Eerste Actua-Sport Award 2014 voor Delfine Persoon

dinsdag 23 december 2014

'Het was een super uppercut voor mij. Wij hebben het sportgala verlaten via een zijdeur waardoor we de pers konden vermijden. Ik wist dat ik anders domme dingen zou zeggen. In de wagen kreeg ik onmiddellijk een sms van Ulla Werbrouck: 'Nu weet je waarom ik nooit aanwezig ben op zo'n sportgala's. Voor mij was jij wel de sportvrouw van het jaar.''

Dat zegt wereldkampioen boksen Delfine Persoon in haar eerste televisie-interview na het débâcle van het sportgala. Naar aanleiding van de toekenning van de eerste Actua-Sport Award had Delfine Persoon een boeiend gesprek met Jean-Marie Dedecker die in 2015 zijn 10de jaar ingaat als kritische sportanalist van Actua-TV.


'Het is dankzij mijn trainer Filiep Tampere dat ik ben blijven zitten in de zaal, anders was ik gewoon onmiddellijk verrokken.' zo zegt Persoon die haar trainer veel lof toezwaait: 'Mijn trainingen en mijn sparring zijn altijd veel harder dan de kamp zelf. Filiep was vroeger zelf bokser en in vergelijking met hem zijn wij slechts mietjes. Filiep ging in de duinen lopen met legerbottines aan en met een duikgordel op zijn rug. Wij doen hetzelfde met sportschoenen aan en we zien al af. Zijn moeder vertelt dat Filiep enkel paardenvlees at om onder zijn gewicht te blijven.' Moeilijker heeft ze het met de commentaar van Kim Clijsters. 'Ik was een grote fan van Kim Clijsters. Zij is een super sportvrouw, zegt Persoon die zelf enkele jaren tenniste, dan is het hard te moeten horen dat ze iemand anders steunt omdat ze die kent.'

De Actua-Sport Award bekroont een sportfiguur, man of vrouw, trainer of sporter, die brede erkenning verdient. De winnaar wordt elk jaar gekozen door Jean-Marie Dedecker. De eerste Actua-Sport Award wordt uitgereikt naar aanleiding van de tiende jaargang van Actua-Sport, het wekelijks sportprogramma van Actua-TV waarin Jean-Marie Dedecker elke maandag op zoek gaat naar de kritische raakpunten tussen sport, politiek en maatschappij.

'Actua-Sport Special', uitreiking van de Actua-Sport Award, woensdag 24 december om 18.00 uur, daarna te herbekijken in de nieuwscarrousel.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Dina en Andy geven een gezellig nieuwjaarsfeest voor bekende gasten, waarbij ze tussen de gangen en cadeautjes door verschillende 'Ze zeggen dats' onderzoeken. Hoe effectief zijn de valstrikken van Kevin uit 'Home Alone' om boeven buiten te houden? Eten we op nieuwjaarsdag evenveel calorieën als een renner tijdens een etappe in de Tour de France?

'Ze Zeggen Dat: Gelukkig Nieuwjaar!', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:40
    Blokken
    01:00
    Thuis
  • 08:00
    Radio 2: Welkom 2026
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:40
    Timbalo
    04:50
    Geen uitzending
  • 09:55
    Geen uitzending
    01:15
    NYPD Blue
  • 10:40
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 10:25
    Five More Minutes: Moments Like These
    01:40
    JOE XMAS
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 10:00
    Walker
    01:05
    FBI
  • 10:40
    NCIS: Los Angeles
    01:25
    Customer Wars
  • 09:15
    Christmas With the Foxes
    02:25
    Play kerst haardvuur 2025
  • 10:40
    Homicide for the Holidays
    01:20
    My Life is Murder
  • 09:26
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:44
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 10:25
    Sarah's Sweet Table
  • 10:25
    Death in Paradise
    01:40
    Call the Midwife
  • 10:35
    American Pickers
    01:05
    Robyn Hood
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    01:00
    NOS Journaal
  • 10:25
    Junglepiloten - Verhalen van hoop
    01:24
    De Nachtzoen
  • 10:40
    Dino Daan & Lucy
    01:05
    Muziekfeest van het Jaar 2025