'Fata Morgana': Lanaken Down Under

zondag 20 augustus 2006

Nog maar net terug uit Down Under, daagt actrice, Hilde de Baerdemaker, de inwoners van Lanaken uit om hun gemeente te verplaatsen naar Australië.

<


STRONG>De sterren
Ster 1: hypnotiseer iedereen met de klank van 300 didgeridoos waarvan jullie de helft zelf maken met natuurlijke materialen.
Ster 2: Laat 500 kindjes rondspringen op een kangoeroebal door een Australisch landschap.
Ster 3: Stel 5000 originele foto's tentoon van mensen die poseren in ware Crocodile Dundee-stijl.
Ster 4:  Laat iedereen wegdromen bij een gigantische dot painting.
Ster 5: En... Het zou Australië niet zijn, als er geen enorme Aussie-barbecue is voor iedereen.

Beetje meer...
Ster 1:
Een Didgeridoo, of kortweg een Didge, is een muziekinstrument of blaasinstrument van de Aboriginals uit Australië. Hoe lang de didgeridoo al door de Aboriginals bespeeld wordt is moeilijk in te schatten. Onlangs is een schatting gemaakt van 2000 jaar. De echte Didgeridoo is in feite een uitgeholde tak of stam, van de eucalyptusboom.
Ster 2: De kangoeroebal, ook wel skippybal genoemd , is een rubberen bal met een diameter van ongeveer 50 cm, maar kan variëren van 45 tot 66 cm. Boven op de bal zijn één of twee handvatten bevestigd waaraan je je kan vasthouden. De bedoeling is dat je op de bal gaat zitten en je met je twee voeten gaat afzetten tegen de grond.
Ster 3: Dot painting (schilderen in stippen) is de traditionele teken- en schildertechniek van de Australische Aborigines. Dot painting wordt gebruikt om een verhaal te vertellen. Dit verhaal kan zijn oorsprong vinden in oude mythologische tijden, het heden of de toekomst, samenvallend in de droomtijd, het bijzondere en voor de westerse mens uiterst moeilijk te begrijpen tijdconcept van de Aboriginals
Ster 4: Iedereen kent de film Crocodile Dundee. De mensen uit Lanaken zullen dus 5000 mensen moeten samen zoeken die in ware Crocodile Dundee stijl willen poseren voor de camera.
Ster 5: Australiërs zijn dol op barbecue. Dit komt omdat het bijna altijd lekker weer is. Iedereen heeft een barbecue thuis. Meestal is de barbecue zéér uitgebreid. Je kan ook in restaurants gaan barbecuen waar je dan je zelf je vlees moet bakken. In Australië leggen ze wel wat ander vlees op de barbecue dan bij ons : ze eten bijvoorbeeld kangoeroe, emoe en krokodil op de barbecue.

DOSSIER: Fata Morgana 2006

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Erasmus MC 24/7' (RTL 5)

We maken kennis met kinderarts Patrycja, die zich inzet voor slachtoffers van kindermisbruik. De altijd positieve doktersassistent Irma werkt al haar hele leven in het Erasmus MC. Zij heeft voor iedere situatie een passende diadeem waarmee ze haar kleine patiënten op hun gemak stelt. De patiënt van hersenchirurg Victor is zelf ook werkzaam in het ziekenhuis. Victor moet bij hem een tumor verwijderen.

'Erasmus MC 24/7', om 21.35 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 12:45
    Wannabe's
  • 12:20
    Sara
    06:55
    Jabaloe
  • 10:35
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 11:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 11:45
    Time for Him to Come Home for Christmas
    05:40
    Christmas in Notting Hill
  • 10:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 12:15
    Huizenjagers
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 12:40
    NCIS
    05:00
    Geen uitzending
  • 11:55
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:55
    Evil
  • 12:45
    De Dagschotel
    06:20
    The Block Australia
  • 12:45
    Interview With a Killer
    07:00
    Cold Case
  • 10:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:33
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 12:25
    Wild van Wild
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 12:10
    The Chelsea Detective
    01:30
    The Madame Blanc Mysteries
  • 12:05
    First Dates Australia
    07:00
    Zombie House Flipping
  • 12:15
    Ongehoord Nieuws
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 12:45
    Andere Tijden Kort
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 12:45
    Zin in Zappelin
    07:00
    Ta-daaa!