Generale repetitie in 'Mijn Restaurant!'

maandag 3 oktober 2011

Afgelopen donderdag -29 september- beloonde de jury Dendermonde met een laatste investering van 7.500 euro en Tongeren met een aankoopcheque van 2.000 euro aan vlees. Gemiddeld 655.347 live-kijkers –met een piek van 741.708- volgden de 10de aflevering, wat resulteerde in een marktaandeel van 35,4% (VVA 18-54).

Nog even en alle restaurants gaan open. Dat wordt hét moment waarop alle duo’s écht moeten bewijzen wat ze waard zijn. Een allereerste service in een bomvol restaurant vlekkeloos laten verlopen, is geen eenvoudige opdracht. Daarom krijgen de duo’s de kans om hun restaurant uit te proberen voor een streng testpubliek.

Na het bezoek van de jury kaapten Steven en Sofie het allerlaatste prijzengeld weg. Door die winst lijkt er opnieuw wat meer rust te zijn in de relatie tussen Steven en Sofie. En dat speelt ook op Steven zijn gemoed. Sofie blijft wel de touwtjes nog steeds stevig in handen nemen. Het zaalpersoneel krijgt meteen een stevige briefing. In de keuken staat chef Peter aan het roer en is hij het die de briefing geeft.

Sofie wil tijdens de generale repetitie à la carte gaan. Een gedurfde zet. De andere duo’s volgen dat niet. In Tongeren vindt Rinaldo dat bijvoorbeeld nog niet echt nodig. En ook in Alaise in Ekeren wil Amber nog niet te veel risico’s nemen. In Blankenberge heeft chef Raoul zo zijn eigen reden om niet à la carte te gaan. Hij vindt de kost daarvoor te hoog. In Aarschot hebben Bart en Kris geen andere keuze dan voor een menu te gaan, net omdat het allemaal te kostelijk is. Bart en Kris hebben tot nu toe nauwelijks extra prijzengeld gewonnen. Hun budget is dan ook bijna volledig op. Daardoor kampen ze bovendien ook met een personeelstekort. Bart moet het in de keuken zien te redden met een studente van de hotelschool en een interim-keukenhulp met nauwelijks ervaring.

De volgende dag is het zover. Overal stroomt het volk toe, om zelf streng te oordelen over het eten en de bediening. Zo weten de duo’s na de generale repetitie hoever ze staan.

In Ekeren neemt maître Filip meteen het heft in handen. Hij heeft op zijn eentje zijn eigen tafelindeling uitgewerkt. Maar echt eenvoudig lijkt het toch niet, en de rest van het personeel snapt er niets van. In Blankenberge wil Michaël zo snel mogelijk alle 40 mensen bedienen. Hij raast als een sneltrein door de zaal. In Dendermonde ruikt Steven plots zijn kans om zijn plaats in de keuken op te eisen. Hij maakt zijn carpaccio die een tijd geleden door Wout Bru gepimpt werd. En dat blijkt een succes te zijn. In de keuken van restaurant Fenix in Aarschot komt bijna alles op de schouders van Bart terecht. Hij moet de klus ook klaren met zeer beperkte middelen en werken met erg onervaren personeel. In Tongeren tenslotte verliest Daniël zich in kleine details, waardoor hij zijn tafelplan vergeet te maken. Het personeel is de kluts kwijt en maakt fouten. En de stress slaat al snel over op de keuken…

'Mijn Restaurant!', dinsdag 4 oktober om 21.35 uur op vtm.

POLL: Wie is jouw favoriet duo? Stem NU!



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Mijn Restaurant! (editie 2011)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' - Wim Opbrouck (VTM)

De jury bezoekt en eet bij de duo's in Halle, Mechelen en Oostende. Intussen brengen de klanten voor het eerst hun stem uit en delen ze hun ongezouten commentaar. Wie maakt de beste indruk?

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:40
    Dodo
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Herfstbeelden
  • 06:45
    Bing
    06:00
    Tik Tak
  • 06:40
    Maya de Bij
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:20
    Geen uitzending
    00:40
    Police Interceptors
  • 06:00
    Qmusic
    01:00
    Geen uitzending
  • 01:20
    Geen uitzending
    00:25
    60 Days In
  • 01:15
    Joe
    05:55
    Write Before Christmas
  • 06:00
    Joe
    01:05
    Cheers
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:20
    De Tafel van de Week
  • 06:30
    Grey's Anatomy
  • 06:25
    Cobra Kai
    01:40
    The Girl in the Spider's Web
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    De Moeite Waard?!
  • 06:40
    Without a Trace
    01:20
    Strike
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:44
    De perfecte oprit
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:15
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    01:15
    Winterse Kost
  • 06:35
    Beyond Paradise
    01:05
    Hope Street
  • 06:40
    Below Deck Mediterranean
    01:30
    The Resident
  • 06:45
    NOS Journaal
    01:05
    Even tot hier
  • 01:10
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 06:40
    Olivia
    01:15
    First Dates