'Flikken BXL' gaat op pad met het daklozenteam

woensdag 28 april 2021

Donderdag gaat reporter Karel Lattrez in 'Flikken BXL' op pad met het daklozenteam van de Brusselse politie. Het is een barkoude winterochtend en toch slapen er tientallen daklozen op straat in het centrum van Brussel.

'Sommigen willen gewoon niet naar de opvang, ook al vragen we het hen elke dag', zegt inspecteur Chris. 'Ik maak me vooral zorgen wanneer er alcohol in het spel is, dan vallen sommigen in slaap zonder dekens of bescherming tegen de vrieskou.'


'Flikken BXL' brengt ook het bijzondere verhaal van David. Zelf dakloos toen hij 15 was en nu medeoprichter van de ‘Brothers Of Solidarity’, een groep vrienden die elke week - en uit liefdadigheid - meer dan 100 warme maaltijden maakt voor de daklozen in Brussel. 'Ik heb als tiener soms dagenlang niets gegeten', vertelt David. 'Als je dan plots hallucinaties krijgt van de honger dan eet je echt alles, ook het laatste restje van een weggegooide sandwich.'

Vandaag is David gelukkig getrouwd, vader van twee kinderen en salesmanager, maar vooral bijzonder veerkrachtig: 'Hoe diep je ook in de problemen zit, de kracht om eruit te geraken vind je altijd bij jezelf.'


Hoofdinspecteur Nancy wordt opgeroepen voor een bijzonder gevoelige zaak: twee ouders maken ruzie aan de schoolpoort over wie het hoederecht heeft over hun zoontje. Nancy moet bemiddelen maar de interventie maakt een diepe indruk, net omdat er een kind in het spel is. 'Ik heb al heel wat leed bij kinderen gezien in mijn carrière. Daarom heb ik beslist om met mijn man pleegouder te worden voor kinderen in noodsituaties, om toch ergens een verschil te kunnen maken', vertelt Nancy.

'Flikken BXL', donderdag 29 april om 21.45 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.

'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    18:30
    Blokken
  • 17:55
    The Office
    18:20
    The Kim Dynasty: A Family Affair
  • 18:05
    Lettersoep
    18:25
    Waiko: reis door de ruimte
  • 17:05
    Ze Zeggen Dat
    18:20
    Florentina
  • 17:35
    MasterChef Australië - Back to Win
    18:40
    Home and Away
  • 17:40
    9-1-1
    18:25
    The Goldbergs
  • 17:50
    Police Interceptors
    20:35
    In the Line of Fire
  • 17:40
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 17:55
    Nonkel Jef
    18:25
    Sturm der Liebe
  • 18:00
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    19:05
    De Container Cup
  • 17:55
    Fire Country
    18:45
    The Rookie
  • 17:45
    3rd Rock From the Sun
    18:50
    Pawn Stars: Best Of
  • 18:05
    Million Dollar Listing Los Angeles
    19:00
    Masterchef USA
  • 17:15
    The Murdaugh Murders
    18:45
    Fear Thy Roommate
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:16
    Mijn tuin
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:15
    De Zomerkeuken
    18:45
    Comfort Food
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:50
    Below Deck Mediterranean
    18:45
    Grey's Anatomy
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:20
    NOS Sportjournaal
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 18:00
    Checkpoint
    18:25
    De eerste keer