Kanaal Z brengt zomerreeks over het Europees Parlement

vrijdag 3 juni 2022

In de nieuwe reeks 'Z-Europa: Coulissen' brengt Kanaal Z veertien portretten van Belgische Europaparlementsleden en hun leefwereld. De serie gunt de kijker een blik achter de schermen van het Europees Parlement.

Het project is het resultaat van een geleidelijk gegroeide samenwerking tussen Kanaal Z en het Europees Parlement en is voor beide een experiment. De reeks start op zaterdag 4 juni en loopt elk weekend tot en met 3 september. Ze zal ook verspreid worden via social media en kan worden herbekeken op de website van Kanaal Z. Deze human interest-reeks past in de weekendprogrammatie van Kanaal Z, waarin ruimte is voor langere programmaformats die meer duiding geven.


De Europese Unie vormt de spil van de samenwerking tussen de 27 lidstaten. Die samenwerking is van levensbelang, zeker in periodes als de coronacrisis en de oorlog in Oekraïne. Het Europese beleid heeft een belangrijke impact op ons leven. Denk aan de coronavaccins, de Green Deal, of de kwaliteitseisen voor heel wat producten. En dat beleid wordt mee bepaald door Belgische Europarlementsleden. Veertien van hen zegden hun medewerking toe aan de reeks 'Z-Europa: Coulissen'. De reeks portretteert de Europarlementsleden vanuit een ander perspectief. Het zijn Belgen die op een dag in de politiek zijn gestapt, zich in hun vak hebben bekwaamd, en zich vandaag toeleggen op Europees beleid.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: 'Een bewust doel van deze reeks is om een beeld van de politiek te tonen, dat verder gaat dan de dagelijkse strijd om het nieuws met steeds scherper wordende conflicten. Europarlementsleden zijn mensen zoals u en ik, die een verleden en een thuis hebben, en elke dag weer aan de slag gaan.'

Rolf Falter, hoofd Liaisonbureau van het Europees Parlement in België: 'Het Europees Parlement was al langer op zoek naar een formule om de verscheidenheid van karakters die het Europees politiek bestel schragen te benadrukken en via portretten van Europarlementsleden beter te laten aanvoelen wat het Parlement werkelijk is. Het accent ligt op de mensen, niet op hun taak, hun standpunten, of hun partij. Het Parlement zelf komt bewust nauwelijks in beeld.'


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.

'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Floor
  • 00:45
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:25
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:30
    De Tafel van de Week
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:45
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:50
    Two and a Half Men
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:30
    Zo Man Zo Vrouw
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    The Spencer Sisters
  • 02:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:20
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:25
    Hidden Gems
    02:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 05:10
    Midsomer Murders
    02:55
    Six Four
  • 04:50
    Below Deck Mediterranean
    02:15
    Law & Order: Organized Crime
  • 03:35
    NOS Journaal
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:35
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:50
    Andere Tijden Sport