Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    01:10
    VRT NWS laat
  • 21:35
    Moffie
    23:15
    Het weer
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    01:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:50
    Gooische Vrouwen
    22:50
    Sergio Over De Grens
  • 20:30
    John Wick
    22:20
    Wanted
  • 20:25
    The Gentlemen
    22:30
    The Forever Purge
  • 21:40
    Police Interceptors
    22:30
    Twins
  • 22:10
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 22:10
    De Planckaerts
    00:35
    Geen uitzending
  • 22:10
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:25
    Achter De Schermen: Masterclasses
  • 21:55
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 20:35
    Contagion
    22:30
    Ready Player One
  • 22:05
    Zo Man Zo Vrouw
    22:55
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
  • 22:05
    The 19th Wife
    23:35
    My Life is Murder
  • 22:05
    De CFO podcast
    22:39
    CEO van mijn leven
  • 22:15
    De tip
    22:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 21:55
    Becoming Meewis
    22:40
    De Smaaktoerist
  • 21:00
    Foyle's War
  • 22:05
    Bob's Burgers
  • 21:00
    Eurovisie Songfestival
    01:22
    NOS Journaal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Dit is de Week
  • 22:05
    NOS Studio Sport
    22:40
    Vlam