Jeroen Meus presenteert vanaf maandag 'Dagelijkse Zomerkost'

zondag 25 juni 2017

De vele fans van Vlaanderens populairste kookprogramma blijven deze zomer niet op hun honger zitten: 'Dagelijkse Kost' wordt dan 'Dagelijkse Zomerkost'.

Jeroen Meus trekt vanaf maandag 26 juni de hele zomer lang met zijn mobiele keuken op kooktournee naar drie typisch Vlaamse trekpleisters, waar hij de lekkerste zomerrecepten klaarmaakt. Nu Vlaanderens favoriete tv-kok gewoon verder kookt tijdens de zomermaanden, heeft hij toegang tot producten die normaal niet of weinig aan bod komen in 'Dagelijkse Kost': nieuwe aardappelen, erwtjes, komkommers en tomaten. En er is nog een voordeel volgens Jeroen: 'Ik zou altijd de deuren moeten openzetten. Echt plezant dat de mensen eens kunnen binnengluren.'


'Trip down memory lane'
De eerste halte voor 'Dagelijkse Zomerkost': een camping pal in de Vlaamse Ardennen. Echt jeugdsentiment voor Jeroen, want zijn zomervakantie bestond vroeger uit meerdere kampeertrips met het gezin Meus. Nadien zet Jeroen koers naar een vissershuisje in Sint-Idesbald aan de Vlaamse kust en naar het Zilvermeer in Mol.

Jeroen Meus: 'Deze drie locaties zijn voor mij een trip down memory lane. Ze doen me terugdenken aan mijn schoolreizen en uitstapjes met de familie. Ik vind het altijd leuk om op reis te vertrekken. Eens van locatie veranderen zorgt voor nieuwe inspiratie. Hoe zeggen ze dat ook alweer: verandering van spijs doet eten (lacht).'

Op elke locatie zet Jeroen zijn mobiele keuken op. Hij ontmoet er vakantiegangers en plaatselijke bewoners die met hem meekoken en proeven van de gerechten én van de sfeer. Hun verhalen en reiservaringen worden zo het belangrijkste ingrediënt van het zomerse kookprogramma.

'Ik kook sowieso altijd op vakantie. Op vakantie koken is nog toffer dan thuis. Lokale markten, streekproducten, in de sfeer van het land of de streek, de temperatuur van de dag. Wanneer ik rondslenter in een dorpje, spring ik altijd binnen bij de beenhouwer.'

En Leuven?
Voor Jeroen zijn koffers pakt en eropuit trekt, trakteert hij de bewoners van zijn hometown Leuven nog op een (tijdelijk) afscheidsdiner. In de eerste vier afleveringen van 'Dagelijkse Zomerkost' laat hij hen voor de deur van zijn vertrouwde keuken proeven van wat een fantastische zomer moet worden.

'Dagelijkse Zomerkost', vanaf 26 juni elke werkdag om 19.40 uur op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:40
    Flikken
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:30
    Planet Earth III
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 16:30
    Hotel Sinestra
    05:15
    Geen uitzending
  • 16:45
    Single Bells
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:50
    House
    06:00
    Qmusic
  • 16:45
    'Allo 'Allo!
  • 16:00
    A Royal Queens Christmas
    05:40
    Sugarplummed
  • 17:05
    SOS Piet
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:10
    De Slimste Mens Ter Wereld
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:40
    Criminal Minds
    01:00
    Fire Country
  • 16:55
    Two and a Half Men
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:45
    Long Lost Christmas
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:35
    Cold Justice
    05:00
    Geen uitzending
  • 16:27
    Logistics TV
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:04
    Publireportage
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:00
    Levensgenieters
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 16:20
    Grantchester
    01:30
    London Kills
  • 16:20
    Law & Order: Organized Crime
    06:50
    Storage Wars
  • 16:20
    NOS Studio Sport Live
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 16:45
    CupCakeCup
    06:55
    Ta-daaa!