Edith vloekt erop los en maak kennis met 'Lady Trucker' Karolien

Tientonners laden, het helse verkeer trotseren, op tijd hun lading lossen: in de nieuwe realityreeks 'Lady Truckers' bij VTM 2 staan straffe vrouwelijke chauffeurs hun mannetje in de stoere truckerswereld.
Gemiddeld 262.000 kijkers - 200.000 voor de dinsdagaflevering en 62.000 voor de herhaling op zondag - maakten in aflevering 1 kennis met de eerste 5 chauffeurs. De startaflevering haalde zo een marktaandeel van 10,4% (live+uitgesteld, VVA 18-44). Op dinsdag 8 september volgt 'Lady Truckers' een nieuw gezicht: de 33-jarige Karolien uit Borgloon. 'Ik ben altijd heel vrouwelijk geweest. Alles is roze, dat is waar iedereen me aan herkent.'
Karolien werkt al 15 jaar als truckchauffeur. Haar bijnaam 'De Ontdekker' is niet toevallig. Ze probeert graag nieuwe dingen en werd door haar baas uitgekozen om een nieuwe vrachtwagen uit te testen. Zonder buitenspiegels en met een geavanceerde cruise control. Voor wie al jaren iets anders gewoon is, is dat toch even wennen. Karolien: 'Allez dat wordt ge toch niet gewoon dat uwe camion direct optrekt als ge nog op een rondpunt bent.'
De ervaren Edith ontwaakt in Frankrijk en neemt even de tijd voor een koffie, een ochtendwandeling en een douche. 'Altijd met teenslippers in de douche, want je weet nooit wie je voorganger was.' Edith is onderweg naar Italië met een koelwagen vol tomaten. Via de Mont Blanctunnel rijdt ze Italië binnen. Op weg naar een goed adresje om te gaan eten volgt ze per grote uitzondering haar gps. Ze mist een afslag en rijdt zich vast op een rondpunt. Dan maar met veel gevloek en getier terug achteruit… Edith: 'Dat kutwijf van een gps! Gewoon efkes achteruit een rondpunt op… You stupid woman'.
Shana mag naar Parijs met een bak vol slachtafval van kip. Ze bereidt haar reis goed voor, maar eens aan de peage loopt het mis. Gelukkig kruist Shana onderweg wel haar vriend, die ook trucker is. De twee maken op de parking tijd voor een vlugge pitstop. Shana: 'Eerst kreeg ik commentaar omdat ik een vrouw ben, nu omdat ik een lief heb die 10 jaar jonger is'.
Voor Ulrycke geldt vandaag weer 'time is money'. Ze rijdt haar rijtijd tot de laatste seconde op. Wanneer een collega met één van haar trucks onder een te laag hangende brug rijdt, maakt ze van haar pauze gebruik om de schade te herstellen. Een truck van haar met kapotte lampen: dat is uitgesloten. Terwijl haar bedrijf in volle groei is, ging het Ulrycke privé minder voor de wind. 'Huisje, tuintje, kindje is verloren gegaan. Nu is het alleen nog kindje en de camion.'
Nachtraaf Caroline moet een grote lading cacao lossen. 18 paletten van meer dan 1.000 kilo per pallet. Het elektrische transpallet weigert echter dienst. En dat zal niet de laatste keer zijn die nacht. Caroline: 'Als ik dat met de hand los, is mijn rug morgen gebroken'. Ze moet haar lading dan ook noodgedwongen achterlaten.
'Lady Truckers', dinsdag 8 september om 21.40 uur bij VTM 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen 'Yous & Yay in het Wild' op NPO 3
- Verrassing! Patrick Van Der Vorst mengt zich opnieuw onder de 'Stukken Van Mensen'-dealers
- Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO'
- NTR presenteert de eerste ramadanserie voor de hele familie 'All You Can Eid'
- NTR viert ramadan met verhalen die verbinden
- Dagelijks aandacht voor Paralympische Winterspelen 2026
- Vernieuwd seizoen voor 'Iedereen Verlicht'
- Minister Femke Wiersma bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
- Sky Radio Valentijn Top 50 te horen tijdens Valentijnsdag
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA
Kijktip van de dag

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.
'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.



































