'Fans of Flanders'-special over WO I OP12

'Fans of Flanders', het magazine van OP12 dat Vlaanderen toont aan de wereld en de wereld aan Vlaanderen, focust in een speciale uitzending op het internationale, multiculturele aspect van de 'Grote Oorlog' en de rol die het kleine Vlaanderen daarin speelde.
Menselijke, verrassende verhalen over migratie, drama, heimwee en vriendschap in oorlogstijd. Zo zijn er reportages over Talbot House in Poperinge, Chinezen, Congolezen en Indiërs in de oorlog, en over de beroemde 'expat' Edith Cavell.
Bij OP12 wordt de special uitgezonden op woensdag 2 april om 20.25 uur, gevolgd door de voorlaatste aflevering van de in het Engels ondertitelde versie van 'Ten Oorlog'. Eén herhaalt de uitzending op zaterdag 12 april om 11.45 uur en Canvas op zondag 13 april om 20.15 uur.
Poperinge was tijdens de Eerste Wereldoorlog een echte smeltkroes van buitenlandse soldaten en werkkrachten. Britten zochten er ontspanning na de ontberingen aan het front, onder meer in Talbot House. Chinezen werden vooral ingezet als arbeidskrachten. Welke sporen heeft hun aanwezigheid nagelaten in de streek?
Eén van de bekendste 'expats' in ons land tijdens de Eerste Wereldoorlog was de Britse Edith Cavell. Zij stond aan het hoofd van een verpleegstersopleiding in Brussel en hielp meer dan 200 Belgische en geallieerde soldaten ontsnappen naar het neutrale Nederland. Later werd zij op beschuldiging van verzetsdaden door de Duitsers opgepakt en geëxecuteerd, op het terrein waar zich nu de VRT bevindt nota bene. Wereldwijd werd en wordt zij geëerd als heldin en martelares van de Grote Oorlog. Hoe is zij in ons land terechtgekomen en welke rol heeft ze gespeeld?
'Fans of Flanders' zoomt ook in op twee opmerkelijke buitenlandse contingenten die tijdens de oorlog in Vlaanderen verbleven: Indiërs en Congolezen. Met onder meer getuigenissen van een Sikh in Ieper en een nakomeling van een van de Congolese soldaten in de Grote Oorlog.
Samen met een aantal scholieren uit Congo, China, India en Groot-Brittannië bezoekt Fans of Flanders memorabele plaatsen uit de Eerste Wereldoorlog. Hun reacties zien en horen we tussen de reportages door.
Met de medewerking van onder meer sinoloog Filip Vanhaelemeersch, Gertjan Remmerie van Talbot House, Luc Vandeweyer (historicus Rijksarchief), Emmanuel De Bruyne (UCL-historicus en Cavell-kenner), de Sikh Bhupinder Singh, Dominiek Dendooven van het In Flanders Fields Museum, Griet Brosens (auteur van ‘Congo aan den Yser’) en Odette Kudjabo, kleindochter van Albert Kudjabo, een van de Congolezen die aan het front gevochten hebben.
'Fans of Flanders'
'Fans of Flanders' is het Engelstalige magazine van OP12 dat expats en lucky natives wegwijs wil maken in Vlaanderen. Het programma biedt relevante actualiteit en een brede kijk op diverse aspecten van het leven in Vlaanderen zoals cultuur, taal, toerisme, humor, economie, lifestyle, sport en levensgewoonten.
'Fans of Flanders' is meer dan een televisieprogramma. In nog geen twee jaar tijd is het uitgegroeid tot een actief digitaal platform waar duizenden expats elkaar ontmoeten, informeren en inspireren. De 'Fans of Flanders'-website sleepte onlangs zelfs de Sitecore Innovatie prijs in de wacht, omdat de site op een innovatieve manier alle sociale media integreert en zo een uitstekend ‘meeting point’ werd voor 'expats' en 'natives'.
'Fans of Flanders' wordt door OP12 uitgezonden in een Engelstalige versie met Nederlandse ondertitels. Op zondagavond is er een Nederlandstalige editie op Canvas.
'Fans of Flanders Special WO I', woensdag 2 april om 20.25 uur OP12, gevolgd door de voorlaatste aflevering van de in het Engels ondertitelde versie van 'Ten Oorlog'. Zaterdag 12 april om 11.45 uur op Eén, zondag 13 april om 20.15 uur op Canvas.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Alle samenvattingen van het WK voetbal 2026 in SBS6-programma 'Het Oranje Café'
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- Kijkcijfers: maandag 8 juni 2026
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.



































