Het telefoonnummer van Will Tura in 'De Neus van Pinokkio'

In 'De Neus van Pinokkio' vertelt Bart Peeters op zondag 13 april samen met zijn Wijsmakers Tine Embrechts en Adriaan Van den Hoof verhalen over bekende en minder bekende mensen die in de kijker liepen.
Of het allemaal klopt wat ze vertellen, dat laten ze beoordelen door twee bekende spelers en het publiek. Deze week zijn de bekende gasten Kevin Janssens en Axel Daeseleire.
Dit is 'm - Grote winnaar of grote verliezer?
Deze week zit er iemand in de studio die heel recent in de schijnwerpers stond: Freddy Sannen, de eerste winnaar van de dubbele Pot van Pinokkio van dit seizoen. Pas na de grote vreugde over zijn overwinning bleek dat hij ook zelf een heel bijzonder verhaal had. Het was namelijk niet de eerste keer dat Freddy op de televisie te zien was, integendeel. Maar wat Freddy overkwam op tv, daarover verschillen de Wijsmakers op immer sympathieke wijze van mening. Is Freddy de grootste verliezer van spelprogramma’s op televisie of is hij integendeel de grootste winnaar?
Het Verhaal - 797204
Will Tura was in de jaren ’60 al erg populair in België en even later stond hij met zijn eerste singles ook in de top-tien in Nederland. Maar ineens kwam er aan Wills carrière in Nederland een einde (toch tot in de jaren '80).
Ongeveer twintig jaar bleef het in Nederland stil rond Will Tura. 'De Neus van Pinokkio' kent nu de reden. Het heeft allemaal te maken met een liedje met een telefoonnummer als titel.
Is dit verhaal waar of niet waar?
De Oude Doos - Tuinbenodigdheden
In De Oude Doos spelen Bart, Adriaan en Tine een historisch tv-fragment na in twee versies. Maar slechts één daarvan is echt te vinden in het archief van de VRT. Het andere is verzonnen. Deze week gaat het over een man met een merkwaardige, zelf in elkaar geknutselde uitvinding voor in de tuin.
De TV stopt nooit - Ontharing
Je weet soms niet wat je ziet op de tv, want de televisie stopt nooit. 'De Neus van Pinokkio' ging weer op zoek naar een opmerkelijk stukje tv ergens in de wereld. Daarnaast wordt een zelfgemaakt fragment getoond dat soms nog gekker is dan het echte. Maar welk filmpje ís nu het echte? Deze keer maken we kennis met enkele hulpmiddelen voor ontharing.
Hit van de week - Gedragsgoeroes
De artiesten van deze week zijn Gedragsgoeroes. Mensen die ons proberen te motiveren en te inspireren. Twee van de drie gedragsgoeroes kunnen worden geboekt voor seminaries en bedrijfsconventies, die zijn écht. De derde is een valsspeler; hij werd door 'De Neus van Pinokkio' opgebeld, zijn speech is verzonnen. Hij is dus niet echt. Wie van de drie is het?
'De Neus van Pinokkio', zondag 13 april om 20.30 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe serie 'Echte Reizigersvrouwen' op TLC
- Docuserie 'Cruijff' geselecteerd voor prestigieuze competitie Cannes International Series Festival
- Kijkcijfers: maandag 30 maart 2026
- AVROTROS en Liliane Fonds slaan handen ineen voor 'Maestro: Speciale Editie'
- 'En toen was er new wave': over het ontstaan en de impact van de Belgische 'nieuwe golf'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Van verborgen schatten tot historische moordzaken in april op The HISTORY Channel
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box'
Kijktip van de dag

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.
'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.



































