'Het Huis' dinsdag met Wout van Aert

Eén week voor de geplande opnames met drievoudig wereldkampioen veldrijden Wout van Aert bleek dat hij niet te gast kon zijn in 'Het Huis' omdat hij toch de Tour de France zou rijden.
Tijdens de tijdrit rond het Franse Pau kwam Wout zwaar ten val. Daardoor eindigde zijn Tour vroegtijdig.
Vier weken na de valpartij konden dan toch opnames gemaakt worden voor 'Het Huis'. 'Ik ben blij dat ik mee mag. De verveling begint toe te slaan', zegt Wout wanneer Eric Goens hem thuis komt ophalen.
In 'Het Huis' ziet Wout de beelden van de val in Pau terug. Het is een confronterende binnenkomer. 'Nu ga ik niet lang meer blijven kijken. Dat gevoel van daar te liggen op het bloedhete asfalt, dat weet ik nog goed. Dat gevoel kan ik nog perfect bovenhalen.'
Revalidatie in 'Het Huis'
Met krukken baant Wout zich een weg door 'Het Huis'. Op enkele weken tijd zijn z'n beenspieren helemaal weggesmolten: jaren training zo maar weg. De heropbouw kan nu beginnen. Gelukkig is er een zwembad in 'Het Huis' en kan Wout er zijn revalidatieoefeningen verderzetten. Wanneer Wout het litteken van de wonde toont, wordt duidelijk hoe ernstig de val was. Maar de dokter heeft er alle vertrouwen in. 'Alleen bergaf lopen. Dat zal het langste duren.' Of de mate van herstel zal beslissen over zijn toekomst als wielrenner, wil Eric weten. Cross of weg? 'Daar wil ik niet aan denken.'
Geen fietsproef
Wout zijn hart bloedt als hij de fietsproef niet kan doen. Zeker nu hij al vier weken niet heeft gefietst. Met veel moeite probeert Wout toch even het zadel te voelen. Met zijn been over het zadel zwaaien lukt niet, maar waar een wil is, is een weg.
Het blijft moeilijk voor een wielrenner om over valpartijen te spreken, om de confrontatie aan te gaan. Wout van Aert: 'Je kunt niet met het gedacht rijden dat je weet dat er een accident kan gebeuren. Daar mag je niet aan denken want dan verlies je ook alle mooie dingen van de koers. We moeten over iets anders praten. Als we er niet over praten, dan bestaat het niet.'
Woutje
In de kinderkamer krijgt Wout enkele hilarische en historische foto's te zien. Als tiener was het Woutje. Hij was veel kleiner dan zijn leeftijdsgenoten. En dat heeft hem lang parten gespeeld. En dan wil Eric het toch even over school hebben. 'School. Ik deed dat niet graag.' In de koers is voor Wout alleen winnen goed genoeg. Op school daarentegen was goed, goed genoeg. 'Ik kon dat niet begrijpen dat je monsterscores moet halen. Het heeft toch een reden dat 50% goed genoeg is.'
Vrouw Sarah op bezoek
Later in de uitzending krijgt Wout bezoek van zijn vrouw Sarah. Ze wacht hem op in de keuken. 'Kom je voor mij koken?', vraagt Wout. 'Ik moet overal voor jou koken', is haar antwoord. Haar vader had haar nochtans op het hart gedrukt om niets met een wielrenner te beginnen. Maar ja, zegt Sarah: 'Je kiest niet op wie je verliefd wordt. Anders had ik geen coureur genomen.' Sarah en Wout zijn één. Sarah wordt ziek als Wout ziek is. Ze is een toonbeeld van opoffering voor haar kampioen.
Sarah stond aan de meet bij het ongeval in Pau. 'Ik had een heel slecht gevoel die dag. Ik wou mijn schrik niet op hem overbrengen. Hij wil en moet koersen, en winnen.'
'Het Huis' met Wout van Aert, dinsdag 3 december om 20.40 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Mysterieuze raadsels en historische keerpunten in mei op The HISTORY Channel
- Songfestival-kandidate Essyla in Wenen voor eerste repetitie
- Komt jouw woondroom maar niet van de grond? Schakel ‘Blind Gekocht’ in!
- 'House Hunters: Cabin Dreams' maandag nieuw op HGTV
- Tweede seizoen van 'Blauw' volgt de agent achter de meldingen
- 4 en 5 mei 2026: herdenken en vieren bij de NOS
- TV5MONDE over Cannes Filmfestival in mei
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- In mei nieuwe seizoenen en premières op BBC NL met extra kijktips op BBC NL+
- Dit zie je in mei op de Disney Channels
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ronald Giphart start boekenclub in 'De Taalstaat' en leest samen met luisteraars
- Een week lang de beste R&B en hiphop aller tijden in de 'NPO BLEND Top 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht
Kijktip van de dag

Anne en Hannelore geven de experten twee opties: een woning voor Anne alleen of een huis voor hen samen. Britt en Nils hopen dan weer op een laagbouwwoning voor henzelf en hun dochtertje Gloria.
'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.



































