Frances Lefebure wordt blind gedropt bij een rouwkamp en wil iedereen aan het 'vrijwilligen' krijgen

In de vierde aflevering van 'Make Belgium Great Again' raakt Frances een zeer belangrijk maatschappelijk thema aan, nl. vrijwilligerswerk.
1 op 8 mensen in België doet al aan vrijwilligerswerk, maar dat betekent dus dat 7 op 8 mensen het nog níet doen... Frances werd een tijd geleden zelf blind gedropt bij het rouwkamp van Missing You. Tijdens dat zomerkamp worden kinderen en jongeren geholpen om met het verlies van een naaste om te gaan. Voor Frances, die zelf haar moeder verloor op haar 17de, was dit een zeer bijzondere ontmoeting.
Frances: 'Ik wist niet dat dit bestond, zo'n rouwkamp. Ik ben zo onder de indruk als ik zie hoe belangrijk dit is voor de kinderen en hoe die vrijwilligers zich inzetten. Ik ben heel dankbaar dat ik dit heb mogen meemaken. Het doet me stilstaan bij het feit dat we er echt gewoon meer moeten zijn voor elkaar. Want ja, waarom zijn we hier anders?'
Frances ontdekte daar niet alleen de waarde van vrijwilligerswerk, maar ook dat heel wat organisaties met een vrijwilligerstekort kampen. En dit terwijl sommige mensen en verenigingen echt afhankelijk zijn van vrijwilligers. Bovendien betekent vrijwilligerswerk, en jezelf belangeloos inzetten voor een ander, een grote meerwaarde voor de vrijwilliger zelf. Uit onderzoek blijkt dat mensen die vrijwilligerswerk doen gelukkiger zijn en langer leven.
Om aan te tonen dat er voor iedereen gepast vrijwilligerswerk bestaat, trok het 'Make Belgium Great Again'-team naar Gent waar ze zelf geblinddoekt om hulp vroegen. De personen die hen wilden helpen, kwamen terecht in een speciaal opgezette gameshow 'Blind Gedropt'. Daar werd door middel van enkele snelle spelrondes bepaald wat voor type vrijwilligers deze mensen waren en wat voor soort vrijwilligerswerk bij hen zou passen. Dezelfde tactiek die de makers daarna - zij het op iets digitalere manier - op alle kijkers willen toepassen...
Doe de Squatte Macchiato
Frances probeert wel vaker mensen in beweging te krijgen, maar in deze aflevering probeert ze het ook letterlijk. Te veel mensen zitten vaak urenlang aan een bureau, wat nefast is voor de gezondheid. Voldoende reden voor Frances om aan de slag te gaan. En dat deed ze deze keer dicht bij huis… bij DPG Media zelf. Met hulp van meerkamper Hans van Alphen en Sean Dhondt probeerde ze haar collega’s aan het bewegen te krijgen aan de koffiemachine of tijdens meetings. Deze week verschenen bovendien over heel Vlaanderen heel wat hinkelpaden om iedereen ook op straat aan het bewegen te krijgen.
Is’t oké?
De MeToo-beweging heeft heel wat in beweging gezet. Ondanks de sensibilisering gebeuren op het werk nog te veel zaken die niet door de beugel kunnen. 1 op 12 werknemers heeft met Seksueel Grensoverschrijdend Gedrag te maken gehad in de laatste 6 maanden. Dat grensoverschrijdend gedrag is vaak subtiel, en we merken het niet altijd op als onze collega’s foute dingen meemaken… en nochtans ligt ook daar één van de sleutels.
Frances trok naar een after work party, waar ze door middel van een Cluedo meets Escape Room collega’s hielp om opmerkzaam te zijn voor signalen - om er daarna beter mee om te kunnen gaan.
'Make Belgium Great Again', zondag 3 november om 19.55 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BNNVARA schrapt 79 banen door bezuinigingen op publieke omroep
- Play brengt eerste Vlaamse ultrakorte dramaseries naar de smartphone
- Talpa Network en BN’ers in actie voor jubileumeditie Alpe d’HuZes
- Kijkcijfers: maandag 1 juni 2026
- Belangrijke mededeling voor de 'Thuis'-fans!
- Hét golfspektakel van Nederland KLM Open op Ziggo Sport
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
- Cathérine Moerkerke duikt in de wereld van protestsongs met ‘Sunday Bloody Sunday’ bij Willy
- Nostalgie Plus katapulteert Vlaanderen een hele maand lang terug naar de seventies
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Een vader en zoon uit de UK, Andrew en Macauly Dodd, willen veel geld verdienen. Ze rollen de business van de illegale steroïden in: importeren grondstoffen, bouwen een lab en een dsitributienetwerk op. Heel lang gaat het goed, tot ze opgepakt worden en de cel in vliegen. Ze vertellen uitgebreid hoe ze te werk zijn gegaan en welke mensen ze allemaal gebruikt hebben om hun doel te bereiken.
'Telefacts Zomer', om 21.55 uur op VTM.



































