Finale stemmencampagne in 'Mijn Restaurant!'

maandag 26 mei 2008

Het bezoek van de duo's die hun restaurant moesten sluiten, lijkt intussen verteerd. Leuven kreeg één positief stemadvies, van Gentenaars Kris en Angelo; Hasselt kreeg er twee: van Pieter en Ghislaine uit Oostende en van David en Lins uit Antwerpen.

Y


anaïka en Stephanie en Jelle en Micheline besluiten om alles op alles te zetten in de afsluitende campagne. Maar Leuven heeft pech: net op dit cruciale moment wordt Jelles vriendin Yfke ziek en dat betekent dat moeder Micheline helemaal alleen stemmen moet gaan ronselen in... Antwerpen. Op de Meir of in het Centraal Station mensen overtuigen om voor d'Hoogeschool te stemmen, lijkt dan ook makkelijker gezegd dan gedaan. Zeker voor Micheline, die dit niet bepaald de leukste opdracht vindt.

In Limburg lijkt stemmen ronselen altijd als vanzelf te gaan: het Limburggevoel zorgt voor een grote hoop smsende fans. Dat ondervinden Yanaïka en Stephanie ook deze keer weer. De stad Hasselt heeft zelfs een optocht georganiseerd voor Exquisa, waar duizenden mensen aan deelnemen. Het toeristische stadstreintje krijgt zelfs een andere route: voorbij Hasselts bekendste restaurant van het ogenblik. En 's avonds, op een vrouwenfeest in Sint-Truiden, springen de meisjes van Exquisa mee het podium op – tussen de bekende Vlamingen.

De volgende ochtend krijgen de duo's te horen dat ze hoog bezoek mogen verwachten: de gastronomische gids Gault Millau stuurt anonieme inspecteurs die beide restaurants zullen komen keuren. De inzet is: een plaatsje in de prestigieuze gids. Maar daarvoor moet je minstens 10 op 20 krijgen en dat is niet evident voor beginnende restaurateurs.

Jelle en Micheline hebben – zonder het zelf te beseffen - alvast pech tijdens het bezoek van de mystery man van Gault Millau; burgemeester Louis Tobback bezoekt net op dat moment d'Hoogeschool met zijn voltallig schepencollege, en dat gaat gepaard met de nodige nervositeit. En ook: niemand heeft écht oog voor de anonieme inspecteur.

In Hasselt passeert de Gault Millau-inspecteur niet onopgemerkt. Stephanie en haar zaalpersoneel vinden het bij het drukkende weer nogal bizar dat iedereen in het restaurant in vrijetijdskledij zit behalve... één tafeltje. Maar zal die oplettendheid en de daaruit resulterende extra attente bediening ook punten opleveren?

En dan wacht er d'Hoogeschool en Exquisa opnieuw een verrassende opdracht: d'Hoogeschool 2 en Exquisa 2 openen in... de stad van hun concurrenten. Misschien kunnen de restaurants op die manier wel de tegenstander overtuigen om anders te stemmen dan verwacht?

'Mijn Restaurant!', dinsdag 27 mei 2008 om 21.40 uur op vtm.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Mijn Restaurant

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.

'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Sporza: WK Wielrennen
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:55
    Tribe with Bruce Parry
    18:55
    Sporza: WK Wielrennen
  • 18:45
    Waiko: reis door de ruimte
    18:50
    Hoe moeilijk kan het zijn?
  • 16:50
    Got Talent
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:55
    De Augurkenkoning
    18:55
    Steenrijk, Straatarm
  • 18:20
    The Big Bang Theory
    20:35
    Infinite Storm
  • 18:30
    Caught on Dashcam
    22:30
    Scarface
  • 18:45
    Christmas à La Carte
    20:35
    A Cookie Cutter Christmas
  • 18:45
    SOS Piet
    19:20
    Drie mannen onder een dak
  • 18:20
    Zeg Eens Euh
    20:00
    Kamp Jeroom
  • 18:40
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Sydney
  • 18:35
    The Neighborhood
    20:35
    Mad Max: Fury Road
  • 18:10
    Komen Eten
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 18:10
    Snapped: Killer Couples
    20:30
    Murder in the 21st
  • 18:22
    Z-Weekoverzicht
    18:56
    Trends Talk
  • 18:38
    Zo doe je het!
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:45
    Over (h)eerlijke groenten
    19:20
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 18:10
    The Hardacres
    19:05
    The Good Ship Murder
  • 18:05
    Scandal
    20:00
    American Dad
  • 17:50
    NOS Voetbal: UEFA Nations League
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 18:15
    Podium Klassiek
    19:25
    Vroege Vogels
  • 18:45
    Alle dagen druk
    19:00
    NOS Jeugdjournaal