'Het Groot Debat' zondag op Eén en Canvas

Op zondag 3 juni, precies één week voor de verkiezingen, treden in Het Groot Debat op Eén de drie Vlaamse kandidaat-premiers tegen elkaar in het strijdperk: Guy Verhofstadt, Yves Leterme en Johan Vande Lanotte. Bijna anderhalf uur lang. Waarom vinden ze zichzelf geschikt voor de topjob? Wat willen ze ermee? Waar staan ze voor? Het Groot Debat op Eén brengt duidelijkheid. Aansluitend evalueert Het Groot Debat op Canvas de prestaties van de drie tenoren in het debat.
<
STRONG>Het Groot Debat op Eén – zondag 3 juni om 21.50 uur op Eén
Het Groot Debat gaat onder meer in kleine duels tussen de kopstukken na hoe dicht ze bij elkaar staan, of hoe diep het water tussen hen is. Wie is bereid met wie samen te werken? Hoe ver nemen de federale beleidspartijen afstand van elkaar na acht jaar Paars? Hoe reageren ze op nieuwe ideeën? En wat levert de meest werkbare combinatie op?
Hoe wil elk van de drie de communautaire springstof ontmijnen? Ze worden geconfronteerd onverbloemde meningen over de taalgrens. Hoe ver durven ze gaan om de klimaatverandering te bestrijden? Wie heeft meer dan algemeenheden op zak om zinloos geweld tegen te gaan? Hoeveel vluchtelingen mogen geregulariseerd worden? En wie heeft het meest geloofwaardige plan om pensioenen en sociale zekerheid te vrijwaren?
Moderatoren: Ivan De Vadder en Phara de Aguirre
Coördinatie: Flip Feyten
Het Groot Debat op Canvas – zondag 3 juni om 23.15 uur op Canvas
Aansluitend bij het debat op Eén gaat Het Groot Debat op Canvas na hoe de drie kandidaten het ervan afgebracht hebben. Wie won inhoudelijk op punten? Wie was de handigste debater? En wie heeft zich in de hoek laten drummen? Met gasten uit diverse hoeken van de samenleving bespreekt Annelies Beck de prestaties van De Grote Drie: professionals uit de media- en communicatiewereld, kenners van lichaamstaal en debattechnieken, oude rotten in het politieke vak en dwarse opiniemakers.
Zo zijn er onder meer drie ministers van staat: Miet Smet (Cd&V), Louis Tobback (SP.A), Annemie Neyts (VLD), en daarnaast Luc Van der Kelen (Het Laatste Nieuws); Peter Vandermeersch (De Standaard), Karl Van den Broeck (Knack), en Ruud Hendrickx, taaladviseur VRT.
Tijdens het Groot Debat maakt Informations Builders (een internationaal bedrijf dat gespecialiseerd is in informatieanalyse) een profielschets van de drie politici. Aan de hand van een heleboel paramaters (zowel inhoudelijke als vormelijke, verbale en niet verbale) wordt door een aantal specialisten het optreden van de politici tijdens het debat op Eén geanalyseerd en in kaart gebracht. De algemene resultaten van die analyse worden in Het Groot Debat op Canvas gepresenteerd door Ivan De Vadder. De volledige analyse wordt de dag erna gepubliceerd op de verkiezingswebsite van de VRT.
DOSSIER: Verkiezingen 2007
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Maandag start Malou Petter als nieuwe presentatrice van 'EenVandaag'
- 'Karrewiet' en Pommelien Thijs grote winnaars op het 'Gala van de Gouden K’s 2025'
- Deze kinderen maken het verschil: dit zijn de nominaties voor de KRO-NCRV's Lief gebaar Award
- 'Becoming Meewis': waar traditie en vernieuwing elkaar ontmoeten in een tweesterrenkeuken
- Eerste bommetje in 'Konvooi': 'Jullie hebben nog 38 km de tijd om te beslissen wie afvalt'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België
Kijktip van de dag

Het konvooi start in Hasselt met de families Badi, Torfs, Torrekens en Lammertyn. Op weg naar Duitsland worden ze geconfronteerd met warme vlaai, een pijnlijke talentenjacht en een eerste afscheid.
'Konvooi', om 20.00 uur op Play.
































