Grote finale National Geographic Fotowedstrijd 2021 voor het eerst op televisie

zaterdag 20 november 2021

De finale van de National Geographic Fotowedstrijd, die plaats vindt op zondag 21 november, wordt dit jaar voor het eerst uitgezonden op TV. Uit totaal 13.000 aantal inzendingen voor de fotowedstrijd wordt tijdens de finale door de juryleden bekendgemaakt welke foto's in de prijzen vallen.

Met in de vakjury niemand minder dan fotografen Sacha de Boer, Lieve Blancquaert en ook nieuw dit jaar Jasper Doest. National Geographic hoofdredacteuren Robbert Vermue, Renske Lamers en zendermanager Tim Beudel maken de jury compleet. Ook dit jaar presenteert Klaas van Kruistum de finale.


Tijdens de finale worden de prijzen uitgereikt aan de winnaars per categorie. Voor volwassenen zijn de categorieën: Mens, Dier en Landschap. Voor junioren zijn dat: Dier, Landschap en Raar maar Waar. De vakjury kiest per categorie drie winnaars (nummer 1 tot en met 3) en wijst één foto als dé winnaar aan uit de inzendingen van de volwassenen en kinderen samen. Naast de juryprijs, is er ook een publieksprijs.

Belgische kanshebbers
Uit België kwamen er in totaal zo’n 1426 inzendingen voor deze editie van de National Geographic Fotowedstrijd. Dat is 22% van alle deelnemers. Uit al die inzendingen zijn er 24 landgenoten die zondag kans maken om de publieksprijzen te winnen. Daarvan 9 volwassenen en maar liefst 15 kinderen. 

Prijsuitreiking
De prijzen, waaronder een jaarabonnement op National Geographic Magazine of National Geographic Junior en een OPPO Watch of giftcard van Kamera Express worden ook tijdens de finale uitgereikt aan de winnaars. De winnende foto’s worden in National Geographic Magazine en National Geographic Junior gepubliceerd en de overall winnaar ontvangt een smartphone van OPPO. Onder de stemmers wordt namens Zwitserland Toerisme een meerdaagse reis naar Zwitserland weggegeven, welke ook bekend wordt gemaakt tijdens de finale uitzending.

Entertainment met een doel
Fotografie zit verankerd in het DNA van National Geographic. Fotografen reizen continu de wereld over om mooie, fascinerende en inspirerende beelden vast te leggen die onze blik op de wereld verbreden. Fotografie past in de missie van National Geographic om entertainment met een doel te bieden aan wereldwijd 487 miljoen televisiekijkers, 54 miljoen lezers van National Geographic Magazine en 416 miljoen volgers op sociale media. Meer dan een kwart van de opbrengst van National Geographic komt ten goede aan de National Geographic Society, die daarmee explorers ondersteunt om onze kennis van de wereld te vergroten en te verspreiden.

De finale van National Geographic Fotowedstrijd 2021 is op zondag 21 november om 20:30 uur op National Geographic.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lichtpuntjes tegen Kanker' (VRT)

Met uitzicht op het Grootste Lichtpunt tegen Kanker in De Schorre in Boom luistert Siska Schoeters naar verhalen van bekende en onbekende mensen die met kanker kampen. We ontdekken hoe lama’s helpen om kanker te bestrijden, dj Vincent Fierens en de leden van de dansende lotgenotengroep Esperanza doorbreken het taboe op kanker in de schaamstreek, en Goedele Wachters en Geert De Vlieger zijn klaar om 1.000 kilometer te fietsen voor Kom op tegen Kanker.

'Lichtpuntjes tegen Kanker', om 21.35 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:35
    Lichtpuntjes tegen kanker
    22:15
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    23:20
    Het weer
  • 21:40
    Sporza: UEFA Europa League
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:50
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    23:00
    Een Goed Jaar
  • 21:20
    Expeditie Gooris
    22:25
    De Augurkenkoning
  • 20:35
    Dolittle
    22:25
    XXX
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Top 20 Funniest
  • 21:40
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    22:30
    ER
  • 21:30
    The X-Files
    22:25
    Baywatch
  • 21:15
    Maison Verhulst
    22:20
    Stukken van mensen
  • 21:30
    Doc
    22:30
    Friends
  • 20:25
    UEFA Europa League
    23:20
    NCIS: Los Angeles
  • 21:45
    Komen eten
    22:40
    Huizenjagers
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 22:11
    Trends Doc
    22:41
    Z-Nieuws
  • 22:10
    Zelf gedaan, goed gedaan
    22:30
    More Than A Feeling
  • 21:25
    Guten Appetit
    22:25
    Soep!
  • 21:00
    Foyle's War
  • 21:25
    Below Deck Down Under
    22:15
    NCIS: Los Angeles
  • 21:50
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
    23:20
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    De Kist
  • 22:05
    Meiden van de Keileweg, 25 jaar later
    22:50
    Keuringsdienst van Waarde