'Fata Morgana': Opwijk aan zee

Weervrouw en Eén-gezicht, Sabine Hagedoren, roept de inwoners van Opwijk op om hun gemeente om te toveren tot een echte badplaats.
O
p zondagavond 13 augustus maakt Sabine haar vijf opdrachten bekend. Op maandagochtend kan je Sabine horen in het ochtendblok van Radio Donna en bij 1000 zonnen en garnalen op Radio 2. Op zaterdag 19 augustus vindt na een week hard labeur de grote finale plaats, en zal de uitdager oordelen of alle opdrachten hun ster waard zijn.
De sterren
STER 1: Zorg voor een gigantisch strand (met alles er op en er aan!) en veel water
STER 2: Maak een mozaïek van 300m² met schelpjes die je zelf gevonden hebt aan de kust
STER 3: Maak 10 000 kleurrijke bloemen van crêpepapier
STER 4: Bouw een enorm groot zandkasteel van minstens 10 m hoog en daar rond nog 1000 kleinere zandkasteeltjes
STER 5: Zorg voor 500 vliegers in de lucht
Meer info
Ster 1: Om een heus strand te maken zal onze sleutelfiguur in kwestie zijn werk hebben. En een hoop zand is natuurlijk niet voldoende. Bij een strand horen vrouwen in bikini, kinderen met emmertjes en schopjes enz. Een hele uitdaging dus!
Ster 2: Mozaïek is een kunstvorm waarbij een grote afbeelding wordt vervaardigd uit een groot aantal kleine gekleurde steentjes, die in een vloer of wand worden gemetseld. Met glas is het mogelijk een glas in lood-mozaïek te maken. In de Romeinse tijd werden in luxe villa's mozaïeken gemaakt, waarop afbeeldingen van keizers, goden of taferelen van alledag te zien waren. Op diverse plaatsen in Europa zijn mozaïeken teruggevonden die tot op de dag van vandaag goed bewaard zijn gebleven.
Ster 3: Crêpepapier is bijzonder dun papier. Het papier is zo dun dat het bijna doorzichtig is. Crêpepapier wordt dan ook voornamelijk gebruikt om er versieringen van te maken. Dit gebruik is zeer divers, van slingers tot feestkleding. Vanwege dit "feestgebruik" is het papier in veel kleuren verkrijgbaar.
Crêpepapier heeft als nadeel dat de kleurstoffen gemakkelijk uit het papier lopen als het nat wordt, met nadelige gevolgen voor de kleding. Een tweede nadeel is dat het bijzonder brandbaar is.
Ster 4: Bij het bouwen van een zandkasteel is het de bedoeling om met plakkerig, stevig zand een kasteel of een andere figuur na te maken. Dit kan variëren van zeer gedetailleerd tot heel schematisch. Een zandsculptuur is de kunstzinnige versie van het zandkasteel. Het is een beeldhouwwerk gemaakt uit zand en water dat een persoon, tafereel of gebouw tracht weer te geven. Meestal gebeurt dit op een erg gedetailleerde manier, een groot verschil met een zandkasteel.
Ster 5: Vliegeren is de kunst een aan een draad verbonden object samengesteld van papier en/of stof en/of houten stokjes door middel van de wind zo lang mogelijk in de lucht te doen vliegen. Aan zee is er meestal genoeg wind om te vliegeren dus hopelijk stijgt er volgende week een flink briesje op in Opwijk!
Opwijk
Opwijk is een plaats en een gemeente in de provincie Vlaams-Brabant. In 2004 telde de gemeente meer dan 12000 inwoners.
Opwijk ligt in de driehoek, Dendermonde – Aalst – Brussel en grenst aan de Vlaams-Brabantse gemeentes Merchtem en Asse. Aan de Oost-Vlaamse kant grenst Opwijk aan Aalst, Lebbeke en Buggenhout. Sinds de fusie in 1976 is Mazenzele een deelgemeente van Opwijk.
Meer info op www.opwijk.be
http://www.een.be/fatamorgana
Meer artikels over Eén
Meer artikels over Sultan Sushi
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Fata Morgana 2006
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Michaël Moens, finalist van ‘De Mol’ 2024, overleden
- Froukje, Dione de Graaff, Yentl en de Boer, Loes Luca en Fidan Ekiz in 'Opium op Oerol'
- Laatste week om je kans te wagen: schrijf je nu in voor 'De Mol' 2027
- Dit zijn de WK-afspraken van de Rode Duivels bij Sporza: wanneer België in actie komt
- VTM zoekt kandidaten voor nieuw seizoen van ‘Huis Gemaakt’
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling
Kijktip van de dag

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.
'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.
































