'Het Huis' dinsdag met Dina Tersago

maandag 18 november 2019

Op dinsdagavond 19 november heeft 'Het Huis' een gast die al jarenlang op boerenerven heeft rondgelopen om de Vlaamse boeren aan een lief te helpen: Dina Tersago.

Daar ziet Eric een uitgelezen kans. Onmiddellijk stuurt hij Dina naar de stallen om er de boel schoon te maken. Want de voormalige Miss België is niet te vies om de handen uit de mouwen te steken en de mest op te ruimen.


Ploetermama
Ploeteren is Dina gewoon, met twee hevige jongens. 'Het zijn echt hooligans. Dat is het juiste woord. Ik heb ze ooit in een leeg bad gezet, want daar kunnen ze niet weg.' Tot zover de opvoedingstips.

Maar er is ook goed nieuws voor Dina. Ze mag 24 uur in Het huis blijven, zonder kinderen. Genieten van de rust. Aan de reiskoffer te zien die Dina heeft meegebracht, mag de rust in Het huis nog veel langer duren.

Halve jongen
Dina was als tiener zelf een halve jongen. Op haar jeugdfoto's is er zeker nog geen Miss België in spe te bespeuren. 'Mij inschrijven voor Miss België was eigenlijk een daad van rebellie. Ik zat niet altijd goed in mijn vel. Ik wou een jaar stoppen met studeren. Iets doen wat niemand van mij zou verwachten.'

In 2001 mocht Dina dan als Miss België naar de verkiezing van Miss Universe in Puerto Rico. Ze werd er gekeurd en te licht bevonden door de toenmalige organisator van de verkiezing. Vandaag is die organisator de president van de Verenigde Staten, Donald Trump. 'Ik ben één minuut in beeld geweest en ik mocht naar huis gaan. Ik had daar een maand voor moeten oefenen.'

Rust
Dina geniet duidelijk van de rust in Het huis. 'Ik heb nog altijd het gevoel dat er hier twee zullen binnenstormen.' Maar het is deze keer Eric die Dina uit haar rust haalt. De gruwel van de sportkamer wacht.

Familieclan
Als Dina terug de tuin ingaat, wacht de clan Tersago haar op. Haar twee nichten zijn er als gasten: Karen en Joke. 'Wij hangen heel sterk aan elkaar. Mijn nichten zijn als zussen voor mij.'

Vanaf nu is het gedaan met de rust in Het huis. Veertig jaar flitsen in een razend tempo voorbij. Er is geen speld meer tussen te krijgen. De verhalen van de clan volgen elkaar op en de zwijgplicht wordt doorbroken. 'Heel irritant om een nicht van Dina te zijn. Dan kregen we ons rapport en dan gingen ze dat vergelijken met Dina. Miss perfect.'

'Ik maakte het mezelf soms wel moeilijk.' De perfectioniste heeft er een wat hobbelig parcours opzitten. 'Ik ben supergelukkig met waar ik nu sta. Ik had hier voor getekend toen ik achttien was.'

'Het Huis' met Dina Tersago, dinsdag 19 november om 20.40 uur op Eén.


hethuis

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Na een week volledige focus ontmoeten de koppels elkaar voor het eerst en dineren samen onder toeziend oog van de experten. Daarna volgt een diepgaand gesprek en start in België de uitdagende fase van het samenwonen.

'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:05
    Elixir
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:20
    Comedy Casino
    23:10
    90 minutes
  • 22:20
    VRT NWS journaal met VGT
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:55
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:25
    9-1-1
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:30
    S.W.A.T.
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Public Enemies
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:05
    A Very Vermont Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:25
    Walker, Texas Ranger
    00:55
    SOS Piet
  • 22:30
    Alter Ego
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:30
    Friends
    07:40
    New Girl
  • 22:15
    NCIS: Los Angeles
    06:40
    Evil
  • 22:25
    Swept Up by Christmas
    05:00
    Geen uitzending
  • 22:15
    Cold Case
    06:50
    Cold Justice
  • 22:43
    De CFO podcast
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:35
    Zo doe je het!
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:20
    De Chalet aan zee
    06:50
    De Garde van Gert
  • 22:00
    Sister Boniface Mysteries
    00:50
    Happy Valley
  • 22:25
    NCIS: New Orleans
    07:00
    Storage Wars
  • 22:10
    Pauw & De Wit
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 22:20
    Fortuyn: On-Hollands
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 22:05
    Bij ons op de Wallen
    07:00
    Ta-daaa!