'Helden van Hier: Corona' over situatie in de woonzorgcentra

Afgelopen maandag, 13 april, volgden 693.351 kijkers (32.9% marktaandeel, VVA 18-54, live+uitgesteld) in 'Helden van Hier: Corona' hoe het Hasseltse Jessa ziekenhuis aan haar maximumcapaciteit toekwam.
Hoewel de piek in het aantal ziekenhuisopnames bereikt lijkt te zijn, toont de aflevering van nu maandag 20 april om 21.45 uur hoe een nieuwe doos van Pandora open vliegt: het aantal overlijdens in de woonzorgcentra is veel hoger dan verwacht.
Voor de bewoners in de woonzorgcentra is het aanpassen: zij zien hun vertrouwde verzorgers nu achter pak en masker. Verzorgster Lisa werkt op de COVID-afdeling van het woonzorgcentrum in Wichelen. Lisa en haar collega Sonja wekken bewoonster Marceline. Die heeft 20 dagen in het ziekenhuis gelegen en wil nu echt wel terug naar haar vertrouwde kamer. De verzorgsters kunnen haar nog geen antwoord geven: ze weten niet wanneer ze de COVID-afdeling mag verlaten. In het woonzorgcentrum in Lubbeek stelt de huisarts ondertussen enkele harde cijfers voor op het schepencollege: 12 overlijdens en nog 2 mensen die palliatief verzorgd worden.
Viroloog Marc Van Ranst skypet met de Koning. Die vraagt zich af hoe het staat met het vaccin waaraan gewerkt wordt in het Rega Instituut. Professor Neyts en zijn team zijn er volop mee bezig en ze krijgen de eerste resultaten binnen. Het vaccin zal broodnodig zijn om de ouderen te beschermen tegen het virus als de maatregelen weer wat losser worden.
Intussen zet heel Vlaanderen zijn beste beentje voor: modeontwerpers maken patronen voor mondmaskers en schorten, jeneverstokerijen hebben zich toegelegd op ontsmettingsalcohol en een producent van sportkleding maakt mondmaskers. Toch ziet blijkbaar nog niet iedereen de ernst van de situatie in: op de dijk in Oostende is het voor de politie bijna onmogelijk om de zonnekloppers uit elkaar te houden.
De aflevering sluit af met de beslissing die de Nationale veiligheidsraad afgelopen woensdag, 15 april 2020, heeft genomen.
'Helden van Hier: Corona', maandag 20 april om 21.45 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De Librije behoudt drie Michelinsterren: emotionele weg vastgelegd in tweede seizoen 'De Opvolging'
- Kijkcijfers: 2, 3 en 4 oktober 2026
- Dit zijn de 'Heel Holland Bakt'-bakkers van seizoen 14
- 'Papi chulo met krulletjes', kombucha uit het labo en een 'verdronken' kalf: 'Mijn Restaurant' trapt af met pittige kookproef
- Axel Daeseleire duikt opnieuw onder in gesloten werelden in een emotioneel vierde seizoen van 'Axel Gaat Binnen'
- Dinsdag in 'Focus': Hoe slecht is schermgebruik nu écht?
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Annabelle getuigt over de slopende zoektocht naar haar biologische moeder in 'Sous X'
- Cartoon Network kondigt 'Tijd voor Avontuur: Side Quests' aan
- 'Dwars door de Pyreneeën': Andorra en de Gele Trein
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie'
Kijktip van de dag

Vijf ambitieuze duo's zetten alles op alles voor hun droom van een eigen restaurant. Indra en Marco botsen meteen, terwijl Kelly en Zeno harde kritiek krijgen. Elroy en Gaetano willen uitpakken met finesse en passie. Wie maakt de sterkste eerste indruk?
'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.



































