'Ik Vertrek uit Vlaanderen': verandert Spaanse droom van familie Rombaut in financiële kater?

'Ik Vertrek uit Vlaanderen' werd vorige week gevolgd door 373.000 kijkers - 235.000 voor de aflevering op dinsdag en nog eens 138.000 voor de herhaling (live+uitgesteld).
Dinsdag reizen de VTM 2-kijkers mee met de familie Rombaut naar Spanje. Danny (50) en Nancy (49) hebben al 10 jaar een pastazaak in Geraardsbergen, maar die moet nu plaats maken voor B&B 'Casa Flora' aan de Costa del Sol. Gill (18), de zoon van Nancy, verhuist niet mee en maakt z’n studies af in België.
De verhuis naar Spanje komt er niet zomaar. De werkdruk werd Nancy vorig jaar teveel: ze belandde in een burn-out. Die dreef de relatie van het koppel zo op de spits dat Danny en Nancy bijna beslisten er een punt achter te zetten. 'Voor Danny was de zaak op een bepaald moment belangrijker geworden dan mij', vertelt Nancy. Maar dan kwam het B&B-idee bovendrijven. Vooral voor Nancy een manier om het burn-out-hoofdstuk in België af te sluiten. En Danny? Die volgt zijn vrouwtje naar de zon: 'Ik had echt geen oren naar de problemen van Nancy. Ik was te veeleisend en het was nooit goed genoeg maar ik heb eruit geleerd. Dit is Nancy haar droom en ik volg haar daarin.'
2096 km ten zuiden van Geraardsbergen verloor het koppel hun hart aan 'Casa Flora'. 'Het was écht liefde op het eerste gezicht. We waren echt alletwee verkocht', vertellen Nancy en Danny. Maar Casa Flora heeft ook een stevig prijskaartje. Met de verkoop van hun huis in België kunnen Danny en Nancy de helft van de aankoopsom betalen. Voor de andere helft rekenen ze op een snelle verkoop van hun pastazaak, al wil het duo daar niet op wachten. '50% van de aankoopprijs wordt nu betaald, de andere helft ten laatste eind september 2020. Als we de 2de helft niet betalen tegen die tijd, zijn we de reeds betaalde helft ook kwijt. En de verbouwingen tot slot zijn ook niet gratis', vertelt Danny.
En dan valt in België het lockdown-verdict: alle horeca moet dicht, dus ook de pastazaak. Ook Spanje gaat niet veel later op slot. Ondertussen blijven de kosten van de verbouwingen oplopen. Het spaarpotje raakt leeg en er zijn geen inkomsten. 'We zijn aan het verbouwen in Spanje, de zaak in België is nog niet verkocht en nu moeten we zelfs sluiten. Het kan niet erger zijn. Ik ben echt in paniek. Wie gaat er nu nog een zaak kopen? Niemand hé. En alles hangt af van die verkoop', vertelt Danny. De onzekerheid is slopend. Wordt de familie Rombaut verplicht om terug te keren naar het leventje dat ze zo graag achter zich wilden laten?
De aflevering van 'Ik Vertrek uit Vlaanderen' is ook te (her)bekijken op VTM GO.
'Ik Vertrek uit Vlaanderen', dinsdag 24 november om 20.45 uur bij VTM 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Outback Opal Hunters' op Discovery
- Topchef Timon Michiels krijgt zijn eerste programma 'Meat Timon' op njam!
- Omroep WNL komt met nieuw indringend seizoen van docuserie 'Brandmerk'
- Van bijna-Olympische hoogspringer tot sexy wijnboer: deze boeren zoeken een tof lief
- Nick Schilder, Davina Michelle, Yves Berendse en Waylon zingen met nieuw talent in 'Sing With Me'
- Dit zie je in april op de Disney Channels
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Ziggo Sport Kick ’t Met On Tour presenteert 'Met Memphis in Brazilië'
- Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' viert start Evergreen week van de jaren 60
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug!
Kijktip van de dag

Glacioloog Eric Rignot keert samen met zijn zoon terug naar hun woning in Los Angeles die verwoest werd door de bosbranden in 2025. Wanneer wetenschapper Alain Hubert met zijn team in een whiteout terechtkomt, wordt duidelijk hoe onvoorspelbaar het leven op Antarctica is. Klimaatwetenschapper Simon Steffen zet het levenswerk van zijn vader Konrad Steffen rond automatische weerstations verder.
'2050', om 21.15 uur op VRT Canvas.



































