'Idool 2007': van 100 naar 60 idolen in spe

Jean Blaute, Vera Mann, Herman Schueremans en Bernard Carbonez hebben tijdens de auditiemarathons in Antwerpen, Genk, Gent en Leuven de beste stemmen van Vlaanderen geselecteerd. Deze vier afleveringen werden met veel enthousiasme in de huiskamers gevolgd.
G
emiddeld 1.021.202 kijkers stemden op 'Idool 2007' af, wat een marktaandeel oplevert van 44,3 %. Bij de vorige edities van Idool waren er dat na evenveel afleveringen circa 900.000 kijkers. Deze talentenjacht heeft dus haar beste start ooit genomen.
Voor de meisjes en de jongens die de audities overleefd hebben, begint een nieuw, spannend en zwaar 'Idool 2007'-hoofdstuk in het theater van het Brusselse Plaza Hotel. En dat is zonder meer harder dan de vorige edities, want alleen de beste 20 -10 meisjes en 10 jongens- zullen aantreden in de liveshows.
De zenuwen staan dan ook hooggespannen en flink wat kandidaten voelen zich ziekjes, en klagen over een verstopte neus of keelpijn. Maar een echt idool moet dit kunnen overwinnen.
Opdracht 1 : a capella zingen
Voor de eerste opdracht verschijnen de kandidaten in groepjes van 10 op het podium in het theater van Plaza Hotel en zingen ze elk gedurende 1 minuut a capella. Ze hebben zelf hun song mogen kiezen, maar het moest wel een ander nummer zijn dan tijdens de audities.
Koen en Kris Wauters spreken de kandidaten moed in, polsen of ze de opmerkingen van de jury tijdens de audities goed in de oren hebben geknoopt en wachten de kandidaten na het optreden op voor een reactie.
De jury luistert, noteert, quoteert en trekt zich terug om te delibereren. Na deze ronde wordt er afscheid genomen van 40 kandidaten. Voor iedereen is het dus alles of niets. Wie klapt dicht op het grote podium en wie bloeit er open? Wie vergeet zijn tekst en wie zingt de sterren van de hemel?
Opdracht 2: opgelegd nummer begeleid door Miguel Wiels
De 60 idolen in spe die de 1ste ronde in het Plaza Hotel hebben overleefd, worden door de jury opgedeeld in duo's, trio's en kwartetten. Ze krijgen een lijst met opgelegde nummers en kiezen daar één song uit, die ze de volgende dag moeten brengen. Tijdens hun optreden worden ze op de piano begeleid door Miguel Wiels. Voor iedereen wordt het een lange nacht. De kandidaten moeten elkaar immers op korte tijd goed leren kennen, samen leren zingen én een act instuderen.
Wie kan ritme houden? Wie heeft er podiumprésence? Wie bezwijkt onder de druk? De antwoorden in de eerste van twee theaterafleveringen van 'Idool 2007'...
'Idool 2007', dinsdag 6 maart om 20.35 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Idool 2007
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO verkleint directie in laatste fase van reorganisatie
- Kijkcijfers: 3, 4 en 5 juli 2026
- Dit zijn de genomineerden voor VRT Zomerhit 2026: wie volgt Pommelien Thijs op?
- Kobe Ilsen en Xavier Taveirne presenteren vanaf het najaar samen met Fatma Taspinar 'De Afspraak'
- Vier jonge meiden reizen af naar Toronto voor achtste seizoen 'Au Pairs'
- Natasja Gibbs reist langs zes Caribische eilanden in 'Natuur in de Cariben'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- De programmering van Paramount in juli: van romantische komedie tot nostalgische cultseries
- Paul McCartney en de vermiste bas in 'Het Uur van de Wolf'
- Dit zie je in juli op de Disney Channels
- 'Dijkstra en Evenblij ter Plekke' komt zondag vanuit Roerdalen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ruben Van Gucht trapt nieuwe seizoen af van 'Tess on the Beach': 'Als je dat wilt weten, zul je met mij moeten daten'
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Van Admiral Freebee tot Sons: Willy palmt deze zomer opnieuw M Leuven in
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht'
Kijktip van de dag

Laura (47) en Couzijn (53) vertrekken naar de Duitse Eifel, waar ze een oud schoolgebouw met een woonhuis kochten. Hier willen ze een inspiratielocatie creëren waar mensen in alle rust samen kunnen werken en ontspannen. Coach Couzijn biedt daarbij professionele begeleiding. De verbouwing verloopt echter niet zonder slag of stoot en tot overmaat van ramp krijgt Couzijn een ongeluk.
'Ik Vertrek', om 23.05 uur op VTM 2.
































