Israël wint OUTmusic Award 2018 van OUTtv

Een geëmotioneerde Netta uit Israël ontvangt de OUTmusic Award 2018 van OUTtv-presentator Jens Geerts. Het Israëlisch liedje 'TOY' gaat volgens de Europese gay-kijkers van OUTtv dit jaar het Eurovisiesongfestival winnen en verdient daarom de felbegeerde OUTmusic Award.
Israël won met een overtuigende meerderheid van de stemmen, gevolgd door België, Frankrijk, Australië en Tsjechië.
Sinds 2010 houdt de gay televisiezender OUTtv (te bekijken in de Benelux, Scandinavië, Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en Canada) elk jaar een grote online poll waarbij kijkers uit heel Europa kunnen voorspellen wie volgens hen het Eurovisiesongfestival wint. Dit jaar deden ruim 4.000 homo’s dat. Het is de negende keer dat OUTtv de poll organiseert. De winnaar ontvangt de OUTmusic Award nog voordat het liedjesfestijn losbarst. De winnaar van de OUTmusic Award wist tot op heden, op Italië vorig jaar na, altijd een top drie positie in de finale te bekomen.
'Het is geen geheim dat het Eurovisiesongfestival ieder jaar weer op heel wat 'gay votes' mag rekenen. Daarom heeft de OUTmusic Award ook een grote relevantie', stelt Jens Geerts, presentator van OUTtv. 'Ook de organisatie weet dat deze doelgroep een belangrijk onderdeel vormt bij het succesverhaal van het festival. Ieder jaar weer vragen verschillende Europese media ons naar de Songfestivalvoorspellingen van de homogemeenschap. Homo’s hebben nu eenmaal goede voeling met Songfestivalmuziek', legt Jens uit.
Zangeres Netta, die Israël dit jaar vertegenwoordigt op het Songfestival, doet zo goed als geen interviews meer om zich volledig op haar optreden in de eerste halve finale op 8 mei te kunnen concentreren. De LHBT-gemeenschap ligt haar nauw aan hart en daarom maakte ze voor OUTtv toch een uitzondering. Zij kon haar tranen dan ook niet bedwingen toen Jens haar liet weten dat de ze gesteund wordt door de Europese homogemeenschap. Geerts stelt dat haar liedje 'TOY' zelfs het gay anthem van de komende Songfestivaljaren zou kunnen worden. Netta reageerde geëmotioneerd: 'Het is stom dat ik hiervoor moet huilen maar het is fijn om erkenning te krijgen. Ik wil in de eerste plaats vooral mijn ouders bedanken. Zij hebben me altijd gezegd hoe mooi ik ben en voor een hele lange tijd heb ik hen niet willen geloven. Maar ze hebben me altijd gesteund zonder enige twijfel. En aan iedereen die zich een outcast voelt: vergeet niet dat we geen tijd mogen verliezen. We moeten meer plezier maken. Denk 'outside the box'. Mirakels gebeuren niet zomaar. Je maakt zelf je eigen mirakel en het is een proces van lange adem.'
Het zag er echter lang naar uit dat België dit jaar met de homo-award naar huis zou gaan. 'Helaas zakte Sennek afgelopen week naar de tweede plaats in onze poll. Maar ook in haar zie ik echt een gay icoon in wording. Ze heeft een ongelooflijk mooie persoonlijkheid en daardoor ook een grote gunfactor. Volgens de internationale pers is Sennek zelfs de meest sympathieke inzending die België ooit gestuurd heeft', aldus Jens Geerts. Netta ziet in België dan ook een sterke concurrent. Beide dames nemen het aanstaande dinsdag tegen elkaar op in de eerste halve finale.
Op woensdag 9 mei om 22.00 uur brengt OUTtv uitgebreid verslag van het Eurovisiesongfestival in het programma 'Lisbon Calling'. Hierin zal ook de overhandiging van de OUTmusic Award aan Netta te zien zijn, inclusief het volledige interview.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM zet 'Florentina' voor 'Familie': dit verandert er vanaf maandag
- 'Fearless Generation' verbindt 15.000 jongeren tijdens 50ste EO-Jongerendag
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- VRT 1 daagt je uit: kan jij de nieuwe 'Homo universalis' worden?
- 'Paranormal Caught on Camera' zondag nieuw op Discovery
- 'Andere Tijden Sport': Louis van Gaal en Tim Krul over de keeperswissel van 2014
- Vera Beths 80 jaar: dochter Carine Bijlsma maakte een documentaire
- 'Hoeksteen van de samenleving': over de hardnekkige ongelijkheid binnen het Nederlandse gezin
- Vier rivalen, één koninkrijk: EO zendt 'Attenborough: Kingdom' uit
- 'Vroege Vogels' is zondag in De Overlaat
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris.
Kijktip van de dag

Tom, Isabelle, Jozefien, Elke en Gilles starten hun verblijf in het Zuid-Afrikaanse vakantiehuis met een gezellig aperitief om elkaar beter te leren kennen. Gilles gaat vervolgens suppen met Kaat en Isabelle gaat op een date vol avontuur met Bart.
'Heel Mijn Hart', om 19.55 uur op VTM.




































