Het pakkend verhaal van Danny en Joke donderdag in 'Vandaag over een Jaar'

Op donderdag 26 december ontvangt Cath Luyten in de tweede aflevering van 'Vandaag over een Jaar' enkele gewone Vlamingen die op één jaar tijd iets bijzonders willen realiseren.
Zo is er Annelieke (31 jaar) uit Evergem, die zo goed als doof is en wil opnieuw kunnen horen. De 26-jarige Jaimie uit Middelkerke heeft het syndroom van Down en wil DJ zijn op een dancefestival. Badr (17 jaar) uit Saint-Gilles wil een medaille halen in taekwondo op de Olympische jeugdspelen in Argentinië. En Danny (52 jaar, uit Bilzen) en zijn petekind Joke (27 jaar, uit Diepenbeek) hebben allebei een ongeneeslijke kanker en werken samen een bucketlist af.
Bij Cath komen ze vertellen over hun plannen. Eén jaar - maar slechts enkele seconden op televisie - later wandelen ze de studio weer binnen en komen Cath en de kijkers te weten hoe het gelopen is. Samen met de kijkers en met haar gasten herbeleeft Cath de belangrijkste momenten uit hun bewogen jaar. Ontdek de verhalen uit de tweede aflevering hieronder.
Deelnemers in de kijker: Joke (27) en Danny (52) uit Diepenbeek en Bilzen: 'Vandaag over een jaar willen wij zo veel mogelijk uit het leven halen.'
Peter en petekind, dat is de band die Danny en Joke hebben. Een hechte band, die alleen maar hechter werd toen ze kort na mekaar dezelfde diagnose kregen: ongeneeslijke kanker. Maar bij de pakken blijven zitten, zit niet in hun DNA. Danny gaf zijn petekind meteen een symbolisch cadeau: een bucketlist. Een lijst met allemaal leuke dingen die ze samen willen afwerken. Want ook al oogt hun toekomst niet rooskleurig, toch zijn Joke en Danny vastberaden om na twaalf maanden aan Cath te komen vertellen welke fijne momenten ze samen hebben beleefd.
'Ook al heb je zo'n harde diagnose gekregen, kom uit die zetel. Blijf genieten' - Joke
Annelieke (31) uit Evergem - 'Vandaag over een jaar wil ik goed kunnen horen'
'Het moment dat ik mijn kinderen hoor spelen in een andere kamer, zal ik een vreugdedansje maken.' - Annelieke
Toen Annelieke de kleuterklas binnenstapte, dachten de juffen dat ze een stout kind was dat nooit luisterde. Maar al snel kwam aan het licht dat Annelieke een ernstig gehoorprobleem had. Nog in de eerste kleuterklas kreeg zij haar eerste hoorapparaten. Haar toestand ging stilaan achteruit en vandaag is Annelieke helemaal doof als zij haar apparaten niet draagt. En zelfs met gehoorondersteuning heeft zij veel moeilijkheden om een gesprek te kunnen volgen of haar kinderen te horen in een andere ruimte. Er rest Annelieke nog één optie: een operatie waarbij een cochleair implantaat wordt geplaatst. Dat is niet zonder risico, aangezien de gehoorzenuw wordt doorgesneden. Maar Annelieke heeft het ervoor over om de stem van haar kinderen eindelijk goed te kunnen horen.
Jaimie (26) - 'Vandaag over een jaar wil ik DJ zijn.'
'Ik wil beroemd worden en alle meisjes verliefd laten zijn op mij.' - Jaimie
Jaimie is een groot muziekliefhebber. Schlagers zijn niet aan hem besteed, maar dancemuziek des te meer. Een dagje Tomorrowland is voor hem het einde. Maar zijn favoriete festival blijft toch Bootsea in Oostende, een dancefestival voor mensen met een beperking. Het is Jaimies ultieme droom om daar DJ te kunnen zijn en alle aanwezigen op te zwepen en te laten dansen op zijn muziek.
Badr (17) - 'Vandaag over een jaar wil ik een medaille halen op de Jeugd Olympics.'
'Het enige wat ik wil, is de droom van mijn mama waarmaken en haar blij zien.' - Badr
De moeder van Badr wou in haar jeugd dolgraag taekwondo beoefenen, maar haar ouders hadden in Marokko het geld niet om haar droom waar te maken. Zij zwoer toen dat zij later al haar kinderen zou inschrijven in taekwondo. En zo geschiedde. Als jongste telg van vier zag Badr zijn broers en zus met passie deze sport beoefenen en zelf wilde hij ook niets anders. Toen de hele familie naar België was verhuisd en zijn broer Jouad zelfs de Olympische Spelen van Rio haalde, was Badr vastberaden om datzelfde spoor te volgen. Zijn eerste tussenstap is de Jeugd Olympische Spelen in Buenos Aires. Daar een medaille halen, zou voor Badr twee vliegen in een klap betekenen: zijn eigen droom en die van zijn mama waarmaken.
'Vandaag over een Jaar', donderdag 26 december om 20.40 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Eurovisiesongfestival 2027' vindt plaats in Bulgaarse kuststad Burgas
- VTM verschuift 'Ik Weet Er Alles Van' naar late avond na tegenvallende kijkcijfers
- Afscheid van Michiel maandag 17 augustus live te volgen
- Kijkcijfers: donderdag 13 augustus 2026
- Natassia Van Kerkvoorde stapt onverwacht uit ‘The Real Housewives of Antwerp’: 'De juiste keuze op dit moment'
- Tommy Wieringa is zondag te gast in 'VPRO Zomergasten'
- 'Ahoy Zingt De Nijs': een muzikale hommage aan Rob de Nijs bij MAX
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- 'Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen' zaterdag op NPO 1
- Een eigenwijze bewoonster zet de boel op stelten in 'Taakstraf'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit Steenwijkerland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Nostalgie zet volop in op muziek, persoonlijkheid en nostalgie in het najaar 2026
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
Multimedia SPOTLIGHT
-
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen'
Kijktip van de dag

Nieke heeft een nieuwe kennis, Armand. Hij is een zeer galante jongen die in pruiken handelt. Hij verkoopt Jef een haarstukje en maakt hem wijs dat hij op Clark Gable gelijkt. Jef is in de wolken. Armand valt in eenieders smaak, maar schijn bedriegt.
'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.



































