Een hete zomer, een oude bom en een bijtend zuur drijven de spanning op in laatste 'Helden van Hier'

dinsdag 21 mei 2019

De zomer van 2018 was heet. Heel heet. Dat had ook zijn effect op de bossen en heiden. In de laatste aflevering van 'Helden van Hier: Door het Vuur' op woensdag 22 mei haast de brandweer zich naar een natuurgebied, waar speelpleinwerkers een bosbrand hebben ontdekt.

'In het nieuws hoor je steeds vaker over bosbranden. In Portugal, Californië, … Ik vermoed dat we hier in de toekomst nog meer mee te maken gaan hebben', aldus adjudant Kristoff Bemelmans.


In Antwerpen worden nog steeds bommen opgegraven en gevonden. Zelfs bommen van de grote wereldoorlogen hebben de tand des tijds overleefd. De brandweer krijgt een oproep binnen van een man die denkt een bom gevonden te hebben in zijn tuin. 'Dat er een bom wordt gevonden in een woonwijk, is verrassend', weet kapitein Lieven Hilgert. De 'Helden van Hier' moeten heel voorzichtig omspringen met deze situatie, want ook oude bommen durven al eens te exploderen.

Scholen oefenen geregeld evacuaties, maar geen enkele school hoopt die oefening ooit écht nodig te hebben. Wanneer het alarm op de kazerne afgaat voor een mogelijke brand in een school, is het alle hens aan dek. 'We gaan voor iedereen door een vuur, maar voor kinderen nog net dat tikkeltje meer', aldus adjudant Kristoff Bemelmans. De brandweer haast zich ook naar de spoorweg, waar een goederentrein stilstaat met een lekkende container. Het goedje dat vrijkomt is azijnzuur, een bijtend product dat brandwonden kan veroorzaken. Voorzien van adembescherming en een vloeistofdicht pak gaat de brandweer het lek te lijf.

'Helden van Hier: Door het Vuur', woensdag 22 mei om 20.35 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:20
    Kabouter Plop
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:15
    Geen uitzending
    02:20
    De Tafel van Tine
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:45
    This Is Us
  • 02:15
    Geen uitzending
    06:50
    Blood & Treasure
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:55
    Property Brothers
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:20
    Shades of Blue
  • 04:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:15
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:10
    De Smaaktoerist
    02:05
    Peppe's Toscane
  • 03:50
    Midsomer Murders
    02:50
    Father Brown
  • 03:40
    Grey's Anatomy
  • 03:57
    NOS Journaal
    02:10
    EenVandaag
  • 03:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:55
    Eva
    04:55
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal