Emma Bale ontroert Ronny Mosuse met lievelingsnummer van zijn overleden broer

Zanger, muzikant, songwriter en producer. Nu maandag, 29 maart om 20.40 uur bij VTM, leent Ronny Mosuse als laatste artiest zijn songs uit in 'Liefde voor Muziek'.
Ronny nam in 1988 deel aan Humo's Rock Rally met de groep The B-Tunes. Bart Peeters zag en hoorde de broers daar bezig en richtte samen met Ronny en Robert The Radios op. Enkele van de grootste hits van die groep, zoals de klassieker 'She Goes Nana', komen van de hand van Ronny. Emma Bale zorgt maandag met haar versie van 'SOS To An Angel' van The Radios voor een emotioneel hoogtepunt. Het nummer heeft namelijk een speciale betekenis voor Ronny. 'Dit is het lievelingsnummer van mijn overleden broer, Robert. Hij was iets ouder dan Emma wanneer hij dit nummer zong. Moest hij geweten hebben dat zij dit heeft gezongen, dan zat hij zeker achter haar aan. Dat weet ik zo!', lacht Ronny. 'Ik had een hele goede band met hem. We vulden elkaar aan: ik ben introvert en Robert was extravert.'
Bert Ostyn is on fire en brengt eveneens een nummer van de The Radios dat hem doet denken aan zijn kindertijd. 'Ik heb een aantal dingen aangepast en heb het omgevormd tot een nummer waar de bassist lekker op kan losgaan', lacht hij. Ronny Mosuse is alvast laaiend enthousiast over de nieuwe versie die hij te horen krijgt van 'Walking The Thin Line'. 'Je hebt dit nummer echt volwassen gemaakt', lacht Ronny. En ook Geike gaat de nostalgische toer op: ''She's My Lover, She's My Friend' is een liedje uit mijn kindertijd en stond op één van mijn verzamelcassettes.' Kan ze Ronny bekoren met haar versie?
Hoewel Ronny had verwacht dat Cleymans & Van Geel iets uit zijn Nederlandstalig repertoire zouden kiezen, gooide het duo het over een andere boeg. De twee vrienden brengen een nummer uit Ronny’s solodebuut met een tekst die hen op het lijf geschreven staat: een lied over vriendschap. 'We hebben gekozen voor 'Brother Blue'. Dat was echt een ontdekking voor ons.' Cleymans & Van Geel overdonderen Ronny met hun bluesversie die de titel En Jij Voor Mij kreeg.
In 2005 bracht Ronny een eerste Nederlandstalige album uit en hieruit putte Willy Sommers, Koning van het Levenslied, zijn inspiratie. Willy houdt het deze week iets soberder en brengt ‘Kom Bij Mij’, een gevoelig nummer over de liefde: 'Ik heb er niet veel aan veranderd want ik vind het mooi zoals het is. Iedere keer als ik dit nummer hoor, gaat de volumeknop naar boven.' Ook Tourist LeMC koos voor een Nederlandstalig nummer: 'Ieder Eind Is Een Begin'. 'De originele tekst gaat over een relatie die op zijn einde loopt maar in mijn tekst wil het koppel elkaar nog een kans geven.' En die aanpassingen worden fel gesmaakt door Ronny, die meteen ook een opportuniteit ziet: 'Er zitten echt heel toffe zinnen in. Stuur de tekst maar door hé, dan kan ik die gebruiken!', lacht Ronny.
Afsluiten doet Ronny met een unieke tribute aan de band van 'Liefde voor Muziek', onder leiding van Jeroen Swinnen. 'Ik heb gekozen voor 'Mr. Blue Sky' van Electric Light Orchestra. Het liedje gaat over de zon die er altijd is. Ik draag het op aan het orkest en geef hen graag een staande ovatie! Er is maar één orkest die dit uitdagend nummer kan spelen en dat zijn zij!'
'Liefde voor Muziek', maandag 29 maart om 20.40 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'En nu is ze dood.' Een reeks van Phara de Aguirre en Nahid Shaikh over femicide
- Geruchten over samenwerking tussen VTM en RTL 4 voor nieuw seizoen ‘Got Talent’
- Masha Berkers en Philip Heremans winnen tweede editie van Streamz Academy met ‘Marc’s Members’
- VRT en Kom op tegen Kanker brengen opnieuw Lichtpuntjes tegen Kanker
- Dana Winner, Toby Alderweireld, Xander De Rycke en heel wat andere grote namen reiken MIA's uit
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
- NPO FunX front row bij iconische concertreeks New Wave
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max
Kijktip van de dag

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.
'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.



































