'Fata Morgana': de Golden Years in Wommelgem

zondag 6 augustus 2006

Rasmuzikant Ronny Mosuse roept de inwoners van Wommelgem op om de gouden jaren '50 en '60 te herbeleven voor 'Fata Morgana' op Eén.

O


p zondagavond 6 augustus maakt Ronny zijn vijf opdrachten bekend. Op maandagochtend kan je Ronny horen in het ochtendblok van Radio Donna en bij 1000 zonnen en garnalen op Radio 2. Op zaterdag 12 augustus vindt na een week hard labeur de grote finale plaats, en zal de uitdager oordelen of alle opdrachten hun ster waard zijn.

De sterren
Ster 1:
Organiseer een rockabilly met 250 koppels in full outfit, dat wil zeggen met vetkuif en petticoat.
Ster 2: laat 500 mensen, jong en oud, gedurende 2 minuten hoelahoepen.
Ster 3: verzamel 5 doodgewone helden die tussen de jaren '55 en '65 de voorpagina van de krant haalde.
Ster 4:  Maak een reuzengrote jukebox waaruit 5 live acts komen, gebracht door verschillende artiesten.
Ster 5: Vestig het wereldrecord kauwgombellen blazen met 5000 mensen tegelijk.

Meer info
Ster 1:
De term Rockabilly is een samentrekking van de muziekstijlen Rock'n'Roll en Hillbilly, en werd voor het eerst in de media gebruikt in een Billboard bespreking van de Ruckus Tyler plaat Rock Town Rock in 1956. Bekendste Rockabilly performer is zonder enige twijfel Elvis Presley, die tijdens zijn allereerste opnames bij Sun Records in 1955 de stijl eigenhandig uitvond. De term Rockabilly was goed gekozen, want het betreft hier een stijl die inderdaad de Rock'n'Roll combineert met Hillbilly

Ster 2: De hoelahoep werd een rage aan het eind van de jaren '50 van de 20e eeuw. De hoelahoep werd toen ontwikkeld door twee Amerikaanse studenten, Richard Knerr and Arthur Melin, die in 1948 de Wham-O company hadden opgericht en hiermee furore maakten. Het idee werd geleverd door een Amerikaan die in Australië had gezien hoe kinderen met bamboehoepels speelden. Wham-O produceerde de hoepels in plastic en wist er in 2 jaar tijd 100 miljoen van te verkopen. Het bedrijf was later opnieuw succesvol met het uitbrengen van de frisbee.

Ster 3: Om uit te vissen wie er tussen de jaren '55 en '65 de voorpagina haalde, zal de sleutelfiguur behoorlijk wat opzoekwerk moeten verrichten.

Ster 4: Klassieke jukeboxen maken gebruik van grammofoonplaten, terwijl modernere versies cd's gebruiken.  In 1896 vond Rudolph Wurlitzer dit afspeelapparaat uit.  Wurlitzer is eveneens de bekendste fabrikant van jukeboxen. 

Ster 5: De ene kauwgom is beter geschikt om bellen mee te blazen dan de andere. De mensen uit Wommelgem zullen dus op zoek moeten gaan naar de meest geschikte kauwgom om het record mee te vestigen.

Wommelgem
Wommelgem is een plaats en gemeente in de provincie Antwerpen. De gemeente telt iets meer dan 12.000 inwoners. In het noorden grenst Wommelgem aan Deurne, Wijnegem en Schilde. De natuurlijke grenswordt hier bepaald door het Groot Schijn. Ten oosten liggen Oelegem en Ranst, ten zuiden Vremde, Boechout en Borsbeek. In het westen paalt het dorp terug aan Deurne. Meer info op http://www.wommelgem.be/.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Fata Morgana 2006

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:40
    Journaallus