Een hete zomer, een oude bom en een bijtend zuur drijven de spanning op in laatste 'Helden van Hier'

dinsdag 21 mei 2019

De zomer van 2018 was heet. Heel heet. Dat had ook zijn effect op de bossen en heiden. In de laatste aflevering van 'Helden van Hier: Door het Vuur' op woensdag 22 mei haast de brandweer zich naar een natuurgebied, waar speelpleinwerkers een bosbrand hebben ontdekt.

'In het nieuws hoor je steeds vaker over bosbranden. In Portugal, Californië, … Ik vermoed dat we hier in de toekomst nog meer mee te maken gaan hebben', aldus adjudant Kristoff Bemelmans.


In Antwerpen worden nog steeds bommen opgegraven en gevonden. Zelfs bommen van de grote wereldoorlogen hebben de tand des tijds overleefd. De brandweer krijgt een oproep binnen van een man die denkt een bom gevonden te hebben in zijn tuin. 'Dat er een bom wordt gevonden in een woonwijk, is verrassend', weet kapitein Lieven Hilgert. De 'Helden van Hier' moeten heel voorzichtig omspringen met deze situatie, want ook oude bommen durven al eens te exploderen.

Scholen oefenen geregeld evacuaties, maar geen enkele school hoopt die oefening ooit écht nodig te hebben. Wanneer het alarm op de kazerne afgaat voor een mogelijke brand in een school, is het alle hens aan dek. 'We gaan voor iedereen door een vuur, maar voor kinderen nog net dat tikkeltje meer', aldus adjudant Kristoff Bemelmans. De brandweer haast zich ook naar de spoorweg, waar een goederentrein stilstaat met een lekkende container. Het goedje dat vrijkomt is azijnzuur, een bijtend product dat brandwonden kan veroorzaken. Voorzien van adembescherming en een vloeistofdicht pak gaat de brandweer het lek te lijf.

'Helden van Hier: Door het Vuur', woensdag 22 mei om 20.35 uur op VTM.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    11:00
    Lentebeelden
  • 09:00
    Lentebeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 10:35
    Ridder Muis
    10:45
    Edmond & Lucy
  • 09:40
    Geen uitzending
    11:45
    Familie
  • 01:15
    Geen uitzending
    12:40
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:35
    Bel-Air
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:45
    Police Interceptors
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    12:35
    Two and a Half Men
  • 10:30
    The Rookie
    11:20
    FBI: International
  • 10:00
    The First 48
    10:55
    Pawn Stars
  • 10:15
    Love Triangle Australia
    11:15
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 10:05
    Snapped
    10:50
    Snapped: Killer Couples
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 10:36
    Publireportage
    10:49
    Hallo Roger
  • 10:10
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    11:55
    Chris Cooks Cymru
  • 10:20
    Death in Paradise
    11:25
    The Marlow Murder Club
  • 10:25
    Storage Wars
    11:15
    First Dates Australia
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    10:45
    NOS Journaal
  • 10:35
    Buitenhof
    11:35
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
  • 10:40
    Tik Tak
    10:45
    No-No