'In Europa': zwijgen als een graf

zaterdag 1 februari 2020

Al werd de oorlog in 1995 beëindigd, Bosnië zit nog hopeloos vast in het verleden. Oorlogscriminelen zitten comfortabel op hun bestuurszetel en de massa zwijgt.

Wanneer wordt de stilte doorbroken en kan er eindelijk begonnen worden met het schrijven van de geschiedenis?


In het provinciestadje Prijedor is Fikret nog altijd op zoek naar de lichamen van zijn 31 familieleden, allen moslims. Met een schep spit hij elk stukje grond om. De buren sluiten hun gordijnen. Hij denkt dat ze weten waar hij moet zoeken, maar iedereen houdt angstvallig de lippen op elkaar.

In Višegrad (Oost-Bosnië) staat hotel Vilina Vlas. Dit hotel is nu een toeristische trekpleister en luxe resort, maar werd tijdens de oorlog als martelhoofdkantoor gebruikt door de militie-eenheid Witte Adelaren. In het zwembad werden mannen gemarteld en vermoord en op de kamers werden tientallen vrouwen nachtenlang verkracht. Na de oorlog kregen de muren een nieuw likje verf, werd het zwembad grondig gereinigd en ging het hotel weer open alsof er niets was gebeurd. Via de YouTube-video's van twee Hongaarse toeristen en het interview met Ramza - één van de slachtoffers – wordt de geschiedenis van dit kuuroord langzaam zichtbaar.

Daut en Dane vochten allebei tijdens de oorlog: Daut aan de kant van de Moslims, Dane aan de kant van de Serven. Op een dag sluipt Dane door het bos als verkenner, ziet Daut en wil schieten. Maar Daut is sneller. Daut leeft jarenlang in de veronderstelling dat hij Dane heeft doodgeschoten, totdat hij hem in 2006 plots tegenkomt in het buurtcafé. Deze bizarre ontmoeting is het begin van een ongewone vriendschap tussen twee voormalige vijanden. Twee mannen die het niet eens zijn over het verleden, maar die elkaar vinden in het heden.

'In Europa', zondag 2 februari om 20.05 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:00
    VRT NWS laat
    22:25
    Het weer (laat)
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:25
    Once Upon a Time in Northern Ireland
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:15
    Telefacts Zomer
    23:15
    Chicago Fire
  • 21:50
    Only Joling
    23:10
    Ik Vertrek
  • 20:35
    Hulk
    22:55
    The Irrational
  • 20:35
    United 93
    22:25
    The Football Fraudster
  • 21:40
    The Couple Next Door
    22:35
    ER
  • 21:35
    Rupel
    22:35
    Airwolf
  • 21:55
    Scheire en de Schepping
    23:05
    De Spor XL: kleine jongens dromen groot
  • 21:40
    Happy Face
    22:45
    Friends
  • 22:20
    Leverage: Redemption
    23:20
    Blue Bloods
  • 21:50
    Komen Eten
    22:45
    Huizenjagers
  • 22:20
    Without a Trace
    23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:23
    Trends Doc
    22:51
    Z-Energy
  • 22:13
    Kan ik het ook?
    22:30
    More Than A Feeling
  • 22:20
    Becoming Meewis
    22:55
    Loïc: Zot van Koken
  • 22:00
    Foyle's War
  • 21:35
    White Collar
    22:30
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 21:30
    Ons Droomproject in Wales
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Rutgers Lobby
  • 21:00
    NOS WK-kwalificatie Voetbal 2027
    23:00
    NOS Voetbal