'Fata Morgana': Lanaken Down Under

zondag 20 augustus 2006

Nog maar net terug uit Down Under, daagt actrice, Hilde de Baerdemaker, de inwoners van Lanaken uit om hun gemeente te verplaatsen naar Australië.

<


STRONG>De sterren
Ster 1: hypnotiseer iedereen met de klank van 300 didgeridoos waarvan jullie de helft zelf maken met natuurlijke materialen.
Ster 2: Laat 500 kindjes rondspringen op een kangoeroebal door een Australisch landschap.
Ster 3: Stel 5000 originele foto's tentoon van mensen die poseren in ware Crocodile Dundee-stijl.
Ster 4:  Laat iedereen wegdromen bij een gigantische dot painting.
Ster 5: En... Het zou Australië niet zijn, als er geen enorme Aussie-barbecue is voor iedereen.

Beetje meer...
Ster 1:
Een Didgeridoo, of kortweg een Didge, is een muziekinstrument of blaasinstrument van de Aboriginals uit Australië. Hoe lang de didgeridoo al door de Aboriginals bespeeld wordt is moeilijk in te schatten. Onlangs is een schatting gemaakt van 2000 jaar. De echte Didgeridoo is in feite een uitgeholde tak of stam, van de eucalyptusboom.
Ster 2: De kangoeroebal, ook wel skippybal genoemd , is een rubberen bal met een diameter van ongeveer 50 cm, maar kan variëren van 45 tot 66 cm. Boven op de bal zijn één of twee handvatten bevestigd waaraan je je kan vasthouden. De bedoeling is dat je op de bal gaat zitten en je met je twee voeten gaat afzetten tegen de grond.
Ster 3: Dot painting (schilderen in stippen) is de traditionele teken- en schildertechniek van de Australische Aborigines. Dot painting wordt gebruikt om een verhaal te vertellen. Dit verhaal kan zijn oorsprong vinden in oude mythologische tijden, het heden of de toekomst, samenvallend in de droomtijd, het bijzondere en voor de westerse mens uiterst moeilijk te begrijpen tijdconcept van de Aboriginals
Ster 4: Iedereen kent de film Crocodile Dundee. De mensen uit Lanaken zullen dus 5000 mensen moeten samen zoeken die in ware Crocodile Dundee stijl willen poseren voor de camera.
Ster 5: Australiërs zijn dol op barbecue. Dit komt omdat het bijna altijd lekker weer is. Iedereen heeft een barbecue thuis. Meestal is de barbecue zéér uitgebreid. Je kan ook in restaurants gaan barbecuen waar je dan je zelf je vlees moet bakken. In Australië leggen ze wel wat ander vlees op de barbecue dan bij ons : ze eten bijvoorbeeld kangoeroe, emoe en krokodil op de barbecue.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Fata Morgana 2006

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    17:35
    Clips
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:50
    Sporza: WK Basketbal Mannen Kwalificatie 2027
  • 14:40
    Odo
    14:45
    Yetili vertelt
  • 14:40
    Familie
    15:15
    The Good Doctor
  • 14:15
    Rich Kids Go Skint
    15:10
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:50
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:45
    Most Daring
  • 09:25
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 09:55
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 14:10
    De Grannies van Amsterdam
    14:45
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 14:05
    Free Willy
    16:05
    This Is Us
  • 13:50
    Highway Thru Hell
    14:45
    Customer Wars
  • 14:35
    Emma Willis: Delivering Babies
    15:30
    Property Brothers
  • 14:15
    Swipe Left or Death
    16:30
    Fresh Meat: KIlling Dahmer
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:39
    Kan ik het ook?
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:40
    Lekker Messy - Weekmenu
    16:20
    De Dagschotel
  • 13:20
    Agatha Christie's Marple
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:20
    Burn Notice
  • 12:05
    NOS Tour de France 2026
    17:35
    Bak mee met MAX
  • 14:40
    Zentijd
    15:00
    NOS Journaal
  • 14:40
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    14:55
    Bollie & Billie