Emma Bale ontroert jarige Tourist LeMC in 'Liefde voor Muziek'

Het is feest in 'Liefde voor Muziek'! Niet alleen op muzikaal front, want Tourist LeMC viert in de tweede aflevering maandag zijn 36ste verjaardag. Dat doet hij samen met zijn collega-artiesten die hem meteen het allermooiste cadeau geven: covers van zijn songs die baden in het Antwerps dialect.
'Ik heb gezonde stress en ben super benieuwd. Ik hoop echt dat niemand een rotversie van mijn nummers brengt', lacht Tourist LeMC. Emma Bale weet de jarige alvast te ontroeren met haar cover van 'Koning Liefde', waarbij ze zich voor het eerst aan het Frans waagt. 'Dit is één van mijn lievelingsnummers en Frans is mijn lievelingstaal, dus voor mij is dit dé perfecte combo!', klinkt het bij Tourist LeMC.
Ook Cleymans en Van Geel keren terug naar de beginperiode van Tourist LeMC. Na zijn doorbraak met Koning Liefde belandde hij met 'En Route' op nummer 1 in de Vlaamse Top 50. 'Het originele refrein hebben we volledig behouden. Dat vonden we heel inspirerend', vertelt het duo.
Bert Ostyn deed zijn inspiratie qua nummerkeuze op tijdens het winkelen... 'Aan de supermarkt kwam er iemand de parking opgereden die het nummer 'Horizon' loeihard had opstaan en ik dacht: dat ga ik doen.' Het wordt opnieuw een cover in een Nederlands jasje en de tekst van het nummer kreeg een nieuwe dimensie. 'Ik ben geraakt door de mooie tekst', oordeelt Tourist LeMC. Ook Ronny Mosuse zet zijn cover van 'Meester Kunstenaar' in een ander perspectief: 'In het liedje ga ik een conversatie aan met mijn dochter en zij is de raadgever in dit verhaal.' Het 'Police-riffke' op de gitaar valt ook duidelijk in de smaak.
Willy Sommers koos met Spiegel voor een nummer uit 2016, waarvoor de Antwerpenaar in zee ging met Raymond van het Groenewoud. Willy gaf er zijn eigen tintje aan en maakt na afloop van zijn optreden zelfs een vreugdedansje. 'Het nummer komt sowieso op mijn playlist', klinkt het bij Willy. Tovert hij de song om tot een ware polonaise-hit?
Als Antwerpenaar in hart en nieren is voor Tourist LeMC zelf het optreden in het Sportpaleis het summum van zijn carrière. Het was collega-artiest Geike Arnaert die als voorprogramma optrad. 'Ik luister super graag naar je muziek en vond het niet eenvoudig om te kiezen.' Zij zorgt voor een kippenvelmoment met haar muzikale parel van 'We Begrijpen Mekaar'. Haar inleving in het nummer is voelbaar tot op de bank…
Als tribute brengt Tourist LeMC 'The River' van Leon Bridges. Hij schreef er een eigen tekst op en doopte het nummer om tot 'Moeder'. 'Het gaat om een zoektocht naar liefde en die allereerste liefde is normaal gezien de band met je mama. Maar wat als die connectie er niet is?'
De focus hoeft niet altijd op muziek te liggen. Tussendoor is er tijd voor ontspanning en gaan Willy, Emma, Tourist LeMC en Jonas een balletje slaan op het tennisveld.
'Liefde voor Muziek', maandag 22 februari om 20.40 uur bij VTM.
https://vtm.be/
vtm
vtm.be
Meer artikels over VTM
Meer artikels over Banijay Belgium
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nu wordt het menens: 'The Voice' gaat helemaal live!
- Een huwelijkscrisis neemt een ongeziene grootte aan in 'The Miniature Wife'
- Heerlijke Vlaamse fictie bij VRT en Streamz: opnames gestart van 'Chantal' 4, 'Kassa Kassa' 2 en 'Onder Vuur' 4
- National Geographic viert 100 jaar Sir David Attenborough
- Muziekformat 'Play that Song' trekt deze zomer opnieuw door Vlaanderen
- EO zendt 'Attenborough: Wild London' uit op 100e verjaardag van Sir David Attenborough
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': AOW-korting terecht of onterecht?
- Isabelle Beernaert zet de puntjes op de i in 'So You Think You Can Dance'
- Wining & dining met 'slechte urinestraal' en 'ammoniakgeur' in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Viktor keert terug naar zijn favoriete kapsalon waar 30 jaar lang niets veranderde
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.
'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.



































