Grote finale National Geographic Fotowedstrijd 2021 voor het eerst op televisie

zaterdag 20 november 2021

De finale van de National Geographic Fotowedstrijd, die plaats vindt op zondag 21 november, wordt dit jaar voor het eerst uitgezonden op TV. Uit totaal 13.000 aantal inzendingen voor de fotowedstrijd wordt tijdens de finale door de juryleden bekendgemaakt welke foto's in de prijzen vallen.

Met in de vakjury niemand minder dan fotografen Sacha de Boer, Lieve Blancquaert en ook nieuw dit jaar Jasper Doest. National Geographic hoofdredacteuren Robbert Vermue, Renske Lamers en zendermanager Tim Beudel maken de jury compleet. Ook dit jaar presenteert Klaas van Kruistum de finale.


Tijdens de finale worden de prijzen uitgereikt aan de winnaars per categorie. Voor volwassenen zijn de categorieën: Mens, Dier en Landschap. Voor junioren zijn dat: Dier, Landschap en Raar maar Waar. De vakjury kiest per categorie drie winnaars (nummer 1 tot en met 3) en wijst één foto als dé winnaar aan uit de inzendingen van de volwassenen en kinderen samen. Naast de juryprijs, is er ook een publieksprijs.

Belgische kanshebbers
Uit België kwamen er in totaal zo’n 1426 inzendingen voor deze editie van de National Geographic Fotowedstrijd. Dat is 22% van alle deelnemers. Uit al die inzendingen zijn er 24 landgenoten die zondag kans maken om de publieksprijzen te winnen. Daarvan 9 volwassenen en maar liefst 15 kinderen. 

Prijsuitreiking
De prijzen, waaronder een jaarabonnement op National Geographic Magazine of National Geographic Junior en een OPPO Watch of giftcard van Kamera Express worden ook tijdens de finale uitgereikt aan de winnaars. De winnende foto’s worden in National Geographic Magazine en National Geographic Junior gepubliceerd en de overall winnaar ontvangt een smartphone van OPPO. Onder de stemmers wordt namens Zwitserland Toerisme een meerdaagse reis naar Zwitserland weggegeven, welke ook bekend wordt gemaakt tijdens de finale uitzending.

Entertainment met een doel
Fotografie zit verankerd in het DNA van National Geographic. Fotografen reizen continu de wereld over om mooie, fascinerende en inspirerende beelden vast te leggen die onze blik op de wereld verbreden. Fotografie past in de missie van National Geographic om entertainment met een doel te bieden aan wereldwijd 487 miljoen televisiekijkers, 54 miljoen lezers van National Geographic Magazine en 416 miljoen volgers op sociale media. Meer dan een kwart van de opbrengst van National Geographic komt ten goede aan de National Geographic Society, die daarmee explorers ondersteunt om onze kennis van de wereld te vergroten en te verspreiden.

De finale van National Geographic Fotowedstrijd 2021 is op zondag 21 november om 20:30 uur op National Geographic.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts' - Birgit Van Mol (VTM)

Het online platform OnlyFans bestaat sinds 2016. Het was bedoeld als een platform waar creatievelingen hun content konden delen tegen betaling. Maar plots, mee door corona, werd het razend populair bij sekswerkers. Vijf jonge vrouwelijke sekswerkers die via OnlyFans werken, vertellen openhartig waarom ze kiezen voor hun job. Daar hebben ze zo hun eigen redenen voor. Goed verdienen is een reden, maar sommigen willen op die manier opnieuw controle krijgen over hun eigen lichaam en hoe mensen naar hen kijken.

'Telefacts', om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Villa Politica
    01:00
    Het weer (laat)
  • 13:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    06:00
    Tik Tak
  • 15:25
    NYPD Blue
    07:00
    Jabaloe
  • 15:25
    Achter gesloten deuren
    00:50
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
  • 15:10
    Parks and Recreation
    06:00
    Qmusic
  • 15:15
    'Allo 'Allo!
  • 14:45
    Love in Action
    23:50
    Last Christmas At Home
  • 15:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 15:15
    Mijn Slechtste Beste Vriendin
    02:00
    De Tafel van Tine
  • 15:25
    Bull
    01:05
    FBI
  • 14:50
    Hawaii Five-0
    01:20
    Cobra Kai
  • 14:50
    Chateau Meiland
    01:10
    Send Nudes: Body SOS
  • 15:20
    Buried in the Backyard
    01:05
    My Life is Murder
  • 13:40
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:26
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:25
    Ainsley Eats The Streets
    01:20
    Winterse Kost
  • 14:55
    Around the World in 80 Days
    01:35
    The Madame Blanc Mysteries
  • 14:55
    Below Deck Sailing Yacht
    03:25
    The Secret Lives of Mormon Wives
  • 15:20
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 15:25
    VPRO Vrije Geluiden Sessies
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 15:20
    Mega Mindy
    01:15
    Bij ons op de Wallen