'Idool 2007': van 100 naar 60 idolen in spe

Jean Blaute, Vera Mann, Herman Schueremans en Bernard Carbonez hebben tijdens de auditiemarathons in Antwerpen, Genk, Gent en Leuven de beste stemmen van Vlaanderen geselecteerd. Deze vier afleveringen werden met veel enthousiasme in de huiskamers gevolgd.
G
emiddeld 1.021.202 kijkers stemden op 'Idool 2007' af, wat een marktaandeel oplevert van 44,3 %. Bij de vorige edities van Idool waren er dat na evenveel afleveringen circa 900.000 kijkers. Deze talentenjacht heeft dus haar beste start ooit genomen.
Voor de meisjes en de jongens die de audities overleefd hebben, begint een nieuw, spannend en zwaar 'Idool 2007'-hoofdstuk in het theater van het Brusselse Plaza Hotel. En dat is zonder meer harder dan de vorige edities, want alleen de beste 20 -10 meisjes en 10 jongens- zullen aantreden in de liveshows.
De zenuwen staan dan ook hooggespannen en flink wat kandidaten voelen zich ziekjes, en klagen over een verstopte neus of keelpijn. Maar een echt idool moet dit kunnen overwinnen.
Opdracht 1 : a capella zingen
Voor de eerste opdracht verschijnen de kandidaten in groepjes van 10 op het podium in het theater van Plaza Hotel en zingen ze elk gedurende 1 minuut a capella. Ze hebben zelf hun song mogen kiezen, maar het moest wel een ander nummer zijn dan tijdens de audities.
Koen en Kris Wauters spreken de kandidaten moed in, polsen of ze de opmerkingen van de jury tijdens de audities goed in de oren hebben geknoopt en wachten de kandidaten na het optreden op voor een reactie.
De jury luistert, noteert, quoteert en trekt zich terug om te delibereren. Na deze ronde wordt er afscheid genomen van 40 kandidaten. Voor iedereen is het dus alles of niets. Wie klapt dicht op het grote podium en wie bloeit er open? Wie vergeet zijn tekst en wie zingt de sterren van de hemel?
Opdracht 2: opgelegd nummer begeleid door Miguel Wiels
De 60 idolen in spe die de 1ste ronde in het Plaza Hotel hebben overleefd, worden door de jury opgedeeld in duo's, trio's en kwartetten. Ze krijgen een lijst met opgelegde nummers en kiezen daar één song uit, die ze de volgende dag moeten brengen. Tijdens hun optreden worden ze op de piano begeleid door Miguel Wiels. Voor iedereen wordt het een lange nacht. De kandidaten moeten elkaar immers op korte tijd goed leren kennen, samen leren zingen én een act instuderen.
Wie kan ritme houden? Wie heeft er podiumprésence? Wie bezwijkt onder de druk? De antwoorden in de eerste van twee theaterafleveringen van 'Idool 2007'...
'Idool 2007', dinsdag 6 maart om 20.35 uur bij VTM.
DOSSIER: Idool 2007
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 30 april & 1,2 en 3 mei 2026
- Play zendt samen met DAZN finale Croky Cup uit
- Kijk nu de spannende nieuwe trailer van 'De Twaalf - De botoxmoorden'
- Voetbalfans winnen: Telenet brengt Jupiler Pro League en topcompetities terug op Play Sports
- Reünie-aflevering 'Een Vergetelijk Mooie Reis' bij MAX
- NPO Doc 'Verweesd Eigendom' te zien bij MAX
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: Op de rug van de patient
- Boeiende en blinde aflevering van 'Celebrity MasterChef' op Play
- Nieuw gezin krijgt 'Blind Gekocht'-experten stil
- Wim Willaert gaat op afzondering in 'Door de Bomen'
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn'
Kijktip van de dag

Van kleuter op het podium tot wereldster: het verhaal van Michael Jackson begint met glitter, maar ook met angst. Achter de succesvolle Jackson 5 schuilt een gezin dat meer door druk dan door liefde werd samengehouden, met een controlerende vader die diepe sporen nalaat. Na de release van het album 'Thriller' in 1982 verovert Michael Jackson de wereld, maar intussen zoekt hij wanhopig naar echte verbinding. Vrienden, familie - onder wie zijn zus La Toya - én collega's schetsen een verontrustend beeld: hoe groter de roem, hoe eenzamer de man achter de mythe.
'The Michael Jackson Story', om 22.15 uur op VRT Canvas.
































