'Het Huis met Jacques Vermeire: 'Ik ben een halve zot'

Voor het zesde seizoen van 'Het Huis' nodigt Eric Goens opnieuw een reeks verrassende, boeiende en interessante mensen uit.
Ze verblijven 24 uur in 'het huis', afgezonderd van hun gewone leefwereld. Geen afleidingen, alleen de confrontatie met hun eigen leven, dat de revue passeert in boeiende en onthullende gesprekken.
In de kinderkamer flitst hun jeugd voorbij en in de televisiekamer zien ze vaak voor het eerst filmpjes uit lang vergeten tijden. Ook de gevreesde sportkamer is er opnieuw. En wat onthullen de gasten in de intimiteit van de boomhut?
De eerste gast van het nieuwe seizoen is Jacques Vermeire. Met een coronaveilig oldtimer-busje gaat Eric Goens zijn gast thuis ophalen: 24 uur mag Jacques in 'het huis' logeren.
'Ik hoop dat dat huis van u zal meevallen, want je ziet wat ik hier moet achterlaten.' De toon is meteen gezet. 'Ik ben een halve zot', zegt Jacques geregeld in de loop van het programma. Wordt het heel de tijd lachen, gieren, brullen met de onverbeterlijke smoelentrekker Jacques Vermeire? Of leren we ook zijn andere helft kennen? De man die achter zijn vrolijke smoelen ook heel wat tegenslag moest verwerken? En krijgen we ook inzicht in het succes van de 'commerçant' Jacques Vermeire?
Primeur
Jacques is nog maar net aangekomen in het huis en hij krijgt samen met de kijkers al meteen een primeur te zien: in de TV-kamer toont Eric een nooit eerder op televisie vertoonde aflevering van 'F.C. De Kampioenen'. Jacques zijn mond valt letterlijk open van verbazing bij het zien van deze unieke beelden. Het brengt hem zo bij Dimitri De Tremmerie, alias DDT: een legendarische rol die hij 30 jaar geleden nochtans maar schoorvoetend heeft aangenomen. Een te groot risico, dacht hij toen.
'Ik heb heel hard gewerkt. 's Morgens schoenen verkopen, 's middags opnames van 'F.C. De Kampioenen', opnames voor 'De Drie Wijzen', zaalshows, 'Oei Jacques', en 's nachts een acte de présence in een discotheek. Het geld stroomde binnen. Sparen voor later. Ik ben een product, heel commercieel.'
Maar Jacques is niet altijd schoenenverkoper, komiek of acteur geweest. Politieman, operazanger? Wat is er van aan? De kijker mag zich even in de jury van 'De Drie Wijzen' wanen en raden of de verhalen verzonnen zijn of niet.
Blijven doorgaan
De carrière van Jacques Vermeire davert al decennia door als een trein, maar zijn privéleven verliep allesbehalve rimpelloos. Zijn eerste huwelijk met zijn jeugdliefde liep spaak na zeven jaar. Dan volgden de moeilijkheden in de relatie met zijn tweede echtgenote Eva Pauwels, die breed in de pers werden uitgesmeerd. Zijn ex Martine kwam om het leven bij een auto-ongeluk en zijn latere partner Muriel verloor het gevecht tegen kanker.
'Ik heb de gave om geen zelfmedelijden te hebben en dat aan te kunnen. Je moet oogkleppen opzetten en doorgaan.'
Ook als blijkt dat Jacques zelf kanker heeft, blijft hij op het podium staan.
'Je moet altijd laten zien dat er vreugde is in het leven, ook nu in coronatijden.'
Het immense succes van 'F.C. De Kampioenen', de populariteit van zijn zaalshows, de razend populaire TikTok-dansfilmpjes met dochter Julie: alles wat Jacques Vermeire aanraakt, lijkt te veranderen in goud. En dat weet hij zelf ook:
'Deze aflevering van Het huis, dat wordt weer een topprogramma. Maar ja, Eric, wie heeft dat weer geflikt? Ikke, gij niet hé', zegt hij lachend.
In de volgende afleveringen ontvangt Eric Goens in 'Het Huis' acteur Rik Verheye, Olympisch medaillewinnaar en modeontwerpster Élodie Ouédraogo, zanger Andre Hazes Jr, radio- en tv-presentatrice Siska Schoeters, viroloog Marc Van Ranst, ondernemer Marc Coucke en Bazart-zanger Mathieu Terryn.
'Het Huis' met Jacques Vermeire, dinsdag 3 november om 20.40 uur op Eén.
Lees ook:
Nieuw seizoen 'Het Huis' met onder andere Rik Verheye, Élodie Ouédraogo en Jacques Vermeire
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Marlijn Weerdenburg volgt Martine van Os op bij 'We zijn er Bijna!'
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Van scams tot orgasmes: ze zeggen dat alles te onderzoeken valt in het nieuwe seizoen van 'Ze Zeggen Dat'
- Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'So You Think You Can Dance'
- Nieuw seizoen van 'Celebrity IOU' op HGTV
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Vlaamse catch-scene
- Topdokter Guy T’Sjoen mikt via 'Komen Eten' op plekje in 'Viva La Feta': 'Een open sollicitatie'
- D-day in Kessel en Wielsbeke: wie valt af in 'Huis Gemaakt'?
- Aanranding Den Haag en rellen Breda in 'Opsporing Verzocht'
- Dit zie je in april op de Disney Channels
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz
Kijktip van de dag

De introductie van stagiair Willem verloopt stroef: verloskundige Louise weigert hem te begeleiden. Ella neemt Willem onder haar hoede bij de geplande bevalling van een doodgeboren baby. Arts-assistent Frederik heeft op zijn beurt moeite met de autoritaire anesthesist Jacob. Intussen tobt Ella met haar eigen zwangerschap. Ze maakt een afspraak bij de abortuskliniek, maar vertelt dit niet aan Jerry.
'Dag & Nacht', om 21.30 uur op VRT 1.




































