hun medewerking toe aan de reeks 'Z-Europa: Coulissen'. De reeks portretteert de Europarlementsleden vanuit een ander perspectief. Het zijn Belgen die op een dag in de politiek zijn gestapt, zich in hun vak hebben bekwaamd, en zich vandaag toeleggen op Europees beleid.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: 'Een bewust doel van deze reeks is om een beeld van de politiek te tonen, dat verder gaat dan de dagelijkse strijd om het nieuws met steeds scherper wordende conflicten. Europarlementsleden zijn mensen zoals u en ik, die een verleden en een thuis hebben, en elke dag weer aan de slag gaan.'

Rolf Falter, hoofd Liaisonbureau van het Europees Parlement in België: 'Het Europees Parlement was al langer op zoek naar een formule om de verscheidenheid van karakters die het Europees politiek bestel schragen te benadrukken en via portretten van Europarlementsleden beter te laten aanvoelen wat het Parlement werkelijk is. Het accent ligt op de mensen, niet op hun taak, hun standpunten, of hun partij. Het Parlement zelf komt bewust nauwelijks in beeld.'


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    De Hoppers
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:45
    Karrewiet met VGT
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:45
    Nils Holgersson
    05:15
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    12:15
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:10
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    00:35
    Geen uitzending
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:20
    De Tafel van Gert
  • 08:45
    Friends
    02:35
    Geen uitzending
  • 08:45
    3rd Rock From the Sun
    02:05
    Geen uitzending
  • 08:25
    Property Brothers
    02:25
    Geen uitzending
  • 08:35
    Without a Trace
    02:15
    Geen uitzending
  • 04:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 08:36
    Publireportage
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:45
    Vlaamse Klassiekers
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 07:50
    Midsomer Murders
    02:05
    Darby and Joan
  • 08:40
    American Housewife
    02:45
    First Dates Australia
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    01:45
    Nieuwsuur
  • 08:45
    Pieter Konijn
    02:30
    Eva