'Helden van Hier: Corona' over situatie in de woonzorgcentra

Afgelopen maandag, 13 april, volgden 693.351 kijkers (32.9% marktaandeel, VVA 18-54, live+uitgesteld) in 'Helden van Hier: Corona' hoe het Hasseltse Jessa ziekenhuis aan haar maximumcapaciteit toekwam.
Hoewel de piek in het aantal ziekenhuisopnames bereikt lijkt te zijn, toont de aflevering van nu maandag 20 april om 21.45 uur hoe een nieuwe doos van Pandora open vliegt: het aantal overlijdens in de woonzorgcentra is veel hoger dan verwacht.
Voor de bewoners in de woonzorgcentra is het aanpassen: zij zien hun vertrouwde verzorgers nu achter pak en masker. Verzorgster Lisa werkt op de COVID-afdeling van het woonzorgcentrum in Wichelen. Lisa en haar collega Sonja wekken bewoonster Marceline. Die heeft 20 dagen in het ziekenhuis gelegen en wil nu echt wel terug naar haar vertrouwde kamer. De verzorgsters kunnen haar nog geen antwoord geven: ze weten niet wanneer ze de COVID-afdeling mag verlaten. In het woonzorgcentrum in Lubbeek stelt de huisarts ondertussen enkele harde cijfers voor op het schepencollege: 12 overlijdens en nog 2 mensen die palliatief verzorgd worden.
Viroloog Marc Van Ranst skypet met de Koning. Die vraagt zich af hoe het staat met het vaccin waaraan gewerkt wordt in het Rega Instituut. Professor Neyts en zijn team zijn er volop mee bezig en ze krijgen de eerste resultaten binnen. Het vaccin zal broodnodig zijn om de ouderen te beschermen tegen het virus als de maatregelen weer wat losser worden.
Intussen zet heel Vlaanderen zijn beste beentje voor: modeontwerpers maken patronen voor mondmaskers en schorten, jeneverstokerijen hebben zich toegelegd op ontsmettingsalcohol en een producent van sportkleding maakt mondmaskers. Toch ziet blijkbaar nog niet iedereen de ernst van de situatie in: op de dijk in Oostende is het voor de politie bijna onmogelijk om de zonnekloppers uit elkaar te houden.
De aflevering sluit af met de beslissing die de Nationale veiligheidsraad afgelopen woensdag, 15 april 2020, heeft genomen.
'Helden van Hier: Corona', maandag 20 april om 21.45 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Deze 'Huis Gemaakt'-koppels mogen verder verbouwen in Kessel en Wielsbeke
- Dit zijn alle deelnemers van het nieuwe seizoen 'De Container Cup' (en er zitten verrassingen tussen)
- Hartverscheurende keuzes in 'The Voice van Vlaanderen': Big Battles eisen hun tol
- 'De Mutti’s' op vakantie, en plots kapen 6 bekende Pappi’s hun podcast
- Vanaf vandaag op VRT MAX: Ella Leyers als verpleegkundige Amanda in 'Dag & Nacht' 2
- Topdokter Guy T’Sjoen mikt via 'Komen Eten' op plekje in 'Viva La Feta': 'Een open sollicitatie'
- D-day in Kessel en Wielsbeke: wie valt af in 'Huis Gemaakt'?
- Aanranding Den Haag en rellen Breda in 'Opsporing Verzocht'
- Dit zie je in april op de Disney Channels
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carričre lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
Kijktip van de dag

De introductie van stagiair Willem verloopt stroef: verloskundige Louise weigert hem te begeleiden. Ella neemt Willem onder haar hoede bij de geplande bevalling van een doodgeboren baby. Arts-assistent Frederik heeft op zijn beurt moeite met de autoritaire anesthesist Jacob. Intussen tobt Ella met haar eigen zwangerschap. Ze maakt een afspraak bij de abortuskliniek, maar vertelt dit niet aan Jerry.
'Dag & Nacht', om 21.30 uur op VRT 1.



































