Gynaecologe Marleen Temmerman centraal in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 26 november 2021

Exacte wetenschap was in de middelbare school niet haar grootste sterkte. Marleen Temmerman was vooral geïnteresseerd in taal, politiek en economie. Toch koos ze op haar 18de voor geneeskunde. Ze wilde per se naar het buitenland om via ontwikkelingswerk iets te doen aan de ongelijkheid in de wereld.

Vandaag, vijftig jaar later, is prof. dr. Marleen Temmerman alom bekend als de gynaecologe die zich wereldwijd inzet voor de gezondheid en de rechten van vrouwen. Ze geniet daarnaast ruime bekendheid als onderzoeker, auteur en beleidsmaker.


Haar carrière begon in Kenia, waar ze aan de universiteit van Mombassa onderzoek deed rond hiv en zwangerschappen. Toen ze met haar gezin terugkeerde naar België, werd ze de eerste vrouwelijke Belgische professor gynaecologie aan de UGent en diensthoofd gynaecologie en verloskunde aan het UZ Gent.

Doorheen haar carrière heeft ze op verschillende plaatsen in de wereld meer dan 18.000 geboortes begeleid. In 1994 stond Marleen Temmerman aan de wieg van het International Centre for Reproductive Health, dat reproductieve gezondheid wil verbeteren. Het ICRH heeft projecten in Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Europa.  Een verwezenlijking waar ze bijzonder fier op is.

Marleen werd in 2012 directeur van het Departement voor Reproductieve Gezondheid en Onderzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WGO) in Genève. Na drie jaar verliet ze die topjob om terug te keren naar Kenia, als hoofd van het Departement Gynaecologie en Verloskunde van de Aga Khan University in Nairobi. Haar eerste ambtstermijn van vijf jaar zit er ondertussen op, maar van stoppen is geen sprake.

Marleen Temmerman bracht beleidsmakers, wetenschappers, zorgverleners en vrouwenorganisaties samen om de gezondheid van vrouwen overal ter wereld te verbeteren. Mission meer dan accomplished.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 27 november omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Casper beleeft een paar bange momenten door een oude bekende. Rose krijgt onheilspellend nieuws over Simon. Op Kees' surprise party voor zijn 25-jarig jubileum komt Marleen met negatief nieuws. Luna en Kyra vinden elkaar.

'Medisch Centrum West', om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    Radio 1: De beer op het strand
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 10:00
    Radio 2 Kick-start
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:45
    GameKeepers
    13:10
    Ninja Express
  • 12:05
    De Mutti's
  • 12:05
    Een huis vol
    12:55
    Achter gesloten deuren
  • 05:05
    Geen uitzending
    14:05
    Grosse Pointe Garden Society
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:15
    Airwolf
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 12:15
    The Grand Tour
    13:45
    Friends
  • 12:30
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:50
    Criminal Minds
  • 12:05
    Most Outrageous Crimes
    15:45
    The Neighborhood
  • 12:30
    Sort Your Life Out
    14:45
    A Place in the Sun
  • 12:35
    Accident, Suicide, or Murder
    17:00
    Death of the Party
  • 12:42
    Z-Weekoverzicht
    13:16
    Trends Talk
  • 12:34
    Het appartement
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:25
    De Zomertafel
    13:00
    Open Vuur
  • 12:25
    Darby and Joan
    13:15
    Midsomer Murders
  • 12:10
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 12:20
    Een buitengewoon gesprek
    13:10
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 12:30
    Volle Zalen
    13:15
    Fryslân Dok
  • 12:00
    Lucy de gangster
    13:25
    Zeven kleine criminelen