'Het Huis' dinsdag met Willy Sommers

Op dinsdagavond 26 november heeft 'Het Huis' Willy Sommers te gast. Met meer dan 200 optredens per jaar in de agenda van Willy Sommers, mag Eric Goens van geluk spreken dat hij Vlaanderens populairste zanger thuis kan ophalen.
Willy, de harde rocker van de Yeats, werd door zijn manager bekeerd tot het Vlaamse lied. Vlaamse meisjes gillen in de parochiezalen van De Panne tot Maaseik en Willy geniet met volle teugen van zijn status als meisjesidool. 'In het begin van mijn carrière was ik altijd blij dat mijn papa me vergezelde, want je krijgt zoveel verzoeken om te blijven logeren. De verleiding is groot maar ik ben mijn papa nog altijd dankbaar.'
Verborgen dochter
De jukebox krijgt een centrale plaats in Het huis. Want deze plaatjesrobot heeft een grote rol gespeeld in de uitbouw van de carrière van Willy. Het begon met de single 'Het is weer morgen’. 'Die moest in elke jukebox in elk café in Vlaanderen zitten.'
Maar er zaten ook veel verborgen plaatjes in de jukebox van Willy. Alles in functie van de carrière. Zijn relatie met Truus heeft hij zeven jaar geheim gehouden. Dochter Annemie uit die relatie heeft hij achttien jaar verborgen gehouden. 'Dat was een zwaard van Damocles boven mijn hoofd. Ik dacht: ooit staat die voor mijn deur. Ik had afgesproken dat ik zorgde voor het financiële en haar mama voor de opvoeding.' De foto's van Annemie die hij jaarlijks opgestuurd kreeg, koesterde hij maar toch verdwenen die in een verborgen lade. Vandaag heeft hij spijt van die verloren tijd. Maar in die dagen was het niet anders. Alles voor de carrière.
Verrassing in de keuken
Willy kent het 'Het Huis'. Hij weet dat er moet worden gekookt. En hij heeft zich voorbereid. Of beter gezegd: zijn vrouw Cindy heeft het voorbereid. Willy denkt ervan af te komen door een bereide schotel in de oven te steken, maar dan komt Eric met een verrassing…
Conditie
De vele optredens houden Willy in conditie en dat blijkt ook in de sportkamer. Ondanks eerdere hartproblemen is het rapport prima voor een 66-jarige.
De show must go on
In de kinderkamer blikt Willy terug op zijn perfecte jeugd: hoe hij uit het perfecte gezin komt, hoe zijn mama hem vertroetelde, hoe zijn vader hem overal vergezelde tijdens optredens. Maar ook over de tweestrijd tussen carrière en privé. Tijdens een fanreis naar Djerba krijgt hij bericht dat zijn vader is overleden. Maar de show must go on. 'Ja, ik denk wel dat ik opnieuw op het podium zou staan als mijn moeder mocht overlijden.' Twee maanden na de opnames in 'Het Huis' sterft de 91-jarige mama van Willy. Een dag later staat hij opnieuw op het podium, ter ere van haar.
De opnames eindigen met de typische 'Het Huis'-signeersessie: het houten naambordje. Maar deze keer geen ellenlange rijen wachtende fans, wel een beloofd applaus van Eric Goens. 'Ik ben verslaafd aan applaus. Niet aan optreden. Aan applaus. Dat geeft me een fantastisch gevoel.'
'Het Huis' met Willy Sommers, dinsdag om 20.40 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Rosanne Pits nieuw gezicht van 'Zin in Zappelin'
- Bert van Leeuwen ontmoet mensen die niet worden opgegeven 'Soep, Sores en Soelaas'
- Elke dag feest in de tent bij 'Heel Holland Bakt'
- TV-icoon Sonja Barend (86) overleden
- 'Nomaden' brengt opnieuw journalistiek door jonge makers
- Documentaire Ida Does laat zien hoe het Mauritshuis omgaat met zijn koloniale geschiedenis
- 'Beyond Paradise' seizoen 4 in première op BBC NL en op BBC NL+
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'So You Think You Can Dance'?
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
- De hits bij JOE zijn geld waard dankzij nieuw radiospel 'Het Winnende Woord'
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol'
Kijktip van de dag

Sophie en Daan ontmoeten Fenna en Quinten. Al acht jaar vormen ze een koppel, maar ze schipperen nog steeds tussen vier verschillende plekken: het appartement van haar papa, het huis van haar mama, dat van haar stiefvader en het huis van Quintens ouders. Vooral Fenna voelt zich daardoor nergens écht thuis, en daar willen ze nu verandering in brengen. Hun droom? Een (half)open bebouwing in Bonheiden, met minstens drie slaapkamers, gelegen in een rustige straat.
'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.




































