Een aan kaas verslaafde kikker: geen gebrek aan inspiratie in 'LEGO Masters'

vrijdag 16 april 2021

Zaterdag geven presentatoren Kürt Rogiers en Ruben Nicolai een heel moeilijke en complexe opdracht aan de kandidaten van 'LEGO Masters'. Geďnspireerd op de matroesjka's moet vandaag de voedselketen uitgebeeld worden in vier stappen waarbij elke stap in een volgende moet passen.

Het belangrijkste aan deze opdracht is de originaliteit waarmee het verhaal van de voedselketen wordt verteld, en daarnaast zijn het kleurgebruik, de esthetiek en de bouwtechniek ook opnieuw van groot belang. De kandidaten krijgen elk een figuurtje waarmee ze van start moeten gaan, zoals een vlieg, een spin, een slak, een kikker en een wormpje, en ze krijgen slechts 4 uur de tijd om hun bouwwerk te voltooien.


Jan en Julien krijgen 'de vlieg, die wordt opgegeten door een spin, die wordt opgegeten door een kikker, die kaasverslaafd is en in de 'kaasval' wordt gelokt'. Hun constructie blijkt echter niet zo heel stabiel. 'We hopen dat het bij de presentatie niet uit elkaar valt...', klinkt het bij Jan. Maar helaas: bij de evaluatie door Brickmaster Jonathan verliest de kikker zijn kont en een poot, en de spin breekt in twee stukken… maar ook de logica van een kikker in een muizenval is een beetje ver te zoeken.


Roy en Thomas gaan aan de slag met een slak, die valt in een toverdrankje, dat wordt gedronken door een heks die in een sprookjesboek zit. Dit verhaal klinkt alvast iets logischer, maar is de uitwerking ook goed?

De tweede opdracht is een eliminatie opdracht en een combinatie van alle opdrachten die de kandidaten tot nu toe hebben gedaan: de sculptuur van een 3D-kunstwerk, de verhalen van het pretpark, de bouwtechniek van de toren,... Al deze technieken moeten worden toegepast om het perfecte bouwwerk te maken op én onder de werktafel. De duo’s krijgen hiervoor 12 uur de tijd. Brickmaster Jonathan wordt deze week bijgestaan door zijn collega Justin Ramsden, een grootheid in de LEGO-wereld. Hij ontwikkelde o.a. de set 'Upside Down' van de populaire serie 'Stranger Things' en was mede jurylid bij de finale van het vorige seizoen. Beiden beslissen aan het einde van de aflevering welk duo de wedstrijd moet verlaten en welke vier duo’s naar de volgende ronde gaan.

De afleveringen van 'LEGO Masters' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.

LEGO® Masters is een VTM/RTLNl coproductie en wordt geproduceerd door EndemolShine Nederland - onderdeel van Banijay Benelux - en is gebaseerd op het originele Britse format van Tuesday’s Child en de LEGO Group.

'LEGO Masters', zaterdag 17 april om 20.30 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Na een week volledige focus ontmoeten de koppels elkaar voor het eerst en dineren samen onder toeziend oog van de experten. Daarna volgt een diepgaand gesprek en start in België de uitdagende fase van het samenwonen.

'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Herfstbeelden
    23:10
    90 minutes
  • 10:35
    Ridder Muis
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:40
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Achter gesloten deuren
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:25
    Finding Mrs. Claus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    00:55
    SOS Piet
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Walker
    06:55
    Friends
  • 10:05
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:40
    Evil
  • 10:20
    The Holiday Shift
    05:00
    Geen uitzending
  • 10:30
    Buried in the Backyard
    06:50
    Cold Justice
  • 10:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:27
    Diy on wheels
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:05
    Bon Appetit
    06:50
    De Garde van Gert
  • 10:10
    Death in Paradise
    00:50
    Happy Valley
  • 09:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    07:00
    Storage Wars
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 09:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:30
    Pieter Konijn
    07:00
    Ta-daaa!