Finale stemmencampagne in 'Mijn Restaurant!'

Het bezoek van de duo's die hun restaurant moesten sluiten, lijkt intussen verteerd. Leuven kreeg één positief stemadvies, van Gentenaars Kris en Angelo; Hasselt kreeg er twee: van Pieter en Ghislaine uit Oostende en van David en Lins uit Antwerpen.
Y
anaïka en Stephanie en Jelle en Micheline besluiten om alles op alles te zetten in de afsluitende campagne. Maar Leuven heeft pech: net op dit cruciale moment wordt Jelles vriendin Yfke ziek en dat betekent dat moeder Micheline helemaal alleen stemmen moet gaan ronselen in... Antwerpen. Op de Meir of in het Centraal Station mensen overtuigen om voor d'Hoogeschool te stemmen, lijkt dan ook makkelijker gezegd dan gedaan. Zeker voor Micheline, die dit niet bepaald de leukste opdracht vindt.
In Limburg lijkt stemmen ronselen altijd als vanzelf te gaan: het Limburggevoel zorgt voor een grote hoop smsende fans. Dat ondervinden Yanaïka en Stephanie ook deze keer weer. De stad Hasselt heeft zelfs een optocht georganiseerd voor Exquisa, waar duizenden mensen aan deelnemen. Het toeristische stadstreintje krijgt zelfs een andere route: voorbij Hasselts bekendste restaurant van het ogenblik. En 's avonds, op een vrouwenfeest in Sint-Truiden, springen de meisjes van Exquisa mee het podium op – tussen de bekende Vlamingen.
De volgende ochtend krijgen de duo's te horen dat ze hoog bezoek mogen verwachten: de gastronomische gids Gault Millau stuurt anonieme inspecteurs die beide restaurants zullen komen keuren. De inzet is: een plaatsje in de prestigieuze gids. Maar daarvoor moet je minstens 10 op 20 krijgen en dat is niet evident voor beginnende restaurateurs.
Jelle en Micheline hebben – zonder het zelf te beseffen - alvast pech tijdens het bezoek van de mystery man van Gault Millau; burgemeester Louis Tobback bezoekt net op dat moment d'Hoogeschool met zijn voltallig schepencollege, en dat gaat gepaard met de nodige nervositeit. En ook: niemand heeft écht oog voor de anonieme inspecteur.
In Hasselt passeert de Gault Millau-inspecteur niet onopgemerkt. Stephanie en haar zaalpersoneel vinden het bij het drukkende weer nogal bizar dat iedereen in het restaurant in vrijetijdskledij zit behalve... één tafeltje. Maar zal die oplettendheid en de daaruit resulterende extra attente bediening ook punten opleveren?
En dan wacht er d'Hoogeschool en Exquisa opnieuw een verrassende opdracht: d'Hoogeschool 2 en Exquisa 2 openen in... de stad van hun concurrenten. Misschien kunnen de restaurants op die manier wel de tegenstander overtuigen om anders te stemmen dan verwacht?
'Mijn Restaurant!', dinsdag 27 mei 2008 om 21.40 uur op vtm.
DOSSIER: Mijn Restaurant
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ARTE en NPO ondertekenen samenwerkingsovereenkomst
- 'Pokerface' met Johnny de Mol deze lente nog nieuw bij SBS6
- Gordon, Kim Feenstra, Douwe Bob en Caroline Tensen in nieuw 24Kitchen programma 'Not So Guilty Pleasures'
- Deze genomineerden maken nog kans op een Kastaar!
- Mensen die stotteren, verkeersslachtoffers en personen met OCD: Philippe Geubels zoekt getuigen voor vierde seizoen van 'Taboe'
- Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Vrouw die vriendin van ex-partner aanviel staat terecht in derde aflevering van 'De Rechtbank'
- 'Focus' over de anticonceptiepil: Het gebruik daalt, is dat erg?
Multimedia SPOTLIGHT
-
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Cynthia vliegt vol enthousiasme naar New York met vriendin Nora Gharib, terwijl hoofdstewardess Katrien een vlucht naar Lourdes begeleidt met veel rolstoelgebruikers. Axelle vliegt intussen mee naar Barcelona, waar een koppel hun zestigjarig huwelijk viert.
'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.
































