Frances Lefebure wordt blind gedropt bij een rouwkamp en wil iedereen aan het 'vrijwilligen' krijgen

zaterdag 2 november 2019

In de vierde aflevering van 'Make Belgium Great Again' raakt Frances een zeer belangrijk maatschappelijk thema aan, nl. vrijwilligerswerk.

1 op 8 mensen in België doet al aan vrijwilligerswerk, maar dat betekent dus dat 7 op 8 mensen het nog níet doen... Frances werd een tijd geleden zelf blind gedropt bij het rouwkamp van Missing You. Tijdens dat zomerkamp worden kinderen en jongeren geholpen om met het verlies van een naaste om te gaan. Voor Frances, die zelf haar moeder verloor op haar 17de, was dit een zeer bijzondere ontmoeting. 


Frances: 'Ik wist niet dat dit bestond, zo'n rouwkamp. Ik ben zo onder de indruk als ik zie hoe belangrijk dit is voor de kinderen en hoe die vrijwilligers zich inzetten. Ik ben heel dankbaar dat ik dit heb mogen meemaken. Het doet me stilstaan bij het feit dat we er echt gewoon meer moeten zijn voor elkaar. Want ja, waarom zijn we hier anders?'

Frances ontdekte daar niet alleen de waarde van vrijwilligerswerk, maar ook dat heel wat organisaties met een vrijwilligerstekort kampen. En dit terwijl sommige mensen en verenigingen echt afhankelijk zijn van vrijwilligers. Bovendien betekent vrijwilligerswerk, en jezelf belangeloos inzetten voor een ander, een grote meerwaarde voor de vrijwilliger zelf. Uit onderzoek blijkt dat mensen die vrijwilligerswerk doen gelukkiger zijn en langer leven.

Om aan te tonen dat er voor iedereen gepast vrijwilligerswerk bestaat, trok het 'Make Belgium Great Again'-team naar Gent waar ze zelf geblinddoekt om hulp vroegen. De personen die hen wilden helpen, kwamen terecht in een speciaal opgezette gameshow 'Blind Gedropt'. Daar werd door middel van enkele snelle spelrondes bepaald wat voor type vrijwilligers deze mensen waren en wat voor soort vrijwilligerswerk bij hen zou passen. Dezelfde tactiek die de makers daarna - zij het op iets digitalere manier - op alle kijkers willen toepassen...


Doe de Squatte Macchiato
Frances probeert wel vaker mensen in beweging te krijgen, maar in deze aflevering probeert ze het ook letterlijk. Te veel mensen zitten vaak urenlang aan een bureau, wat nefast is voor de gezondheid.  Voldoende reden voor Frances om aan de slag te gaan. En dat deed ze deze keer dicht bij huis… bij DPG Media zelf. Met hulp van meerkamper Hans van Alphen en Sean Dhondt probeerde ze haar collega’s aan het bewegen te krijgen aan de koffiemachine of tijdens meetings. Deze week verschenen bovendien over heel Vlaanderen heel wat hinkelpaden om iedereen ook op straat aan het bewegen te krijgen.

Is’t oké?
De MeToo-beweging heeft heel wat in beweging gezet. Ondanks de sensibilisering gebeuren op het werk nog te veel zaken die niet door de beugel kunnen. 1 op 12 werknemers heeft met Seksueel Grensoverschrijdend Gedrag te maken gehad in de laatste 6 maanden. Dat grensoverschrijdend gedrag is vaak subtiel, en we merken het niet altijd op als onze collega’s foute dingen meemaken… en nochtans ligt ook daar één van de sleutels.

Frances trok naar een after work party, waar ze door middel van een Cluedo meets Escape Room collega’s hielp om opmerkzaam te zijn voor signalen - om er daarna beter mee om te kunnen gaan.

'Make Belgium Great Again', zondag 3 november om 19.55 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eyecatchers' nieuw op VRT MAX

Wat een teambuilding op de kartbaan moest worden, ontaardt in een pijnlijk parcours vol botsende ego’s. Wanneer een geheim over Eline aan het licht komt, krijgt vooral Hadisa een klap die ze niet zag aankomen.

'Eyecatchers', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:40
    Iedereen zomert
  • 18:30
    Sporza: EK Zwemmen 2026
    20:15
    Sporza: EK Atletiek 2026
  • 18:50
    #LikeMe
    19:15
    Grizzy & the Lemmings
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 17:40
    UEFA Champions League
    20:10
    Midway
  • 19:05
    The Simpsons
    19:30
    S.W.A.T.
  • 18:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:30
    ER
    19:15
    24
  • 19:10
    De keuken van Sofie
    19:30
    David
  • 18:30
    Blind Gekocht
    19:35
    De Verhulstjes
  • 18:45
    FBI: International
    19:40
    Superman & Lois
  • 19:10
    Storage Wars
    19:40
    Most Outrageous Crimes
  • 18:20
    Love it or List it Australia
    19:25
    The Block Australia
  • 18:50
    Accident, Suicide, or Murder
    19:40
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:08
    Mijn tuin
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:10
    Open Vuur
    19:50
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    The Chelsea Detective
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:00
    Op Safari
    19:25
    Woeste Grond
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:50
    Met het Mes op Tafel
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:20
    Vlogmania