Finale stemmencampagne in 'Mijn Restaurant!'

Het bezoek van de duo's die hun restaurant moesten sluiten, lijkt intussen verteerd. Leuven kreeg één positief stemadvies, van Gentenaars Kris en Angelo; Hasselt kreeg er twee: van Pieter en Ghislaine uit Oostende en van David en Lins uit Antwerpen.
Y
anaïka en Stephanie en Jelle en Micheline besluiten om alles op alles te zetten in de afsluitende campagne. Maar Leuven heeft pech: net op dit cruciale moment wordt Jelles vriendin Yfke ziek en dat betekent dat moeder Micheline helemaal alleen stemmen moet gaan ronselen in... Antwerpen. Op de Meir of in het Centraal Station mensen overtuigen om voor d'Hoogeschool te stemmen, lijkt dan ook makkelijker gezegd dan gedaan. Zeker voor Micheline, die dit niet bepaald de leukste opdracht vindt.
In Limburg lijkt stemmen ronselen altijd als vanzelf te gaan: het Limburggevoel zorgt voor een grote hoop smsende fans. Dat ondervinden Yanaïka en Stephanie ook deze keer weer. De stad Hasselt heeft zelfs een optocht georganiseerd voor Exquisa, waar duizenden mensen aan deelnemen. Het toeristische stadstreintje krijgt zelfs een andere route: voorbij Hasselts bekendste restaurant van het ogenblik. En 's avonds, op een vrouwenfeest in Sint-Truiden, springen de meisjes van Exquisa mee het podium op – tussen de bekende Vlamingen.
De volgende ochtend krijgen de duo's te horen dat ze hoog bezoek mogen verwachten: de gastronomische gids Gault Millau stuurt anonieme inspecteurs die beide restaurants zullen komen keuren. De inzet is: een plaatsje in de prestigieuze gids. Maar daarvoor moet je minstens 10 op 20 krijgen en dat is niet evident voor beginnende restaurateurs.
Jelle en Micheline hebben – zonder het zelf te beseffen - alvast pech tijdens het bezoek van de mystery man van Gault Millau; burgemeester Louis Tobback bezoekt net op dat moment d'Hoogeschool met zijn voltallig schepencollege, en dat gaat gepaard met de nodige nervositeit. En ook: niemand heeft écht oog voor de anonieme inspecteur.
In Hasselt passeert de Gault Millau-inspecteur niet onopgemerkt. Stephanie en haar zaalpersoneel vinden het bij het drukkende weer nogal bizar dat iedereen in het restaurant in vrijetijdskledij zit behalve... één tafeltje. Maar zal die oplettendheid en de daaruit resulterende extra attente bediening ook punten opleveren?
En dan wacht er d'Hoogeschool en Exquisa opnieuw een verrassende opdracht: d'Hoogeschool 2 en Exquisa 2 openen in... de stad van hun concurrenten. Misschien kunnen de restaurants op die manier wel de tegenstander overtuigen om anders te stemmen dan verwacht?
'Mijn Restaurant!', dinsdag 27 mei 2008 om 21.40 uur op vtm.
DOSSIER: Mijn Restaurant
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘Mag ik jouw nier?’ gelanceerd op sterfdag BNN-oprichter Bart de Graaff
- Verboden Liefdes en familiegeheimen in nieuwe dramaserie 'Geheime Liefde'
- In 'Daten in het dorp: op Texel' gaan vier eilanders op zoek naar de liefde
- Cartoonito lanceert nieuwe serie 'Baby Lemmings'
- Proximus presenteert: 3de seizoen VRT-serie 'De Twaalf' in tv-première op Pickx Crime
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Indy 500: de mooiste race ter wereld live op Ziggo Sport
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Onderweg naar Oekraïne maakt Tom Waes enkele bijzondere stops. In Hasselt bijvoorbeeld, waar hij een Belgisch-Oekraïens koppel ontmoet dat elkaar leerde kennen dankzij 'Reizen Waes'. In Berlijn worden Tom en zijn ploeg herenigd met een gevlucht Oekraïens gezin dat ze leerden kennen tijdens hun vorige reis naar Oekraïne, zeven jaar geleden. Uiteindelijk steken Tom en zijn team in het Poolse Medyka de grens over naar Oekraïne. Daar bezoekt hij tijdens zijn eerste dagen onder andere een opleiding voor dronepiloten, net als het beroemde Lychakiv kerkhof in de stad Lviv. Een symbolische plek waar duizenden Oekraïense soldaten begraven liggen.
'Reizen Waes: Terug naar Oekraïne', om 20.50 uur op VRT 1.
































