'Huis Gemaakt'-koppels trotseren voor het eerst de jury en één koppel ziet z'n droomhuis al meteen wegglippen

woensdag 6 april 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2022

Terwijl de Limburgse koppels op verkenning gaan in hun te renoveren pand in Beringen, wordt het in aflevering 2 van Huis Gemaakt op donderdag 7 april menens voor de koppels uit Antwerpen en Boortmeerbeek.

Dina Tersago gaf hen de opdracht om hun renovatieplannen in de vorm van een maquette te presenteren aan de jury. Kersvers jurylid en Gentse makelaar Hadisa Suleyman doet haar intrede om samen met interieurarchitect Gert Voorjans en aannemer Cerina Marchetta alle ideeën kritisch te beoordelen op vlak van creativiteit, duurzaamheid en haalbaarheid. In Boortmeerbeek mag één koppel zich meteen aan de koude douche verwachten. Wie de jury het minst kan overtuigen, ziet zijn droomhuis nu al wegsmelten als sneeuw voor de zon.


Hadisa Suleyman: 'Meerwaarde creëer je deels door de trends te volgen, maar ook door even out of the box te durven denken. En voor onze generatie geldt toch ook een beetje: het moet Instagrammable.'

Gert Voorjans: 'Een huis moet een spiegel zijn van jezelf. Wie woont hier? Wie leeft hier? Dat is het minste dat ik in die huizen wil zien.'

Cerina Marchetta: 'Ik heb een hekel aan uitvluchten. Een muur is recht of niet recht. Een huis is stevig gebouwd of niet stevig gebouwd. Ik ga daarover niet in discussie.'

Dat de juryleden in 'Huis Gemaakt' de komende weken een streng, maar rechtvaardig oordeel zullen vellen, staat vast. Ze onderwerpen de ontwerpen van de koppels meteen aan een grondige inspectie. Daarbij springt vooral de creatieve aanpak van sommigen in het oog. Een glazen dak, de woning uitbreiden, een huis vol kunst, een privé-bibliotheek, een keuken op het tweede verdiep: er staat geen rem op de ambities van de kandidaten. Maar vallen al deze wilde ideeën ook in goede aarde bij Hadisa, Gert en Cerina?


Nadat het aantal koppels in Boortmeerbeek herleid is van drie naar twee, is het tijd om aan het harde werk te beginnen. De verbouwing start met de ruwbouwfase. Het pand strippen, leidingen leggen, het huis isoleren: daarvoor krijgen de koppels zeven weekends de tijd. En dus gaan sommigen meteen als een gek tekeer. Enkele nuttige tips van werfleider Johny zijn dan geen overbodige luxe. Samen met Dina bezoekt hij de kandidaten en wijst hen meteen op de gevaren. 'Als je hier naar beneden valt, dan heb je ‘t één en ‘t ander aan de hand…'

'Huis Gemaakt', donderdag 7 april om 20.35 uur bij VTM.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:45
    Sporza: Giro magazine
    23:01
    Keno
  • 22:20
    Maigret
    23:15
    Helsinki Syndrome
  • 22:55
    VRT NWS journaal met VGT
    23:40
    Geen uitzending
  • 22:50
    So You Think You Can Dance
    00:45
    The Good Doctor
  • 22:50
    Central Intelligence
    00:45
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 22:05
    Signs
    00:00
    The Big Bang Theory
  • 22:50
    Swamp Shark
    00:35
    Police Interceptors
  • 22:45
    ER
    00:15
    Suits
  • 22:20
    Baywatch
    23:10
    Nonkel Jef
  • 22:45
    Vik & Gert
    23:35
    De Zussen Coorevits
  • 22:15
    FBI: International
    00:00
    Fire Country
  • 22:35
    Tom Clancy's Without Remorse
  • 22:20
    48 Hours to Buy
    23:15
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 22:50
    The Spencer Sisters
    23:35
    The Rookie
  • 22:25
    Trends Talk
    23:02
    Z-Nieuws
  • 22:56
    Mijn tuin
    23:00
    Sorry Night
  • 22:55
    Loïc zot van koken weekmenu
    23:45
    Chris Cooks Cymru
  • 22:50
    McDonald and Dodds
    00:30
    The Marlow Murder Club
  • 22:25
    Gifted
    00:20
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Jan-Willem Ruimt Op!
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    Stand van Nederland: Generatie Next
    23:05
    Unforgotten
  • 22:05
    Abba Silver, Abba Gold
    23:05
    Sluipschutters