'Helden van Hier: Corona' over situatie in de woonzorgcentra

Afgelopen maandag, 13 april, volgden 693.351 kijkers (32.9% marktaandeel, VVA 18-54, live+uitgesteld) in 'Helden van Hier: Corona' hoe het Hasseltse Jessa ziekenhuis aan haar maximumcapaciteit toekwam.
Hoewel de piek in het aantal ziekenhuisopnames bereikt lijkt te zijn, toont de aflevering van nu maandag 20 april om 21.45 uur hoe een nieuwe doos van Pandora open vliegt: het aantal overlijdens in de woonzorgcentra is veel hoger dan verwacht.
Voor de bewoners in de woonzorgcentra is het aanpassen: zij zien hun vertrouwde verzorgers nu achter pak en masker. Verzorgster Lisa werkt op de COVID-afdeling van het woonzorgcentrum in Wichelen. Lisa en haar collega Sonja wekken bewoonster Marceline. Die heeft 20 dagen in het ziekenhuis gelegen en wil nu echt wel terug naar haar vertrouwde kamer. De verzorgsters kunnen haar nog geen antwoord geven: ze weten niet wanneer ze de COVID-afdeling mag verlaten. In het woonzorgcentrum in Lubbeek stelt de huisarts ondertussen enkele harde cijfers voor op het schepencollege: 12 overlijdens en nog 2 mensen die palliatief verzorgd worden.
Viroloog Marc Van Ranst skypet met de Koning. Die vraagt zich af hoe het staat met het vaccin waaraan gewerkt wordt in het Rega Instituut. Professor Neyts en zijn team zijn er volop mee bezig en ze krijgen de eerste resultaten binnen. Het vaccin zal broodnodig zijn om de ouderen te beschermen tegen het virus als de maatregelen weer wat losser worden.
Intussen zet heel Vlaanderen zijn beste beentje voor: modeontwerpers maken patronen voor mondmaskers en schorten, jeneverstokerijen hebben zich toegelegd op ontsmettingsalcohol en een producent van sportkleding maakt mondmaskers. Toch ziet blijkbaar nog niet iedereen de ernst van de situatie in: op de dijk in Oostende is het voor de politie bijna onmogelijk om de zonnekloppers uit elkaar te houden.
De aflevering sluit af met de beslissing die de Nationale veiligheidsraad afgelopen woensdag, 15 april 2020, heeft genomen.
'Helden van Hier: Corona', maandag 20 april om 21.45 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vanaf maandag is het weer tijd voor 'Project Dans'
- 'Huis Gemaakt' start hard met blinde dropping en instant afbraakwerken
- Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met opmerkelijke huisregel
- Blerta of Tineke: wie wint 'Bestemming X' na een finalespel vol misleiding?
- Nieuw seizoen EO's 'Rachel valt binnen': wie houdt Nederland veilig?
- Comedy Central warmt maart op met premières en publieksfavorieten
- Mr. Bean neemt Cartoonito over
- Nieuwe avonturen en speciale weekenden op Cartoon Network in maart
- In maart op MTV: nieuw seizoen van 'The Challenge' en terugkeer van 'Ink Master: Redemption'
- Deze highlights staan in maart klaar op National Geographic
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play!
Kijktip van de dag

Op een vluchtelingentrein naar een onbekende bestemming zitten June en Serena plots naast elkaar gevangen. De chaos aan de Canadese grens heeft hen samengebracht in een beklemmende reis waar oude wonden opengereten worden en nieuwe conflicten oplaaien. Terwijl de wereld om hen heen verder instort, moeten twee vrouwen die elkaar haten, overleven in elkaars nabijheid. Maar kan hun gedwongen bondgenootschap standhouden wanneer de spanning het kookpunt bereikt?
'The Handmaid's Tale', om 20.10 uur op VRT Canvas.



































