'Huis Gemaakt'-koppels trotseren voor het eerst de jury en één koppel ziet z'n droomhuis al meteen wegglippen

Terwijl de Limburgse koppels op verkenning gaan in hun te renoveren pand in Beringen, wordt het in aflevering 2 van Huis Gemaakt op donderdag 7 april menens voor de koppels uit Antwerpen en Boortmeerbeek.
Dina Tersago gaf hen de opdracht om hun renovatieplannen in de vorm van een maquette te presenteren aan de jury. Kersvers jurylid en Gentse makelaar Hadisa Suleyman doet haar intrede om samen met interieurarchitect Gert Voorjans en aannemer Cerina Marchetta alle ideeën kritisch te beoordelen op vlak van creativiteit, duurzaamheid en haalbaarheid. In Boortmeerbeek mag één koppel zich meteen aan de koude douche verwachten. Wie de jury het minst kan overtuigen, ziet zijn droomhuis nu al wegsmelten als sneeuw voor de zon.
Hadisa Suleyman: 'Meerwaarde creëer je deels door de trends te volgen, maar ook door even out of the box te durven denken. En voor onze generatie geldt toch ook een beetje: het moet Instagrammable.'
Gert Voorjans: 'Een huis moet een spiegel zijn van jezelf. Wie woont hier? Wie leeft hier? Dat is het minste dat ik in die huizen wil zien.'
Cerina Marchetta: 'Ik heb een hekel aan uitvluchten. Een muur is recht of niet recht. Een huis is stevig gebouwd of niet stevig gebouwd. Ik ga daarover niet in discussie.'
Dat de juryleden in 'Huis Gemaakt' de komende weken een streng, maar rechtvaardig oordeel zullen vellen, staat vast. Ze onderwerpen de ontwerpen van de koppels meteen aan een grondige inspectie. Daarbij springt vooral de creatieve aanpak van sommigen in het oog. Een glazen dak, de woning uitbreiden, een huis vol kunst, een privé-bibliotheek, een keuken op het tweede verdiep: er staat geen rem op de ambities van de kandidaten. Maar vallen al deze wilde ideeën ook in goede aarde bij Hadisa, Gert en Cerina?
Nadat het aantal koppels in Boortmeerbeek herleid is van drie naar twee, is het tijd om aan het harde werk te beginnen. De verbouwing start met de ruwbouwfase. Het pand strippen, leidingen leggen, het huis isoleren: daarvoor krijgen de koppels zeven weekends de tijd. En dus gaan sommigen meteen als een gek tekeer. Enkele nuttige tips van werfleider Johny zijn dan geen overbodige luxe. Samen met Dina bezoekt hij de kandidaten en wijst hen meteen op de gevaren. 'Als je hier naar beneden valt, dan heb je ‘t één en ‘t ander aan de hand…'
'Huis Gemaakt', donderdag 7 april om 20.35 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Aida Macpherson versterkt het team van 'Karrewiet'
- Kijkcijfers: donderdag 5 februari 2026
- Nieuw seizoen van 'Boomer' met 'familie Van Looveren' op VRT 1
- Ruben Van Gucht trapt jubileumseizoen van 'Stukken Van Mensen' op gang
- Talpa scherpt strategie aan en verandert topstructuur
- Ortál Vriend is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Deze onderwerpen behandelt 'Kassa' zaterdag
- Jani Kazaltzis openhartig in 'Maison Verhulst'
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Rosie Stuart, TROY en WASTE zijn de winnaars van De Nieuwe Lichting 2026
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol muzieknieuws
- Qmusic stuurt fans naar de allereerste show van Harry Styles in de ArenA
- Nostalgie presenteert 'De Grote Nummer 1 Top 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise'
Kijktip van de dag

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.
'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.



































