'Fans of Flanders'-special over WO I OP12

'Fans of Flanders', het magazine van OP12 dat Vlaanderen toont aan de wereld en de wereld aan Vlaanderen, focust in een speciale uitzending op het internationale, multiculturele aspect van de 'Grote Oorlog' en de rol die het kleine Vlaanderen daarin speelde.
Menselijke, verrassende verhalen over migratie, drama, heimwee en vriendschap in oorlogstijd. Zo zijn er reportages over Talbot House in Poperinge, Chinezen, Congolezen en Indiërs in de oorlog, en over de beroemde 'expat' Edith Cavell.
Bij OP12 wordt de special uitgezonden op woensdag 2 april om 20.25 uur, gevolgd door de voorlaatste aflevering van de in het Engels ondertitelde versie van 'Ten Oorlog'. Eén herhaalt de uitzending op zaterdag 12 april om 11.45 uur en Canvas op zondag 13 april om 20.15 uur.
Poperinge was tijdens de Eerste Wereldoorlog een echte smeltkroes van buitenlandse soldaten en werkkrachten. Britten zochten er ontspanning na de ontberingen aan het front, onder meer in Talbot House. Chinezen werden vooral ingezet als arbeidskrachten. Welke sporen heeft hun aanwezigheid nagelaten in de streek?
Eén van de bekendste 'expats' in ons land tijdens de Eerste Wereldoorlog was de Britse Edith Cavell. Zij stond aan het hoofd van een verpleegstersopleiding in Brussel en hielp meer dan 200 Belgische en geallieerde soldaten ontsnappen naar het neutrale Nederland. Later werd zij op beschuldiging van verzetsdaden door de Duitsers opgepakt en geëxecuteerd, op het terrein waar zich nu de VRT bevindt nota bene. Wereldwijd werd en wordt zij geëerd als heldin en martelares van de Grote Oorlog. Hoe is zij in ons land terechtgekomen en welke rol heeft ze gespeeld?
'Fans of Flanders' zoomt ook in op twee opmerkelijke buitenlandse contingenten die tijdens de oorlog in Vlaanderen verbleven: Indiërs en Congolezen. Met onder meer getuigenissen van een Sikh in Ieper en een nakomeling van een van de Congolese soldaten in de Grote Oorlog.
Samen met een aantal scholieren uit Congo, China, India en Groot-Brittannië bezoekt Fans of Flanders memorabele plaatsen uit de Eerste Wereldoorlog. Hun reacties zien en horen we tussen de reportages door.
Met de medewerking van onder meer sinoloog Filip Vanhaelemeersch, Gertjan Remmerie van Talbot House, Luc Vandeweyer (historicus Rijksarchief), Emmanuel De Bruyne (UCL-historicus en Cavell-kenner), de Sikh Bhupinder Singh, Dominiek Dendooven van het In Flanders Fields Museum, Griet Brosens (auteur van ‘Congo aan den Yser’) en Odette Kudjabo, kleindochter van Albert Kudjabo, een van de Congolezen die aan het front gevochten hebben.
'Fans of Flanders'
'Fans of Flanders' is het Engelstalige magazine van OP12 dat expats en lucky natives wegwijs wil maken in Vlaanderen. Het programma biedt relevante actualiteit en een brede kijk op diverse aspecten van het leven in Vlaanderen zoals cultuur, taal, toerisme, humor, economie, lifestyle, sport en levensgewoonten.
'Fans of Flanders' is meer dan een televisieprogramma. In nog geen twee jaar tijd is het uitgegroeid tot een actief digitaal platform waar duizenden expats elkaar ontmoeten, informeren en inspireren. De 'Fans of Flanders'-website sleepte onlangs zelfs de Sitecore Innovatie prijs in de wacht, omdat de site op een innovatieve manier alle sociale media integreert en zo een uitstekend ‘meeting point’ werd voor 'expats' en 'natives'.
'Fans of Flanders' wordt door OP12 uitgezonden in een Engelstalige versie met Nederlandse ondertitels. Op zondagavond is er een Nederlandstalige editie op Canvas.
'Fans of Flanders Special WO I', woensdag 2 april om 20.25 uur OP12, gevolgd door de voorlaatste aflevering van de in het Engels ondertitelde versie van 'Ten Oorlog'. Zaterdag 12 april om 11.45 uur op Eén, zondag 13 april om 20.15 uur op Canvas.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Samson & Marie lanceren nieuwe single én kondigen gloednieuwe reeks 'De Club van Samson' aan
- Kijkcijfers: woensdag 5 augustus 2026
- 'Familie' viert 35 jaar en zoekt 35 kijkers voor nieuwe begingeneriek
- Verrassing in 'B&B Vol Liefde': negende eigenaar sluit zich aan voor liefdesavontuur
- Nieuwe NTR-serie over de rol van wetenschap in tijden van oorlog
- Louis van Gaal en Danny Blind in 'Tussen de Palen' op Ziggo Sport
- Kleurrijke nazomer bij MAX met drie bloemencorso’s
- Dit is de tussenstand voor de 4e kwalificatieronde van de Gouden Televizier-Ring 2026
- Kijk in augustus naar de première van 'Camp Rock 3' op Disney Channel
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz
Kijktip van de dag

Linda zingt zich van de markt naar TikTok terwijl ze blijft vechten tegen pech en vermoeidheid. Dj Youri geniet intussen van zijn bekendheid in Kortrijk, maar mist soms echte connecties. Welke droom dreigt als eerste te ontsporen?
'Pak alles wat je kan - Een Kamping Kitsch Club documentaire', om 22.55 uur op VTM.



































