Herman Brusselmans durft voor het eerst in zijn leven de zee in tijdens de reünie van 'Sergio Over De Grens'

In de afgelopen weken trok Sergio Herman met zeven bekende reisgenoten naar de smakelijkste uithoeken van Europa. Tijdens de inspirerende roadtrips ging hij niet alleen op zoek naar nieuwe smaken, culinaire tradities en lokale delicatessen, maar ook naar de verhalen, angsten en dromen van zijn bekende reisgezellen.
Betoverd door Sergio’s kookkunsten lieten Matthias Schoenaerts, Jennifer Heylen, Wesley Sonck, Barbara Sarafian, Bockie De Repper, Karen Damen en Herman Brusselmans in hun hart kijken. Op woensdag 19 februari nodigt Sergio zijn gasten uit voor een reünie in Andalusië, waar de zomers heet en de winters zacht zijn. In een authentieke Spaanse haciënda worden Jennifer, Wesley, Bockie, Karen en Herman rotverwend met lokale specialiteiten én een bijzonder zevengangenmenu, geïnspireerd op hun unieke reizen.
Zoals de gasten het van Sergio gewend zijn, moeten ze eerst zelf hun handen uit de mouwen steken voordat ze hun voeten onder tafel mogen schuiven. Voor het aperitief gaat Bockie op zoek naar de beste Ibericoham uit de streek, Herman helpt Sergio om een stukje Bretagne op de borden te toveren en Jennifer bezorgt de chef-kok bijna een hartaanval wanneer ze een tikkeltje overmoedig het dessert opdient. Terwijl Jennifer, Wesley, Bockie, Karen en Herman andermaal omvergeblazen worden door unieke gerechten, halen ze hun fijnste herinneringen op en blikken ze terug op hun culinaire avonturen. Zo kroop Jennifer in Portugal van kop tot teen in een traditionele wijnkruik, reden Sergio en Wesley zich vast in de ruwe berglandschappen van Armenië, ving Karen mosselen in Ierland, proefde Bockie in Sevilla van peperdure Ibericoham en 'riskeerde' Herman 'zijn leven' toen hij in getijdengebied oesters ging oogsten.
Tijdens zijn reis door Bretagne trotseerde Herman wel meerdere angsten. Veertig jaar lang durfde hij niet met de auto rijden, maar op een verlaten parking in Bretagne kroop hij met de hulp van Sergio voor het eerst weer achter het stuur. Nu, in Andalusië, gaat hij nog een stap verder en waagt hij zich als chauffeur van Jennifer en Sergio aan een kronkelig bergpad. Onder de warme Spaanse zon stapt hij, luid aangemoedigd door het reisgezelschap, zelfs voor het eerst in zijn leven met zijn voeten in de zee. Een enorme overwinning voor de grofgebekte schrijver, die een heilige schrik heeft voor water sinds hij op zijn elfde aan de verdrinkingsdood ontsnapte.
'Sergio Over De Grens', woensdag 19 februari om 20.40 uur bij VTM en ook op VTM GO.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Lisanne Dijkstra en Tim Schouten versterken presentatieteam van EO-programma 'Topdoks'
- Steven Van Herreweghe zoekt nieuwe tieners!
- Ere Zilveren Nipkowschijf voor 'NOS Jeugdjournaal'
- Thomas Baart en Melanie Amollo versterken De KetnetBand
- Blijft één van de coaches zonder team achter in 'The Voice'?
- Van kroonprins tot sprookjeshuwelijk: EO brengt prins William van dichtbij in beeld
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': woonprojecten voor ouderen onder druk
- Viktor keert voor 'Brieven Aan Samson' terug naar de set van 'Thuis'
- 'Goedemorgen Nederland' op 14 mei geheel in het teken van ruimtevaart
- Ziggo Sport zendt PGA Championship live en exclusief uit
- Songfestivalzaterdag op Radio2: de top 100 én de finale live!
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island'
Kijktip van de dag

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.
'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.



































