Extreme liefde voor technologie in 'De Schuur van Scheire'

dinsdag 24 februari 2015

Op woensdag 25 februari krijgt Lieven Scheire een man over de vloer die ver gaat in zijn liefde voor technologie. Timm Rombouts, IT-technicus van beroep, heeft twee kleine chips laten inplanten; in elke hand eentje.

Hij kan daarmee bijna al de sloten in zijn huis openen, tot en met het slot op het deurtje van de brievenbus. En zelfs zijn autosleutel heeft hij niet meer nodig. De wonderlijke oplossingen van Timm, op woensdag 25 februari in 'De Schuur van Scheire' op Eén.


Woensdag heeft Lieven Scheire IT-technicus Timm Rombouts op bezoek in 'De Schuur van Scheire'. En dat is een man met een missie:

'Ik ben erg gepassioneerd door alles wat te maken heeft met elektronica, domotica en computers. Heel mijn huis zit vol met elektronica. Ik heb twee chips in mijn handen zitten en daar kan ik al mijn sloten mee bedienen. Ik raak mijn slot aan, het licht op, ik hou mijn hand ertegen, het wordt uit het slot gehaald en ik kan binnen. Het grote voordeel van dit systeem voor mij is dat ik eigenlijk zo goed als al mijn sleutels kan liquideren. Zelfs op de deur van de brievenbus staat een dergelijk slot geïnstalleerd, waardoor ik dus met die chip het deurtje van de brievenbus kan opendoen.'

En Timm gaat nog verder. Hij bouwde ook zijn auto zo om dat hij die kan openen met de hand. Hij kan de wagen zelfs starten enkel en alleen door met zijn hand over de lezer te gaan. Vaarwel knopjes en sleutels dus, aan zijn handen heeft Timm voldoende.

Verder in 'De Schuur van Scheire':

- Presentatrice Sofie Lemaire is de centrale gast in 'De Schuur van Scheire.
- Henk Rijckaert maakt een paar stoelen en een echte kruiwagen uit karton. En die blijken behoorlijk sterk te zijn.
- Lieven Scheire en Kurt Beheydt maken een kinetische bom. Geen echte bom, maar een 'stick bomb', sinds een tijdje een rage op YouTube. Dat is een soort spectaculaire versie van vallende dominosteentjes, maar dan met wegvliegende stokjes. Lieven en Kurt maken er eentje in de studio, leggen uit hoe dat werkt, en bouwen de grootste kinetische bom te wereld.

'De Schuur van Scheire', woensdag 25 februari om 21.05 uur op Eén.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Is't gelukt?' met Sven de Leijer

Fien Germijns, Ward Lemmelijn, Annemie Struyf, Bart Cannaerts, Birgit Aertgeerts, Mohsin Abbas, Stephanie Planckaert en Timon Verbeeck moesten het afgelopen jaar in alle discretie uitdagingen tot een goed einde brengen. Elke aflevering stellen drie van hen hun uitdaging voor aan hun tegenspelers, die moeten inschatten of het wel of niet gelukt is. In de studio krijgen ze voor het eerst beelden te zien van elkaars uitdagingen.

'Is 't Gelukt?', om 20.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:35
    Videoclips #likeme
    02:05
    Journaallus
  • 00:15
    Het weer
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 07:35
    De Smurfen
    05:20
    Geen uitzending
  • 07:25
    LEGO Friends: The Next Chapter
    01:45
    Geen uitzending
  • 01:50
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:30
    Geen uitzending
    01:40
    S.W.A.T.
  • 07:00
    Willy
    01:50
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    04:55
    Snowed in for Christmas
  • 06:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 06:55
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van Tine
  • 07:30
    Superman & Lois
    02:30
    Geen uitzending
  • 07:15
    NCIS: Los Angeles
    02:40
    Geen uitzending
  • 07:35
    Meesterlijke Klassiekers
    02:40
    Geen uitzending
  • 07:05
    Without a Trace
    02:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:21
    De kunstenaar
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:30
    Guillaume's Paris
  • 07:30
    Death in Paradise
    02:10
    Art Detectives
  • 07:25
    Below Deck Down Under
    03:25
    Grey's Anatomy
  • 07:15
    AVROTROS Triviant
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:35
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:35
    Zin in Zappelin
    02:10
    Eva