'Fata Morgana': Lanaken Down Under

zondag 20 augustus 2006

Nog maar net terug uit Down Under, daagt actrice, Hilde de Baerdemaker, de inwoners van Lanaken uit om hun gemeente te verplaatsen naar Australië.

<


STRONG>De sterren
Ster 1: hypnotiseer iedereen met de klank van 300 didgeridoos waarvan jullie de helft zelf maken met natuurlijke materialen.
Ster 2: Laat 500 kindjes rondspringen op een kangoeroebal door een Australisch landschap.
Ster 3: Stel 5000 originele foto's tentoon van mensen die poseren in ware Crocodile Dundee-stijl.
Ster 4:  Laat iedereen wegdromen bij een gigantische dot painting.
Ster 5: En... Het zou Australië niet zijn, als er geen enorme Aussie-barbecue is voor iedereen.

Beetje meer...
Ster 1:
Een Didgeridoo, of kortweg een Didge, is een muziekinstrument of blaasinstrument van de Aboriginals uit Australië. Hoe lang de didgeridoo al door de Aboriginals bespeeld wordt is moeilijk in te schatten. Onlangs is een schatting gemaakt van 2000 jaar. De echte Didgeridoo is in feite een uitgeholde tak of stam, van de eucalyptusboom.
Ster 2: De kangoeroebal, ook wel skippybal genoemd , is een rubberen bal met een diameter van ongeveer 50 cm, maar kan variëren van 45 tot 66 cm. Boven op de bal zijn één of twee handvatten bevestigd waaraan je je kan vasthouden. De bedoeling is dat je op de bal gaat zitten en je met je twee voeten gaat afzetten tegen de grond.
Ster 3: Dot painting (schilderen in stippen) is de traditionele teken- en schildertechniek van de Australische Aborigines. Dot painting wordt gebruikt om een verhaal te vertellen. Dit verhaal kan zijn oorsprong vinden in oude mythologische tijden, het heden of de toekomst, samenvallend in de droomtijd, het bijzondere en voor de westerse mens uiterst moeilijk te begrijpen tijdconcept van de Aboriginals
Ster 4: Iedereen kent de film Crocodile Dundee. De mensen uit Lanaken zullen dus 5000 mensen moeten samen zoeken die in ware Crocodile Dundee stijl willen poseren voor de camera.
Ster 5: Australiërs zijn dol op barbecue. Dit komt omdat het bijna altijd lekker weer is. Iedereen heeft een barbecue thuis. Meestal is de barbecue zéér uitgebreid. Je kan ook in restaurants gaan barbecuen waar je dan je zelf je vlees moet bakken. In Australië leggen ze wel wat ander vlees op de barbecue dan bij ons : ze eten bijvoorbeeld kangoeroe, emoe en krokodil op de barbecue.

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Fata Morgana 2006

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling' (RTL 4)

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.

'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 22:50
    90 minutes
    00:50
    Nachtlus
  • 23:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    The Good Doctor
    01:00
    Geen uitzending
  • 23:55
    Blind getrouwd: Australië
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:10
    How I Met Your Mother
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:05
    Ultimate Police Interceptors
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:00
    Suits
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:10
    Ramona
    00:35
    SOS Piet
  • 23:20
    Brieven aan Samson
    00:25
    De Tafel van Gert
  • 23:50
    Fuller House
    00:30
    Modern Family
  • 23:55
    The Paddock
    01:05
    Pawn Stars
  • 00:05
    Interior Design Masters
    01:15
    Botched
  • 23:45
    The Rookie
    00:30
    FBI: International
  • 00:17
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 00:12
    De Branche-Expert
    00:32
    Kan ik het ook?
  • 23:55
    Het Weekmenu
    00:35
    Vanavond bij ons
  • 23:50
    Scott & Bailey
    01:20
    Signora Volpe
  • 23:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:20
    The Resident
  • 23:25
    Eva
    00:20
    NOS Journaal Laat
  • 00:10
    De Nachtzoen
    00:25
    Nieuwsuur
  • 00:05
    Hunted VIPS
    01:05
    Daten in het Dorp op Texel