Extreme liefde voor technologie in 'De Schuur van Scheire'

dinsdag 24 februari 2015

Op woensdag 25 februari krijgt Lieven Scheire een man over de vloer die ver gaat in zijn liefde voor technologie. Timm Rombouts, IT-technicus van beroep, heeft twee kleine chips laten inplanten; in elke hand eentje.

Hij kan daarmee bijna al de sloten in zijn huis openen, tot en met het slot op het deurtje van de brievenbus. En zelfs zijn autosleutel heeft hij niet meer nodig. De wonderlijke oplossingen van Timm, op woensdag 25 februari in 'De Schuur van Scheire' op Eén.


Woensdag heeft Lieven Scheire IT-technicus Timm Rombouts op bezoek in 'De Schuur van Scheire'. En dat is een man met een missie:

'Ik ben erg gepassioneerd door alles wat te maken heeft met elektronica, domotica en computers. Heel mijn huis zit vol met elektronica. Ik heb twee chips in mijn handen zitten en daar kan ik al mijn sloten mee bedienen. Ik raak mijn slot aan, het licht op, ik hou mijn hand ertegen, het wordt uit het slot gehaald en ik kan binnen. Het grote voordeel van dit systeem voor mij is dat ik eigenlijk zo goed als al mijn sleutels kan liquideren. Zelfs op de deur van de brievenbus staat een dergelijk slot geïnstalleerd, waardoor ik dus met die chip het deurtje van de brievenbus kan opendoen.'

En Timm gaat nog verder. Hij bouwde ook zijn auto zo om dat hij die kan openen met de hand. Hij kan de wagen zelfs starten enkel en alleen door met zijn hand over de lezer te gaan. Vaarwel knopjes en sleutels dus, aan zijn handen heeft Timm voldoende.

Verder in 'De Schuur van Scheire':

- Presentatrice Sofie Lemaire is de centrale gast in 'De Schuur van Scheire.
- Henk Rijckaert maakt een paar stoelen en een echte kruiwagen uit karton. En die blijken behoorlijk sterk te zijn.
- Lieven Scheire en Kurt Beheydt maken een kinetische bom. Geen echte bom, maar een 'stick bomb', sinds een tijdje een rage op YouTube. Dat is een soort spectaculaire versie van vallende dominosteentjes, maar dan met wegvliegende stokjes. Lieven en Kurt maken er eentje in de studio, leggen uit hoe dat werkt, en bouwen de grootste kinetische bom te wereld.

'De Schuur van Scheire', woensdag 25 februari om 21.05 uur op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

Axelle en Ivo vliegen naar Barcelona en vermijden bij de landing nipt een birdstrike. Op Brussels Airport loopt de planning vertraging op wanneer een technieker naar de EHBO moet. Intussen bereiden Jef en Laurens zich voor op een mistige vlucht naar Akra.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:55
    De dag van vandaag
    22:45
    VRT NWS laat
  • 22:20
    De ideale wereld
    22:58
    Het weer (middag)
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:45
    Erfgenaam Gezocht
    22:50
    Winter Vol Liefde
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 22:40
    9-1-1: Lone Star
    01:15
    The Big Bang Theory
  • 22:35
    Final Shot
    00:10
    Xena: Warrior Princess
  • 21:50
    Yellowjackets
    22:50
    ER
  • 22:20
    Baywatch
    23:05
    Nonkel Jef
  • 22:20
    Justice For All
    23:25
    Maison Verhulst
  • 20:35
    Elvis
    23:35
    Friends
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    The Winter King
  • 22:40
    Huizenjagers
    23:40
    A Place in the Sun
  • 22:25
    Cold Case
    23:20
    C.S.I. New York
  • 22:34
    CEO van mijn leven
    23:02
    Car Upd8te
  • 22:34
    Hobbyklus
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:35
    Toasted on wheels!
    23:00
    Winterse Kost
  • 22:00
    Foyle's War
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    NCIS
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    De Joodse Raad
  • 22:00
    Hoodfights
    22:45
    Vier Handen Op Eén Buik