Een gerecht van Guust Flater… wordt onder handen genomen door Piet Huysentruyt

dinsdag 13 december 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2022

Piet Huysentruyt zet op woensdag 14 december zijn tocht door Vlaanderen verder. Hij start in Brasschaat bij Vincent waar hij in 2004 een eerste keer langs ging. Vincent maakte toen een kaassoufflé op basis van... een gerecht uit de Guust Flater-stripreeks.

18 jaar later wil Piet weten of Vincent nog steeds weet wat hij toen geleerd heeft.



Piet rijdt vervolgens naar het Limburgse Zonhoven, waar Pat Krimson en Loredana hem niet alleen ontvangen met een totaal mislukte espuma van aardappel, maar ook met een wondermooi verjaardagscadeau.

Veerle heeft dan weer problemen met haar lasagne. Hoe dikwijls ze ook probeert, het resultaat is steeds kurkdroog. 'Dat is totaal niet smeuïg, precies lasagne cake!', ontdekt Piet. Maar de chef heeft er enkele heel simpele oplossingen voor. De keuze van het gehakt bijvoorbeeld: dat moet zuiver varkensvlees zijn volgens Piet: 'Het is een West-Vlaamse uitspraak: hoe vettiger, hoe prettiger! Maar dat is ook waar.'

De zestienjarige Hanne-Lore wil heel graag lekkere éclairs maken, maar zit met de handen in het haar: haar baksels zien er écht niet uit. Ook hier weet Piet natuurlijk weer raad mee.

En eindigen doet hij bij VTM Nieuwsreporter Julie Colpaert. Zij kookt wel eens graag vegetarisch voor haar kinderen maar de zoete aardappelfrietjes zijn slap en de falafelballetjes smaken naar… niks. 'Slappe frieten en flauwe ballen? Dat gaat niet hé?', dus: Piet to the rescue! 

'SOS Piet XL', woensdag 7 december om 20.40 uur op VTM en ook op VTM GO.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    De Zevende Dag
    01:40
    Journaallus
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:15
    Wat verdient Vlaanderen
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:50
    Crime Scene Cleaners
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Ozark Law
    01:25
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 00:55
    Brilliant Minds
    02:35
    Geen uitzending
  • 23:15
    Edge of Tomorrow
    01:25
    The Sentinel
  • 00:20
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:30
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 00:40
    CSI: Crime Scene Investigation
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:03
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:16
    De Branche-Expert
    01:28
    Kan ik het ook?
  • 00:30
    Open Vuur
    01:25
    De Gezonde Goesting
  • 01:20
    Truelove
    02:15
    Lynley
  • 00:50
    Grey's Anatomy
  • 01:10
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:25
    NOS Journaal
  • 01:00
    Nieuwsuur
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:50
    Ik Vertrek voor de liefde
    01:40
    Danny in de medicijnmaffia