Grote afbraakwerken en eerste spanningen in 'Huis Gemaakt'

dinsdag 16 maart 2021

Met 6 zijn ze nog, de koppels die in 'Huis Gemaakt' kans maken om hun droomhuis te winnen. Woensdag barst de strijd helemaal los en beginnen de koppels aan de grote afbraakwerken.

Vloeren uitbreken, muren slopen, plafonds naar beneden halen: ze voelen meteen aan den lijve hoe zwaar verbouwen is. De strakke deadline van 3 weken die Dina Tersago hen oplegt voert de druk in de panden bovendien op. 'Dat is niet zomaar een deadline', klinkt het. 'Er hangen consequenties aan vast. Wie de deadline niet haalt, mag niet aan de eerste slaapkamer beginnen.'


Verbouwingen, dat leidt in de beste koppels als eens tot spanningen. En al zeker als je met 2 verschillende koppels aan dezelfde verbouwing werkt. De verschillen tussen de koppels worden dan ook steeds duidelijker. Vooral in Lokeren en Laakdal zorgt het verschil in werkritme voor spanningen… en tranen.

In Laakdal is Emiel de sfeermaker van dienst. Hij leeft zich helemaal uit met de ruwe afbraakwerken en gaat als ‘een bruut’ tekeer. 'Dat afbreken, dat is mijn ding', klinkt het. Maar zijn nonchalance staat haaks op de orde en structuur van Amber & Kenny. 'Wij werken graag gestructureerd. We beginnen aan iets en willen dat ook meteen afwerken', zegt Kenny. 'Wij zijn daar heel strikt in, zij iets losser.' 'Ik vind dat sommige mensen hier op de werf nogal snel een probleem willen maken van iets heel klein', reageert Emiel luchtig. Hij focust zich op het verstevigen van de deurpost. Met cement i.p.v. mortel. En dat is niet naar de zin van Cerina, die tijdens haar werfbezoek de puntjes op de i zet. 'We zijn aan het verbouwen, niet aan het bricoleren.'

De werken in Kortrijk hebben 2 weken stilgelegen door asbest. Harry & Jerina en Femke & Tobias staan dan ook te popelen om eraan te beginnen. Al is orde en netheid ook daar een struikelpunt. 'Ik heb nog nooit iemand een container zien rangschikken', merkt Harry op wanneer Femke ook daar orde in de chaos wil scheppen. Werfleidster Cerina brengt een bezoekje aan het pand en laat de koppels met een waslijst aan to do’s achter. Als eerste: het aanpakken van een hardnekkige vochtplek.

Ook in Lokeren voelen de koppels nattigheid, wanneer het plots op verschillende plekken begint binnen te regenen in het pand. Dat zou nefast kunnen zijn voor het halen van hun deadline. Maar vóór Anaïs & Pieter en Antje & Ruben met de grote werken kunnen beginnen, hebben ze eerst nog een ander katje te geselen. Ze raken het maar niet eens over de bestemming van de schuur. Ruben & Antje zien er een ideaal atelier in, Anaïs & Pieter een woonkamer. 'Niemand wil een stap terug zetten, dus er moet een derde partij komen met kennis van zaken', weet Ruben. Werfleider Cerina komt orde op zaken stellen.

Nieuwe aflevering van 'Huis Gesmaakt met Gert Voorjans' op VTM GO
Wie na 'Huis Gemaakt' helemaal warm loopt voor alles wat met interieurvormgeving te maken heeft en altijd al eens heeft willen binnenkijken in de interieurs van bekende Vlamingen, zit goed bij VTM GO. In de exclusieve reeks 'Huis Gesmaakt met Gert Voorjans' gaat interieurarchitect Gert Voorjans elke week op bezoek bij bekende Vlamingen en neemt hij onomwonden hun interieur onder de loep. Wat springt uit het oog en wat kan er beter? Deze week zet een nieuw bekend gezicht de deuren van zijn of haar crib met plezier open. De kijkers kunnen samen met Gert raden in welk interieur ze terecht zijn gekomen en mee binnenglippen in het huis van de bekende Vlaming. ‘Huis Gesmaakt met Gert Voorjans’ is elke woensdag na de aflevering van Huis Gemaakt te zien op VTM GO.

'Huis Gemaakt', woensdag 17 maart om 20.35 uur op VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Geld Gezocht' (VRT 1)

Lore (38) is een energieke alleenstaande mama van twee kinderen. Ze woont in Kessel-Lo, werkt als zorgleerkracht en is het zonnetje in haar vriendengroep. Onder de mensen komen, dat is haar lang leven. Overal bij zijn, niets willen missen - haar vriendinnen noemen haar niet voor niets FOMO-Lore. Maar dat kost ook heel wat geld.

'Geld Gezocht', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:15
    Journaallus
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 23:50
    Nachtlus
    13:00
    Winterbeelden
  • 22:00
    Geen uitzending
    14:20
    Sarah zingt
  • 01:15
    Geen uitzending
    19:00
    VTM Nieuws
  • 01:25
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:35
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Geen uitzending
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 01:35
    Geen uitzending
    10:00
    Joe
  • 00:15
    Geen uitzending
    18:15
    De Rechtbank
  • 02:10
    Geen uitzending
    18:45
    Family Law
  • 02:40
    Geen uitzending
    18:50
    Bar Rescue
  • 02:05
    Het Perfecte Plaatje
    18:45
    Retour Masters
  • 02:25
    Geen uitzending
    18:35
    Cold Justice
  • 02:39
    Fleet TV
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:40
    Hobbyklus
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 02:05
    Loïc zot van koken weekmenu
    18:40
    Comfort Food
  • 02:20
    Death on the Tyne
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 02:10
    Grey's Anatomy
  • 02:10
    NOS Journaal
    19:00
    Een huis vol
  • 02:20
    Nieuwsuur
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 02:20
    NOS Studio Voetbal
    19:00
    NOS Jeugdjournaal