Grote afbraakwerken en eerste spanningen in 'Huis Gemaakt'

Met 6 zijn ze nog, de koppels die in 'Huis Gemaakt' kans maken om hun droomhuis te winnen. Woensdag barst de strijd helemaal los en beginnen de koppels aan de grote afbraakwerken.
Vloeren uitbreken, muren slopen, plafonds naar beneden halen: ze voelen meteen aan den lijve hoe zwaar verbouwen is. De strakke deadline van 3 weken die Dina Tersago hen oplegt voert de druk in de panden bovendien op. 'Dat is niet zomaar een deadline', klinkt het. 'Er hangen consequenties aan vast. Wie de deadline niet haalt, mag niet aan de eerste slaapkamer beginnen.'
Verbouwingen, dat leidt in de beste koppels als eens tot spanningen. En al zeker als je met 2 verschillende koppels aan dezelfde verbouwing werkt. De verschillen tussen de koppels worden dan ook steeds duidelijker. Vooral in Lokeren en Laakdal zorgt het verschil in werkritme voor spanningen… en tranen.
In Laakdal is Emiel de sfeermaker van dienst. Hij leeft zich helemaal uit met de ruwe afbraakwerken en gaat als ‘een bruut’ tekeer. 'Dat afbreken, dat is mijn ding', klinkt het. Maar zijn nonchalance staat haaks op de orde en structuur van Amber & Kenny. 'Wij werken graag gestructureerd. We beginnen aan iets en willen dat ook meteen afwerken', zegt Kenny. 'Wij zijn daar heel strikt in, zij iets losser.' 'Ik vind dat sommige mensen hier op de werf nogal snel een probleem willen maken van iets heel klein', reageert Emiel luchtig. Hij focust zich op het verstevigen van de deurpost. Met cement i.p.v. mortel. En dat is niet naar de zin van Cerina, die tijdens haar werfbezoek de puntjes op de i zet. 'We zijn aan het verbouwen, niet aan het bricoleren.'
De werken in Kortrijk hebben 2 weken stilgelegen door asbest. Harry & Jerina en Femke & Tobias staan dan ook te popelen om eraan te beginnen. Al is orde en netheid ook daar een struikelpunt. 'Ik heb nog nooit iemand een container zien rangschikken', merkt Harry op wanneer Femke ook daar orde in de chaos wil scheppen. Werfleidster Cerina brengt een bezoekje aan het pand en laat de koppels met een waslijst aan to do’s achter. Als eerste: het aanpakken van een hardnekkige vochtplek.
Ook in Lokeren voelen de koppels nattigheid, wanneer het plots op verschillende plekken begint binnen te regenen in het pand. Dat zou nefast kunnen zijn voor het halen van hun deadline. Maar vóór Anaïs & Pieter en Antje & Ruben met de grote werken kunnen beginnen, hebben ze eerst nog een ander katje te geselen. Ze raken het maar niet eens over de bestemming van de schuur. Ruben & Antje zien er een ideaal atelier in, Anaïs & Pieter een woonkamer. 'Niemand wil een stap terug zetten, dus er moet een derde partij komen met kennis van zaken', weet Ruben. Werfleider Cerina komt orde op zaken stellen.
Nieuwe aflevering van 'Huis Gesmaakt met Gert Voorjans' op VTM GO
Wie na 'Huis Gemaakt' helemaal warm loopt voor alles wat met interieurvormgeving te maken heeft en altijd al eens heeft willen binnenkijken in de interieurs van bekende Vlamingen, zit goed bij VTM GO. In de exclusieve reeks 'Huis Gesmaakt met Gert Voorjans' gaat interieurarchitect Gert Voorjans elke week op bezoek bij bekende Vlamingen en neemt hij onomwonden hun interieur onder de loep. Wat springt uit het oog en wat kan er beter? Deze week zet een nieuw bekend gezicht de deuren van zijn of haar crib met plezier open. De kijkers kunnen samen met Gert raden in welk interieur ze terecht zijn gekomen en mee binnenglippen in het huis van de bekende Vlaming. ‘Huis Gesmaakt met Gert Voorjans’ is elke woensdag na de aflevering van Huis Gemaakt te zien op VTM GO.
'Huis Gemaakt', woensdag 17 maart om 20.35 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Talpa Network en ZDF Studios verlengen hun samenwerking omtrent de populaire SOKO-misdaadseries
- Kijkcijfers: dinsdag 17 februari 2026
- Kijkcijfers: nu al 11,5 miljoen kijkers voor Olympische Winterspelen
- In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen: 'Meldpunt Actueel Debat' over zorg
- 'The Beckham Feud: Truth & Lies' donderdag bij TLC
- 'Dealen met Coke': Brusselse politie focust op preventie bij drugsverslaafden
- Klaasje Meijer, Alex Agnew en meer in 'Ik Vraag Het Aan' deze week
- Dit zie je dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben'
- 'Telefacts' brengt getuigenissen over horrornacht in Crans-Montana
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play?
Kijktip van de dag

Met uitzicht op het Grootste Lichtpunt tegen Kanker in De Schorre in Boom luistert Siska Schoeters naar verhalen van bekende en onbekende mensen die met kanker kampen. We ontdekken hoe lama’s helpen om kanker te bestrijden, dj Vincent Fierens en de leden van de dansende lotgenotengroep Esperanza doorbreken het taboe op kanker in de schaamstreek, en Goedele Wachters en Geert De Vlieger zijn klaar om 1.000 kilometer te fietsen voor Kom op tegen Kanker.
'Lichtpuntjes tegen Kanker', om 21.35 uur op VRT 1.



































