'Fata Morgana': de Golden Years in Wommelgem

Rasmuzikant Ronny Mosuse roept de inwoners van Wommelgem op om de gouden jaren '50 en '60 te herbeleven voor 'Fata Morgana' op Eén.
O
p zondagavond 6 augustus maakt Ronny zijn vijf opdrachten bekend. Op maandagochtend kan je Ronny horen in het ochtendblok van Radio Donna en bij 1000 zonnen en garnalen op Radio 2. Op zaterdag 12 augustus vindt na een week hard labeur de grote finale plaats, en zal de uitdager oordelen of alle opdrachten hun ster waard zijn.
De sterren
Ster 1: Organiseer een rockabilly met 250 koppels in full outfit, dat wil zeggen met vetkuif en petticoat.
Ster 2: laat 500 mensen, jong en oud, gedurende 2 minuten hoelahoepen.
Ster 3: verzamel 5 doodgewone helden die tussen de jaren '55 en '65 de voorpagina van de krant haalde.
Ster 4: Maak een reuzengrote jukebox waaruit 5 live acts komen, gebracht door verschillende artiesten.
Ster 5: Vestig het wereldrecord kauwgombellen blazen met 5000 mensen tegelijk.
Meer info
Ster 1: De term Rockabilly is een samentrekking van de muziekstijlen Rock'n'Roll en Hillbilly, en werd voor het eerst in de media gebruikt in een Billboard bespreking van de Ruckus Tyler plaat Rock Town Rock in 1956. Bekendste Rockabilly performer is zonder enige twijfel Elvis Presley, die tijdens zijn allereerste opnames bij Sun Records in 1955 de stijl eigenhandig uitvond. De term Rockabilly was goed gekozen, want het betreft hier een stijl die inderdaad de Rock'n'Roll combineert met Hillbilly
Ster 2: De hoelahoep werd een rage aan het eind van de jaren '50 van de 20e eeuw. De hoelahoep werd toen ontwikkeld door twee Amerikaanse studenten, Richard Knerr and Arthur Melin, die in 1948 de Wham-O company hadden opgericht en hiermee furore maakten. Het idee werd geleverd door een Amerikaan die in Australië had gezien hoe kinderen met bamboehoepels speelden. Wham-O produceerde de hoepels in plastic en wist er in 2 jaar tijd 100 miljoen van te verkopen. Het bedrijf was later opnieuw succesvol met het uitbrengen van de frisbee.
Ster 3: Om uit te vissen wie er tussen de jaren '55 en '65 de voorpagina haalde, zal de sleutelfiguur behoorlijk wat opzoekwerk moeten verrichten.
Ster 4: Klassieke jukeboxen maken gebruik van grammofoonplaten, terwijl modernere versies cd's gebruiken. In 1896 vond Rudolph Wurlitzer dit afspeelapparaat uit. Wurlitzer is eveneens de bekendste fabrikant van jukeboxen.
Ster 5: De ene kauwgom is beter geschikt om bellen mee te blazen dan de andere. De mensen uit Wommelgem zullen dus op zoek moeten gaan naar de meest geschikte kauwgom om het record mee te vestigen.
Wommelgem
Wommelgem is een plaats en gemeente in de provincie Antwerpen. De gemeente telt iets meer dan 12.000 inwoners. In het noorden grenst Wommelgem aan Deurne, Wijnegem en Schilde. De natuurlijke grenswordt hier bepaald door het Groot Schijn. Ten oosten liggen Oelegem en Ranst, ten zuiden Vremde, Boechout en Borsbeek. In het westen paalt het dorp terug aan Deurne. Meer info op http://www.wommelgem.be/.
http://www.een.be/fatamorgana
Meer artikels over Eén
Meer artikels over Sultan Sushi
DOSSIER: Fata Morgana 2006
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- 'Iedereen Zomert' zoekt kandidaten voor 'Met vier op date'
- Zeinab wint 'Heel Holland Bakt Elke Dag'
- Ketnet lanceert eerste KETNET Zomerfestival in Puyenbroeck met #LikeMe, Waiko en De KetnetBand
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Justitieminister David van Weel bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Coaches staan lijnrecht tegenover elkaar in Cross Battles van 'The Voice'
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz
Kijktip van de dag

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.
'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.
































