'Het Huis' dinsdag met Wout van Aert

Eén week voor de geplande opnames met drievoudig wereldkampioen veldrijden Wout van Aert bleek dat hij niet te gast kon zijn in 'Het Huis' omdat hij toch de Tour de France zou rijden.
Tijdens de tijdrit rond het Franse Pau kwam Wout zwaar ten val. Daardoor eindigde zijn Tour vroegtijdig.
Vier weken na de valpartij konden dan toch opnames gemaakt worden voor 'Het Huis'. 'Ik ben blij dat ik mee mag. De verveling begint toe te slaan', zegt Wout wanneer Eric Goens hem thuis komt ophalen.
In 'Het Huis' ziet Wout de beelden van de val in Pau terug. Het is een confronterende binnenkomer. 'Nu ga ik niet lang meer blijven kijken. Dat gevoel van daar te liggen op het bloedhete asfalt, dat weet ik nog goed. Dat gevoel kan ik nog perfect bovenhalen.'
Revalidatie in 'Het Huis'
Met krukken baant Wout zich een weg door 'Het Huis'. Op enkele weken tijd zijn z'n beenspieren helemaal weggesmolten: jaren training zo maar weg. De heropbouw kan nu beginnen. Gelukkig is er een zwembad in 'Het Huis' en kan Wout er zijn revalidatieoefeningen verderzetten. Wanneer Wout het litteken van de wonde toont, wordt duidelijk hoe ernstig de val was. Maar de dokter heeft er alle vertrouwen in. 'Alleen bergaf lopen. Dat zal het langste duren.' Of de mate van herstel zal beslissen over zijn toekomst als wielrenner, wil Eric weten. Cross of weg? 'Daar wil ik niet aan denken.'
Geen fietsproef
Wout zijn hart bloedt als hij de fietsproef niet kan doen. Zeker nu hij al vier weken niet heeft gefietst. Met veel moeite probeert Wout toch even het zadel te voelen. Met zijn been over het zadel zwaaien lukt niet, maar waar een wil is, is een weg.
Het blijft moeilijk voor een wielrenner om over valpartijen te spreken, om de confrontatie aan te gaan. Wout van Aert: 'Je kunt niet met het gedacht rijden dat je weet dat er een accident kan gebeuren. Daar mag je niet aan denken want dan verlies je ook alle mooie dingen van de koers. We moeten over iets anders praten. Als we er niet over praten, dan bestaat het niet.'
Woutje
In de kinderkamer krijgt Wout enkele hilarische en historische foto's te zien. Als tiener was het Woutje. Hij was veel kleiner dan zijn leeftijdsgenoten. En dat heeft hem lang parten gespeeld. En dan wil Eric het toch even over school hebben. 'School. Ik deed dat niet graag.' In de koers is voor Wout alleen winnen goed genoeg. Op school daarentegen was goed, goed genoeg. 'Ik kon dat niet begrijpen dat je monsterscores moet halen. Het heeft toch een reden dat 50% goed genoeg is.'
Vrouw Sarah op bezoek
Later in de uitzending krijgt Wout bezoek van zijn vrouw Sarah. Ze wacht hem op in de keuken. 'Kom je voor mij koken?', vraagt Wout. 'Ik moet overal voor jou koken', is haar antwoord. Haar vader had haar nochtans op het hart gedrukt om niets met een wielrenner te beginnen. Maar ja, zegt Sarah: 'Je kiest niet op wie je verliefd wordt. Anders had ik geen coureur genomen.' Sarah en Wout zijn één. Sarah wordt ziek als Wout ziek is. Ze is een toonbeeld van opoffering voor haar kampioen.
Sarah stond aan de meet bij het ongeval in Pau. 'Ik had een heel slecht gevoel die dag. Ik wou mijn schrik niet op hem overbrengen. Hij wil en moet koersen, en winnen.'
'Het Huis' met Wout van Aert, dinsdag 3 december om 20.40 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 23, 24, 25 en 26 maart 2026
- Driedelige serie 'Inside the Kim Kardashian Heist' nieuw op TLC
- Raven van Dorst met X in paspoort reist door het Amerika van Trump in nieuw seizoen 'Nachtdieren USA'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Dit zijn de highlights van National Geographic in april
- Ontdek wat er in april op STAR Channel te zien is
- Superhelden, ninja’s en paasmysteries in april op Cartoon Network
- Cartoonito viert het voorjaar met actie, humor en non-stop plezier
- Hiervoor kan je in april op Pickx+ terecht
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Rene van Kooten in 'FM op 5'
- De Nostalgie-luisteraar eert Prince met een plek op nr. 1 in de '80's Top 1500'
Multimedia SPOTLIGHT
-
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië
Kijktip van de dag

Jan merkt dat Roos ineens anders is: vrolijk, lief voor haar broer en opvallend zelfverzekerd. JP en Julie maken zich ook zorgen, en Jan raakt steeds meer in de war. Wat zit er echt achter haar plotselinge verandering, en hoe moet hij omgaan met alles wat hij ontdekt?
'Boomer', om 20.50 uur op VRT 1.



































