Huizen bedreigd in 'Helden van hier: Door het Vuur'

dinsdag 19 december 2017

'Veel mensen zeggen dat ze de mooiste job van de wereld hebben, maar dat klopt niet. Want wij hebben de mooiste job van de wereld', vertelt luitenant Jurgen. En dat bewijzen hij en zijn collega's nog maar eens in de zevende aflevering van 'Helden van Hier: Door het Vuur'.

De brandweermannen en ambulanciers van de Gentse brandweer stellen alles in het werk om mensen te helpen. En om dat te doen, moeten ze van alle markten thuis zijn. 'In ons korps werken 110 personen. Dat zijn 110 beroepen en 110 sterktes', aldus kapitein Steven. En die sterktes komen ook in deze aflevering goed van pas.


Een mobilhome staat in lichterlaaie. Kapitein Steven en zijn ploeg proberen te voorkomen dat de brand overslaat op de feestzaal en de huizen die ernaast staan. Ze moeten dus snel handelen. Uit veiligheid worden de bewoners geëvacueerd. Eén van de ploegen helpt een bedlegerige vrouw om haar woning te verlaten.

In een industriebedrijf komt er rook uit een grote afvalsilo. Het is voor de brandweermannen van buitenaf onmogelijk te zien wat er in de silo aan de hand is. Er zit niets anders op de silo te koelen en leeg te laten. En dat belooft een werk van lange adem te worden…

De ambulanciers hebben het druk tijdens de Gentse Feesten. Heel wat festivalgangers hebben te diep in het glas gekeken. En dus is het alle hens aan dek. 'Als we tijdens de Gentse Feesten een oproep krijgen, betreft het heel vaak een persoon die geïntoxiceerd is door alcohol. Dan weten we dat we een moeilijk halfuur tegemoet gaan', lacht ambulancier Kenneth.

Ze haasten zich ook naar een school waar een jongetje na een val van een glijbaan buiten bewustzijn is geweest. De jongen is in schok, maar wordt door bekend gezichten getroost. 'Voor hem zijn we vreemde gele mannetjes. Dus is het goed dat er juffen bij zijn om hem gerust te stellen', aldus ambulancier Dieter.

'Helden van Hier: Door het Vuur', woensdag 20 december om 21.15 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Na een typisch Limburgs folklore schuttersfestival wordt de winnaar doodgeschoten aangetroffen. Is hier sprake van jaloezie, of zit er meer achter? Marion en Romeo krijgen te maken met aan jeugdzorg toevertrouwde kinderen die er alles aan doen om zich aan die zorg te onttrekken. Pubergedrag, of is er sprake van grotere problemen?

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:35
    Dubbelleven
    15:25
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah: Sokpop en de klanken
  • 14:15
    Wittekerke
    15:15
    The Good Doctor
  • 14:55
    Urk!
    15:50
    Een Eigen Huis
  • 14:35
    Bel-Air
    15:25
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:15
    Police Interceptors
  • 09:15
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:50
    Junior Bake Off Vlaanderen
    15:40
    De Tafel van Tine
  • 14:30
    Watson
    16:15
    This Is Us
  • 15:05
    Seal Team
    16:00
    Doom Patrol
  • 15:05
    Paris in Love
    16:10
    Het Blok
  • 14:30
    Snapped
    15:20
    Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:55
    Mijn tuin
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:10
    Vlaamse Klassiekers
    15:55
    Roger van Damme - Goud
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    15:55
    Call the Midwife
  • 14:50
    Rivals
    15:55
    Prison Break
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:00
    Ivo op zondag
  • 15:05
    Jongstof
    15:40
    De mensrobots komen
  • 15:05
    Splat & Seymour
    15:15
    Zo is Joey!