'Helden van Hier: Corona' over situatie in de woonzorgcentra

zondag 19 april 2020

Afgelopen maandag, 13 april, volgden 693.351 kijkers (32.9% marktaandeel, VVA 18-54, live+uitgesteld) in 'Helden van Hier: Corona' hoe het Hasseltse Jessa ziekenhuis aan haar maximumcapaciteit toekwam.

Hoewel de piek in het aantal ziekenhuisopnames bereikt lijkt te zijn, toont de aflevering van nu maandag 20 april om 21.45 uur hoe een nieuwe doos van Pandora open vliegt: het aantal overlijdens in de woonzorgcentra is veel hoger dan verwacht.


Voor de bewoners in de woonzorgcentra is het aanpassen: zij zien hun vertrouwde verzorgers nu achter pak en masker. Verzorgster Lisa werkt op de COVID-afdeling van het woonzorgcentrum in Wichelen. Lisa en haar collega Sonja wekken bewoonster Marceline. Die heeft 20 dagen in het ziekenhuis gelegen en wil nu echt wel terug naar haar vertrouwde kamer. De verzorgsters kunnen haar nog geen antwoord geven: ze weten niet wanneer ze de COVID-afdeling mag verlaten. In het woonzorgcentrum in Lubbeek stelt de huisarts ondertussen enkele harde cijfers voor op het schepencollege: 12 overlijdens en nog 2 mensen die palliatief verzorgd worden.

Viroloog Marc Van Ranst skypet met de Koning. Die vraagt zich af hoe het staat met het vaccin waaraan gewerkt wordt in het Rega Instituut. Professor Neyts en zijn team zijn er volop mee bezig en ze krijgen de eerste resultaten binnen. Het vaccin zal broodnodig zijn om de ouderen te beschermen tegen het virus als de maatregelen weer wat losser worden.

Intussen zet heel Vlaanderen zijn beste beentje voor: modeontwerpers maken patronen voor mondmaskers en schorten, jeneverstokerijen hebben zich toegelegd op ontsmettingsalcohol en een producent van sportkleding maakt mondmaskers. Toch ziet blijkbaar nog niet iedereen de ernst van de situatie in: op de dijk in Oostende is het voor de politie bijna onmogelijk om de zonnekloppers uit elkaar te houden.

De aflevering sluit af met de beslissing die de Nationale veiligheidsraad afgelopen woensdag, 15 april 2020, heeft genomen.

'Helden van Hier: Corona', maandag 20 april om 21.45 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

Nog veertien dansers, of zeven duo's, zijn in de running. Van een zwoele paso doble tot een klassieke Weense wals: iedereen geeft het beste van zichzelf. De dansers trekken ook naar Carré in Amsterdam voor een inspirerend bezoek aan de musical 'West Side Story'.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    Chateau Planckaert
    20:50
    Knokke Off
  • 20:00
    The Deal
    21:40
    Sweetpea
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:40
    Sportweekend met VGT
  • 19:55
    So You Think You Can Dance
    21:45
    Philippe Geubels - Hoe Moet het nu Verder?
  • 19:55
    Smeris
    21:45
    De Trein
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    De helaasheid der dingen
  • 19:50
    Police Interceptors
    22:30
    Cross of Iron
  • 19:50
    ER
    00:35
    Suits
  • 20:30
    SUPER 50
    21:35
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    De Mol
    21:10
    Café De Mol
  • 20:25
    FBI: International
    22:10
    Matlock
  • 20:05
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Ready Player One
  • 19:45
    Komen Eten
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 20:30
    Serial Killer Wives
    22:15
    Garage Sale Mystery
  • 20:30
    Business Branding
    20:36
    Business Branding Infini Nieuwpoort
  • 20:17
    Hobbyklus
    21:00
    Hadiemicha
  • 19:50
    Vlaamse Klassiekers
    20:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 20:05
    Harry Wild
    21:00
    Black Ops
  • 20:25
    Bob's Burgers
  • 20:25
    NOS Studio Sport Voetbal
    21:00
    Over Mijn Lijk
  • 20:20
    Oorlogsalbums
    21:05
    Metropolis
  • 20:25
    Parels voor de zwijnen
    21:20
    Die Andere Late Night