Finale stemmencampagne in 'Mijn Restaurant!'

maandag 26 mei 2008

Het bezoek van de duo's die hun restaurant moesten sluiten, lijkt intussen verteerd. Leuven kreeg één positief stemadvies, van Gentenaars Kris en Angelo; Hasselt kreeg er twee: van Pieter en Ghislaine uit Oostende en van David en Lins uit Antwerpen.

Y


anaïka en Stephanie en Jelle en Micheline besluiten om alles op alles te zetten in de afsluitende campagne. Maar Leuven heeft pech: net op dit cruciale moment wordt Jelles vriendin Yfke ziek en dat betekent dat moeder Micheline helemaal alleen stemmen moet gaan ronselen in... Antwerpen. Op de Meir of in het Centraal Station mensen overtuigen om voor d'Hoogeschool te stemmen, lijkt dan ook makkelijker gezegd dan gedaan. Zeker voor Micheline, die dit niet bepaald de leukste opdracht vindt.

In Limburg lijkt stemmen ronselen altijd als vanzelf te gaan: het Limburggevoel zorgt voor een grote hoop smsende fans. Dat ondervinden Yanaïka en Stephanie ook deze keer weer. De stad Hasselt heeft zelfs een optocht georganiseerd voor Exquisa, waar duizenden mensen aan deelnemen. Het toeristische stadstreintje krijgt zelfs een andere route: voorbij Hasselts bekendste restaurant van het ogenblik. En 's avonds, op een vrouwenfeest in Sint-Truiden, springen de meisjes van Exquisa mee het podium op – tussen de bekende Vlamingen.

De volgende ochtend krijgen de duo's te horen dat ze hoog bezoek mogen verwachten: de gastronomische gids Gault Millau stuurt anonieme inspecteurs die beide restaurants zullen komen keuren. De inzet is: een plaatsje in de prestigieuze gids. Maar daarvoor moet je minstens 10 op 20 krijgen en dat is niet evident voor beginnende restaurateurs.

Jelle en Micheline hebben – zonder het zelf te beseffen - alvast pech tijdens het bezoek van de mystery man van Gault Millau; burgemeester Louis Tobback bezoekt net op dat moment d'Hoogeschool met zijn voltallig schepencollege, en dat gaat gepaard met de nodige nervositeit. En ook: niemand heeft écht oog voor de anonieme inspecteur.

In Hasselt passeert de Gault Millau-inspecteur niet onopgemerkt. Stephanie en haar zaalpersoneel vinden het bij het drukkende weer nogal bizar dat iedereen in het restaurant in vrijetijdskledij zit behalve... één tafeltje. Maar zal die oplettendheid en de daaruit resulterende extra attente bediening ook punten opleveren?

En dan wacht er d'Hoogeschool en Exquisa opnieuw een verrassende opdracht: d'Hoogeschool 2 en Exquisa 2 openen in... de stad van hun concurrenten. Misschien kunnen de restaurants op die manier wel de tegenstander overtuigen om anders te stemmen dan verwacht?

'Mijn Restaurant!', dinsdag 27 mei 2008 om 21.40 uur op vtm.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Mijn Restaurant

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De schatrijke mediatycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Maar hij nadert het eind van zijn leven, dat voelt hij. Op een dag wandelt De Dood, in de gedaante van Joe Black, zijn huis binnen om William mee te nemen naar het hiernamaals. Maar na een ontmoeting met Williams dochter Susan besluit Joe zijn plannen te herzien. Hij doet William een voorstel: William mag nog een tijd blijven leven, als hij Joe in ruil alle geheimen van het leven leert.

'Meet Joe Black', film uit 1998 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:33
    De Hoppers
    03:30
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    03:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 08:35
    Mr. Magoo
    06:00
    Tik Tak
  • 08:30
    VLOGLAB Drama #Stories
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    Geen uitzending
    10:00
    GPs: Behind Closed Doors
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:10
    Geen uitzending
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:20
    This Is Us
    02:00
    Criminal Minds
  • 08:35
    3rd Rock From the Sun
    02:00
    Blue Bloods
  • 08:40
    Open Vuur
    02:20
    Billion Dollar Playground
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 05:18
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:30
    Jong geleerd
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:55
    Het Weekmenu
    02:30
    Vanavond bij ons
  • 08:05
    Midsomer Murders
    04:10
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 08:40
    Scrubs
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:30
    Goedemorgen Nederland
    02:20
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 08:30
    NOS WK Ontbijt
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:40
    DORA
    02:26
    NOS FIFA WK Voetbal 2026