Eerste Actua-Sport Award 2014 voor Delfine Persoon

'Het was een super uppercut voor mij. Wij hebben het sportgala verlaten via een zijdeur waardoor we de pers konden vermijden. Ik wist dat ik anders domme dingen zou zeggen. In de wagen kreeg ik onmiddellijk een sms van Ulla Werbrouck: 'Nu weet je waarom ik nooit aanwezig ben op zo'n sportgala's. Voor mij was jij wel de sportvrouw van het jaar.''
Dat zegt wereldkampioen boksen Delfine Persoon in haar eerste televisie-interview na het débâcle van het sportgala. Naar aanleiding van de toekenning van de eerste Actua-Sport Award had Delfine Persoon een boeiend gesprek met Jean-Marie Dedecker die in 2015 zijn 10de jaar ingaat als kritische sportanalist van Actua-TV.
'Het is dankzij mijn trainer Filiep Tampere dat ik ben blijven zitten in de zaal, anders was ik gewoon onmiddellijk verrokken.' zo zegt Persoon die haar trainer veel lof toezwaait: 'Mijn trainingen en mijn sparring zijn altijd veel harder dan de kamp zelf. Filiep was vroeger zelf bokser en in vergelijking met hem zijn wij slechts mietjes. Filiep ging in de duinen lopen met legerbottines aan en met een duikgordel op zijn rug. Wij doen hetzelfde met sportschoenen aan en we zien al af. Zijn moeder vertelt dat Filiep enkel paardenvlees at om onder zijn gewicht te blijven.' Moeilijker heeft ze het met de commentaar van Kim Clijsters. 'Ik was een grote fan van Kim Clijsters. Zij is een super sportvrouw, zegt Persoon die zelf enkele jaren tenniste, dan is het hard te moeten horen dat ze iemand anders steunt omdat ze die kent.'
De Actua-Sport Award bekroont een sportfiguur, man of vrouw, trainer of sporter, die brede erkenning verdient. De winnaar wordt elk jaar gekozen door Jean-Marie Dedecker. De eerste Actua-Sport Award wordt uitgereikt naar aanleiding van de tiende jaargang van Actua-Sport, het wekelijks sportprogramma van Actua-TV waarin Jean-Marie Dedecker elke maandag op zoek gaat naar de kritische raakpunten tussen sport, politiek en maatschappij.
'Actua-Sport Special', uitreiking van de Actua-Sport Award, woensdag 24 december om 18.00 uur, daarna te herbekijken in de nieuwscarrousel.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Niels Destadsbader sluit bijzondere deal met twee dealers in 'Stukken Van Mensen' en opent veiling voor het goede doel
- Nieuwe eerste keren, nieuwe chaos: KRO-NCRV-serie 'De Eerste Keer' is terug met seizoen 2
- Muzikale gameshow 'I’ve Got The Music In Me' op SBS6
- BBC verlengt het op 'De Verraders' gebaseerde format 'The Traitors' tot 2030
- 15 jaar na haar eerste auditie: herkent Dan Karaty deze 'So You Think You Can Dance'-kandidaat nog?
- Dit zijn zaterdag de onderwerpen van 'Kassa'
- Geert-Jan Knoops is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- 'Ik wil jou weleens Justin Bieber horen zingen': Mathieu Terryn en Laura Tesoro voegen de daad bij het woord in 'The Voice'
- Nieuwe aflevering van 'De Arbeidsvitaminen Quiz' op NPO 1
- Nieuwe 'MAX Muziekspecial': Emma Kok schittert in het Concertgebouw
- Muziek voor iedereen: AVROTROS Klassiek in actie voor Leerorkest
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Weer veel muzieknieuws zaterdag in 'FM Op 5'
- Na 12 dagen is het zover: Lize uit Tielt-Winge wint de Camper van Sven & Anke
- JOE-dj’s Coen & Sander na ruim 72 uur gevonden aan de Panelenweg in Tiel
Multimedia SPOTLIGHT
-
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'?
Kijktip van de dag

Bea en Ben lijken de perfecte match. Na een geweldige eerste date gebeurt er echter iets waardoor hun vurige aantrekkingskracht afkoelt tot het vriespunt. Dat verandert wanneer hun paden weer kruisen op een bruiloft in Australië en ze besluiten zich voor te doen als een koppel.
'Anyone But You', film uit 2023 met oa. Sydney Sweeney en Glen Powell, om 20.35 uur op VTM.



































