Finale stemmencampagne in 'Mijn Restaurant!'

maandag 26 mei 2008

Het bezoek van de duo's die hun restaurant moesten sluiten, lijkt intussen verteerd. Leuven kreeg één positief stemadvies, van Gentenaars Kris en Angelo; Hasselt kreeg er twee: van Pieter en Ghislaine uit Oostende en van David en Lins uit Antwerpen.

Y


anaïka en Stephanie en Jelle en Micheline besluiten om alles op alles te zetten in de afsluitende campagne. Maar Leuven heeft pech: net op dit cruciale moment wordt Jelles vriendin Yfke ziek en dat betekent dat moeder Micheline helemaal alleen stemmen moet gaan ronselen in... Antwerpen. Op de Meir of in het Centraal Station mensen overtuigen om voor d'Hoogeschool te stemmen, lijkt dan ook makkelijker gezegd dan gedaan. Zeker voor Micheline, die dit niet bepaald de leukste opdracht vindt.

In Limburg lijkt stemmen ronselen altijd als vanzelf te gaan: het Limburggevoel zorgt voor een grote hoop smsende fans. Dat ondervinden Yanaïka en Stephanie ook deze keer weer. De stad Hasselt heeft zelfs een optocht georganiseerd voor Exquisa, waar duizenden mensen aan deelnemen. Het toeristische stadstreintje krijgt zelfs een andere route: voorbij Hasselts bekendste restaurant van het ogenblik. En 's avonds, op een vrouwenfeest in Sint-Truiden, springen de meisjes van Exquisa mee het podium op – tussen de bekende Vlamingen.

De volgende ochtend krijgen de duo's te horen dat ze hoog bezoek mogen verwachten: de gastronomische gids Gault Millau stuurt anonieme inspecteurs die beide restaurants zullen komen keuren. De inzet is: een plaatsje in de prestigieuze gids. Maar daarvoor moet je minstens 10 op 20 krijgen en dat is niet evident voor beginnende restaurateurs.

Jelle en Micheline hebben – zonder het zelf te beseffen - alvast pech tijdens het bezoek van de mystery man van Gault Millau; burgemeester Louis Tobback bezoekt net op dat moment d'Hoogeschool met zijn voltallig schepencollege, en dat gaat gepaard met de nodige nervositeit. En ook: niemand heeft écht oog voor de anonieme inspecteur.

In Hasselt passeert de Gault Millau-inspecteur niet onopgemerkt. Stephanie en haar zaalpersoneel vinden het bij het drukkende weer nogal bizar dat iedereen in het restaurant in vrijetijdskledij zit behalve... één tafeltje. Maar zal die oplettendheid en de daaruit resulterende extra attente bediening ook punten opleveren?

En dan wacht er d'Hoogeschool en Exquisa opnieuw een verrassende opdracht: d'Hoogeschool 2 en Exquisa 2 openen in... de stad van hun concurrenten. Misschien kunnen de restaurants op die manier wel de tegenstander overtuigen om anders te stemmen dan verwacht?

'Mijn Restaurant!', dinsdag 27 mei 2008 om 21.40 uur op vtm.

DOSSIER: Mijn Restaurant

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

De crew staat voor een bijzondere uitdaging: een vlucht met de Rode Duivels. Ze moeten 118 maaltijden serveren in slechts één uur tijd. Alsof dat niet volstaat, zorgt code oranje voor zware turbulentie. Voor de crew altijd een echte beproeving.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:50
    Thuis
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 22:55
    An American Pastoral
    13:00
    Winterbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    14:20
    Sarah zingt
  • 23:55
    Welkom Aan Boord
    19:00
    VTM Nieuws
  • 23:10
    Bij ons op de Wallen
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:20
    Magnum P.I.
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:00
    Xena: Warrior Princess
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:00
    Buffy the Vampire Slayer
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 23:55
    'Allo 'Allo!
  • 23:25
    Dealen Met Coke
    18:15
    De Rechtbank
  • 23:35
    New Girl
    18:45
    Family Law
  • 23:25
    See
    18:50
    Bar Rescue
  • 23:35
    A Place in the Sun
    18:45
    Retour Masters
  • 23:20
    C.S.I. New York
    18:35
    Cold Justice
  • 00:00
    De CFO podcast
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:57
    Roger
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 23:40
    De Smaaktoerist
    18:40
    Comfort Food
  • 23:50
    Unforgotten
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 23:25
    Hudson & Rex
    18:45
    First Dates Australia
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    19:00
    Een huis vol
  • 23:50
    VPRO Boeken
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 23:15
    Down The Road
    19:00
    NOS Jeugdjournaal