Gella Vandecaveye blikt terug op carrière in 'De Twaalf'

Deze week is er het wereldkampioenschap judo in Parijs. Het is dus niet toevallig dat sportjournalist Dieter Landuyt deze maand met Gella Vandecaveye een ex-topjudoka ontvangt in 'De Twaalf'. Vandecaveye praat uiteraard over haar succesvolle judocarrière. Niet alleen de hoogtepunten, maar ook de moeilijke momenten komen aan bod: haar nekwervelblessure en knieoperatie.
Volgend jaar worden in Londen de Olympische Zomerspelen georganiseerd. Vandecaveye won twee medailles op twee verschillende Olympiades. Een prestatie waar ze nog altijd bijzonder fier op is. Nu Londen 2012 er zit aan te komen voelt Gella het opnieuw kriebelen. Af en toe droomt ze nog wel eens van een nieuw Olympisch avontuur.
Ook haar 'tweede' leven komt aan bod. Vandecaveye maakte een wereldreis onder het motto: mijn rijkdom staat niet op mijn bankrekening. Ze wil vooral ervaringen opdoen. De ex-judoka heeft nog veel plannen: een nieuwe wereldreis is er daar één van.
Verder confronteert Dieter Landuyt Vandecaveye met enkele opmerkelijke boodschappen en grappige anekdotes van haar begeleider Eddy Vinckier, haar werkgever Dick Vande Vyvere én premier van lopende zaken Yves Leterme.
En wat heeft Matlock; de legendarische Amerikaanse tv-serie; met Gella Vandecaveye te maken? Ontdek het in de zevende aflevering van 'De Twaalf'!
'De Twaalf', vrijdag 26 augustus om 20.00 uur bij EXQI SPORT met herhalingen op zondag 28 augustus om 9.00 uur en om 12.00 uur.
http://www.exqi.be
Meer artikels over EXQI
Meer artikels over 3keys producties
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe eerste keren, nieuwe chaos: KRO-NCRV-serie 'De Eerste Keer' is terug met seizoen 2
- Muzikale gameshow 'I’ve Got The Music In Me' op SBS6
- BBC verlengt het op 'De Verraders' gebaseerde format 'The Traitors' tot 2030
- 15 jaar na haar eerste auditie: herkent Dan Karaty deze 'So You Think You Can Dance'-kandidaat nog?
- Opnames gestart van psychologische thrillerserie 'De Prijs'
- 'Ik wil jou weleens Justin Bieber horen zingen': Mathieu Terryn en Laura Tesoro voegen de daad bij het woord in 'The Voice'
- Nieuwe aflevering van 'De Arbeidsvitaminen Quiz' op NPO 1
- Nieuwe 'MAX Muziekspecial': Emma Kok schittert in het Concertgebouw
- Maak kennis met 'Geitenmeid', een nieuwe frisse animatieserie
- Gloednieuwe coming-of-age komedie 'Geitenmeid' bij Cartoon Network
- JOE-dj’s Coen & Sander na ruim 72 uur gevonden aan de Panelenweg in Tiel
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
Multimedia SPOTLIGHT
-
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole'
Kijktip van de dag

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.
'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.


































