Eerste Actua-Sport Award 2014 voor Delfine Persoon

'Het was een super uppercut voor mij. Wij hebben het sportgala verlaten via een zijdeur waardoor we de pers konden vermijden. Ik wist dat ik anders domme dingen zou zeggen. In de wagen kreeg ik onmiddellijk een sms van Ulla Werbrouck: 'Nu weet je waarom ik nooit aanwezig ben op zo'n sportgala's. Voor mij was jij wel de sportvrouw van het jaar.''
Dat zegt wereldkampioen boksen Delfine Persoon in haar eerste televisie-interview na het débâcle van het sportgala. Naar aanleiding van de toekenning van de eerste Actua-Sport Award had Delfine Persoon een boeiend gesprek met Jean-Marie Dedecker die in 2015 zijn 10de jaar ingaat als kritische sportanalist van Actua-TV.
'Het is dankzij mijn trainer Filiep Tampere dat ik ben blijven zitten in de zaal, anders was ik gewoon onmiddellijk verrokken.' zo zegt Persoon die haar trainer veel lof toezwaait: 'Mijn trainingen en mijn sparring zijn altijd veel harder dan de kamp zelf. Filiep was vroeger zelf bokser en in vergelijking met hem zijn wij slechts mietjes. Filiep ging in de duinen lopen met legerbottines aan en met een duikgordel op zijn rug. Wij doen hetzelfde met sportschoenen aan en we zien al af. Zijn moeder vertelt dat Filiep enkel paardenvlees at om onder zijn gewicht te blijven.' Moeilijker heeft ze het met de commentaar van Kim Clijsters. 'Ik was een grote fan van Kim Clijsters. Zij is een super sportvrouw, zegt Persoon die zelf enkele jaren tenniste, dan is het hard te moeten horen dat ze iemand anders steunt omdat ze die kent.'
De Actua-Sport Award bekroont een sportfiguur, man of vrouw, trainer of sporter, die brede erkenning verdient. De winnaar wordt elk jaar gekozen door Jean-Marie Dedecker. De eerste Actua-Sport Award wordt uitgereikt naar aanleiding van de tiende jaargang van Actua-Sport, het wekelijks sportprogramma van Actua-TV waarin Jean-Marie Dedecker elke maandag op zoek gaat naar de kritische raakpunten tussen sport, politiek en maatschappij.
'Actua-Sport Special', uitreiking van de Actua-Sport Award, woensdag 24 december om 18.00 uur, daarna te herbekijken in de nieuwscarrousel.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Karrewiet' en Pommelien Thijs grote winnaars op het 'Gala van de Gouden K’s 2025'
- Deze kinderen maken het verschil: dit zijn de nominaties voor de KRO-NCRV's Lief gebaar Award
- 'Becoming Meewis': waar traditie en vernieuwing elkaar ontmoeten in een tweesterrenkeuken
- Eerste bommetje in 'Konvooi': 'Jullie hebben nog 38 km de tijd om te beslissen wie afvalt'
- Freek Vonk, Jurre Geluk en Rachel Rosier maken kans op NPO Zapp Award Favoriete Zapp Ster
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video
Kijktip van de dag

Het konvooi start in Hasselt met de families Badi, Torfs, Torrekens en Lammertyn. Op weg naar Duitsland worden ze geconfronteerd met warme vlaai, een pijnlijke talentenjacht en een eerste afscheid.
'Konvooi', om 20.00 uur op Play.



































