'Huis Gemaakt'-koppels trotseren voor het eerst de jury en één koppel ziet z'n droomhuis al meteen wegglippen

woensdag 6 april 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2022

Terwijl de Limburgse koppels op verkenning gaan in hun te renoveren pand in Beringen, wordt het in aflevering 2 van Huis Gemaakt op donderdag 7 april menens voor de koppels uit Antwerpen en Boortmeerbeek.

Dina Tersago gaf hen de opdracht om hun renovatieplannen in de vorm van een maquette te presenteren aan de jury. Kersvers jurylid en Gentse makelaar Hadisa Suleyman doet haar intrede om samen met interieurarchitect Gert Voorjans en aannemer Cerina Marchetta alle ideeën kritisch te beoordelen op vlak van creativiteit, duurzaamheid en haalbaarheid. In Boortmeerbeek mag één koppel zich meteen aan de koude douche verwachten. Wie de jury het minst kan overtuigen, ziet zijn droomhuis nu al wegsmelten als sneeuw voor de zon.


Hadisa Suleyman: 'Meerwaarde creëer je deels door de trends te volgen, maar ook door even out of the box te durven denken. En voor onze generatie geldt toch ook een beetje: het moet Instagrammable.'

Gert Voorjans: 'Een huis moet een spiegel zijn van jezelf. Wie woont hier? Wie leeft hier? Dat is het minste dat ik in die huizen wil zien.'

Cerina Marchetta: 'Ik heb een hekel aan uitvluchten. Een muur is recht of niet recht. Een huis is stevig gebouwd of niet stevig gebouwd. Ik ga daarover niet in discussie.'

Dat de juryleden in 'Huis Gemaakt' de komende weken een streng, maar rechtvaardig oordeel zullen vellen, staat vast. Ze onderwerpen de ontwerpen van de koppels meteen aan een grondige inspectie. Daarbij springt vooral de creatieve aanpak van sommigen in het oog. Een glazen dak, de woning uitbreiden, een huis vol kunst, een privé-bibliotheek, een keuken op het tweede verdiep: er staat geen rem op de ambities van de kandidaten. Maar vallen al deze wilde ideeën ook in goede aarde bij Hadisa, Gert en Cerina?


Nadat het aantal koppels in Boortmeerbeek herleid is van drie naar twee, is het tijd om aan het harde werk te beginnen. De verbouwing start met de ruwbouwfase. Het pand strippen, leidingen leggen, het huis isoleren: daarvoor krijgen de koppels zeven weekends de tijd. En dus gaan sommigen meteen als een gek tekeer. Enkele nuttige tips van werfleider Johny zijn dan geen overbodige luxe. Samen met Dina bezoekt hij de kandidaten en wijst hen meteen op de gevaren. 'Als je hier naar beneden valt, dan heb je ‘t één en ‘t ander aan de hand…'

'Huis Gemaakt', donderdag 7 april om 20.35 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Charlie ontdekt onder zijn huis een geheim hoofdkwartier dat van een mysterieuze superheld lijkt te zijn. Samen met zijn vrienden gaat hij op onderzoek uit, maar hun avontuur verandert in een nachtmerrie wanneer de plek aangevallen wordt door slechteriken. Om het hoofdkwartier te verdedigen en de wereld te redden, moeten Charlie en zijn vrienden hun krachten bundelen en elk hulpmiddel inzetten dat ze kunnen vinden.

'Secret Headquarters', film uit 2022 met oa. Owen Wilson, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 09:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 12:30
    Hallo Kroket
    12:45
    Boomhutverhalen
  • 12:25
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 10:40
    Geen uitzending
    13:45
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:30
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:50
    Police Interceptors
  • 09:05
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 12:10
    De Tafel van Gert
    13:15
    Komen Eten
  • 11:50
    FBI
    12:35
    NCIS
  • 11:40
    Geen uitzending
    12:40
    Blood & Treasure
  • 12:20
    Chateau Meiland
    13:00
    Botched
  • 12:15
    Forensic Factor: A New Era
    13:15
    Fear Thy Neighbour
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:22
    De kunstenaar
    12:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 12:15
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    12:40
    Over (h)eerlijke groenten
  • 12:30
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    13:25
    Outrageous
  • 12:10
    Scrubs
    13:10
    Cougar Town
  • 10:40
    NOS Four Freedoms Awards
    12:35
    NOS Journaal
  • 12:20
    Kook mee met MAX
    12:35
    Tussen Kunst en Kitsch Extra
  • 12:30
    Samson & Marie ijsjestijd
    12:35
    Nelli en Nora