Grote finale National Geographic Fotowedstrijd 2021 voor het eerst op televisie

zaterdag 20 november 2021

De finale van de National Geographic Fotowedstrijd, die plaats vindt op zondag 21 november, wordt dit jaar voor het eerst uitgezonden op TV. Uit totaal 13.000 aantal inzendingen voor de fotowedstrijd wordt tijdens de finale door de juryleden bekendgemaakt welke foto's in de prijzen vallen.

Met in de vakjury niemand minder dan fotografen Sacha de Boer, Lieve Blancquaert en ook nieuw dit jaar Jasper Doest. National Geographic hoofdredacteuren Robbert Vermue, Renske Lamers en zendermanager Tim Beudel maken de jury compleet. Ook dit jaar presenteert Klaas van Kruistum de finale.


Tijdens de finale worden de prijzen uitgereikt aan de winnaars per categorie. Voor volwassenen zijn de categorieën: Mens, Dier en Landschap. Voor junioren zijn dat: Dier, Landschap en Raar maar Waar. De vakjury kiest per categorie drie winnaars (nummer 1 tot en met 3) en wijst één foto als dé winnaar aan uit de inzendingen van de volwassenen en kinderen samen. Naast de juryprijs, is er ook een publieksprijs.

Belgische kanshebbers
Uit België kwamen er in totaal zo’n 1426 inzendingen voor deze editie van de National Geographic Fotowedstrijd. Dat is 22% van alle deelnemers. Uit al die inzendingen zijn er 24 landgenoten die zondag kans maken om de publieksprijzen te winnen. Daarvan 9 volwassenen en maar liefst 15 kinderen. 

Prijsuitreiking
De prijzen, waaronder een jaarabonnement op National Geographic Magazine of National Geographic Junior en een OPPO Watch of giftcard van Kamera Express worden ook tijdens de finale uitgereikt aan de winnaars. De winnende foto’s worden in National Geographic Magazine en National Geographic Junior gepubliceerd en de overall winnaar ontvangt een smartphone van OPPO. Onder de stemmers wordt namens Zwitserland Toerisme een meerdaagse reis naar Zwitserland weggegeven, welke ook bekend wordt gemaakt tijdens de finale uitzending.

Entertainment met een doel
Fotografie zit verankerd in het DNA van National Geographic. Fotografen reizen continu de wereld over om mooie, fascinerende en inspirerende beelden vast te leggen die onze blik op de wereld verbreden. Fotografie past in de missie van National Geographic om entertainment met een doel te bieden aan wereldwijd 487 miljoen televisiekijkers, 54 miljoen lezers van National Geographic Magazine en 416 miljoen volgers op sociale media. Meer dan een kwart van de opbrengst van National Geographic komt ten goede aan de National Geographic Society, die daarmee explorers ondersteunt om onze kennis van de wereld te vergroten en te verspreiden.

De finale van National Geographic Fotowedstrijd 2021 is op zondag 21 november om 20:30 uur op National Geographic.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?

'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:05
    Slotconcert Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Rock Werchter live
    01:02
    Het weer
  • 12:40
    GameKeepers
    13:15
    Ninja Express
  • 11:55
    De Mutti's
  • 12:40
    Vrouwen die Varen
    13:35
    I Am Number Four
  • 05:35
    Geen uitzending
    14:10
    Grosse Pointe Garden Society
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 12:30
    The Grand Tour
    13:45
    Friends
  • 12:35
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:55
    Criminal Minds
  • 12:35
    Highway Thru Hell
    15:15
    3rd Rock From the Sun
  • 12:40
    Sort Your Life Out
    17:15
    Komen Eten
  • 12:15
    Spring Break Murders
    15:50
    Killer at the Crime Scene
  • 12:19
    Transport & Van.TV
    12:56
    Bouw TV
  • 12:39
    Publireportage
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:35
    Vlaamse Klassiekers
    13:25
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 12:30
    Sister Boniface Mysteries
    13:20
    Midsomer Murders
  • 12:00
    Law & Order: Special Victims Unit
    18:10
    Scandal
  • 12:10
    Het Filosofisch Kwintet
    13:15
    NOS Journaal
  • 12:35
    Volle Zalen
    13:20
    Fryslân Dok
  • 11:55
    Kikkerdril
    13:05
    For the Win