Kanaal Z brengt zomerreeks over het Europees Parlement

vrijdag 3 juni 2022

In de nieuwe reeks 'Z-Europa: Coulissen' brengt Kanaal Z veertien portretten van Belgische Europaparlementsleden en hun leefwereld. De serie gunt de kijker een blik achter de schermen van het Europees Parlement.

Het project is het resultaat van een geleidelijk gegroeide samenwerking tussen Kanaal Z en het Europees Parlement en is voor beide een experiment. De reeks start op zaterdag 4 juni en loopt elk weekend tot en met 3 september. Ze zal ook verspreid worden via social media en kan worden herbekeken op de website van Kanaal Z. Deze human interest-reeks past in de weekendprogrammatie van Kanaal Z, waarin ruimte is voor langere programmaformats die meer duiding geven.


De Europese Unie vormt de spil van de samenwerking tussen de 27 lidstaten. Die samenwerking is van levensbelang, zeker in periodes als de coronacrisis en de oorlog in Oekraïne. Het Europese beleid heeft een belangrijke impact op ons leven. Denk aan de coronavaccins, de Green Deal, of de kwaliteitseisen voor heel wat producten. En dat beleid wordt mee bepaald door Belgische Europarlementsleden. Veertien van hen zegden hun medewerking toe aan de reeks 'Z-Europa: Coulissen'. De reeks portretteert de Europarlementsleden vanuit een ander perspectief. Het zijn Belgen die op een dag in de politiek zijn gestapt, zich in hun vak hebben bekwaamd, en zich vandaag toeleggen op Europees beleid.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: 'Een bewust doel van deze reeks is om een beeld van de politiek te tonen, dat verder gaat dan de dagelijkse strijd om het nieuws met steeds scherper wordende conflicten. Europarlementsleden zijn mensen zoals u en ik, die een verleden en een thuis hebben, en elke dag weer aan de slag gaan.'

Rolf Falter, hoofd Liaisonbureau van het Europees Parlement in België: 'Het Europees Parlement was al langer op zoek naar een formule om de verscheidenheid van karakters die het Europees politiek bestel schragen te benadrukken en via portretten van Europarlementsleden beter te laten aanvoelen wat het Parlement werkelijk is. Het accent ligt op de mensen, niet op hun taak, hun standpunten, of hun partij. Het Parlement zelf komt bewust nauwelijks in beeld.'


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:55
    Recht op recht
    15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah doet yoga
  • 15:05
    The Good Doctor
    16:00
    America's Funniest Home Videos
  • 14:55
    Project Runway
    15:45
    Achter gesloten deuren
  • 14:35
    Scent of a Woman
    17:15
    9-1-1
  • 14:40
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 15:10
    Geen uitzending
    15:40
    Joe
  • 14:50
    Stukken van mensen
    15:45
    Oogappels
  • 14:30
    CIA
    16:10
    This Is Us
  • 14:45
    SEAL Team
    15:35
    Leverage: Redemption
  • 14:55
    911 Crisis Center
    15:45
    Property Brothers
  • 15:10
    Snapped: Killer Couples
    16:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 15:11
    Publireportage
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:50
    Vanavond bij ons
    15:20
    Streetfood
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:05
    De weg naar de Special Olympics
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:00
    Bollie & Billie
    15:15
    Herrie op zolder