Duo's maken kennis met pand in eerste 'Mijn Restaurant!'

Vanaf 30 augustus 2011 geeft Rani De Coninck op dinsdag en donderdag afspraak voor het vierde seizoen van 'Mijn Restaurant!'. Het format van het culinair vervolgverhaal is duidelijk: vijf duo's krijgen elk in hun provincie een interessant pand op een toplocatie toegewezen, dat ze volgens hun eigen smaak inrichten en waarin ze voor de realisatie van hun culinaire droom strijden. Hun type keuken bepalen ze zelf: een gastronomisch restaurant, een topbrasserie of … een klasse-Italiaan. Maar welk concept ze ook kiezen, de culinaire lat ligt hoog want er moet altijd op 'outstanding' niveau worden gekookt.
Het koppel Eef en Michaël, jeugdkennissen Sofie en Steven, het koppel Amber en Elodie, beste vrienden Bart en Kris, en het echtpaar Daniël en Rinaldo zijn de vijf duo’s die dit jaar tot het uiterste zullen gaan om hun eigen restaurant uit de grond te stampen in respectievelijk een gloednieuw casco pand op de zeedijk van Blankenberge, een stijlvol brasseriegebouw in Dendermonde, een ex-brasserie met een gevel in Louisiana-stijl in Ekeren, een ex-bank in art déco-stijl in Aarschot en een 100 jaar oud pand in Tongeren.
Het hoeft niet gezegd dat het traject dat de deelnemers van ‘Mijn Restaurant!’ afleggen loodzwaar is. Dag na dag en aflevering na aflevering zullen hun lef, creativiteit, doorzettingsvermogen en neus voor zaken op de proef worden gesteld. Maar ze staan er niet alleen voor. Ze worden bijgestaan én bijgestuurd door een jury die het klappen van de zweep kent.
Yves Desmet is een doorwinterd gastronoom en een man die talloze restaurants in binnen- en buitenland frequenteert. Hij schrijft culinaire columns in onder andere De Morgen en heeft zelf een onuitputtelijke passie voor koken.
Aline Juliá is marketingexperte en kan als geen ander een product tot de essentie herleiden en het verhaal er achter in de juiste richting sturen. Iets wat restaurants vandaag de dag meer dan ooit nodig hebben om zich te onderscheiden van de rest.
Proeven, beoordelen en beschrijven: dat is dagelijkse kost voor culinair recensent Willem Asaert. Zijn scherpe analyses maken van hem één van de meest gewaardeerde en invloedrijkste culinaire pennen in ons land.
Vittorio Simoni tenslotte is één van de meest vermaarde architecten van ons land. Over heel de wereld vind je huizen, kantoorgebouwen, winkels en restaurants van zijn hand. Zijn laatste meesterwerk is het tweesterrenrestaurant ‘t Zilte, bovenin het MAS in Antwerpen.
Yves Desmet, Aline Juliá, Willem Asaert en Vittorio Simoni zullen de duo’s de volgende weken niet alleen van dichtbij opvolgen, ondersteunen en coachen, maar vooral ook beoordelen. Zij zijn als het ware de investeerders van ‘Mijn Restaurant!’ en het is aan duo’s om het vertrouwen van deze investeerders te winnen.
Terwijl de vijf duo’s hun pand ontdekken en al meteen luidop plannen maken, worden ze vanuit de regiekamer van vtm nauwlettend in de gaten gehouden door de jury. Yves, Aline, Willem en Vittorio willen zich immers een beeld vormen van welk vlees ze in de kuip hebben. En na deze eerste indruk beslissen ze dat het al meteen tijd is voor een persoonlijke ontmoeting.
De vijf duo’s worden ontboden in de Bozar in Brussel, waar ze door de jury de meest uiteenlopende vragen geserveerd krijgen. De zenuwen staan hoog gespannen en het verbetert er niet op als blijkt dat het niet bij vragen beantwoorden alleen blijft. De jury heeft immers ook een praktische opdracht voor hen in petto...
'Mijn Restaurant!', dinsdag 30 augustus 2011 om 20.40 uur op vtm.
DOSSIER: Mijn Restaurant! (editie 2011)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De jury van 'KRO-NCRV Lief gebaar Award 2025' is bekend
- Tv- en radiopresentator Robert Jensen overleden op 52-jarige leeftijd
- Marco van Basten legt zijn tv-werk voor Ziggo Sport voorlopig neer
- Jeroen Van Dyck doet intrede als toyboy van Marianne in 'Thuis'
- Malou Petter is terug bij de NPO als presentator 'EenVandaag'
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Astrid Roemer
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': mantelzorgers overbelast maar overheid vraagt hen meer te doen
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- EK Handbal 2026 mannen exclusief live bij Ziggo Sport
- Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord in 'Dealen met Coke'
- Componist der Nederlanden Camiel Jansen co-presentator NPO Klassiek-programma 'Podium'
- NPO 3FM en NPO FunX vieren 40 jaar Eurosonic Noorderslag
- Chaos bij Qmusic: verboden woord 'beetje' zorgt direct voor ongekende reeks versprekingen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Maarssen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug -
Eindelijk ontmaskerd! King Krab, wie ben je echt?
Kijktip van de dag

In de toekomst woedt er oorlog tussen de mens en een AI-leger. Joshua is een voormalig agent van de speciale eenheid die rouwt om de verdwijning van zijn vrouw. Hij wordt gerekruteerd om de Schepper, de architect van de geavanceerde AI, op te sporen en te doden. Deze architect heeft een mysterieus wapen ontwikkeld dat niet alleen de oorlog maar ook de mensheid kan beëindigen.
'The Creator', film uit 2023 met oa. John David Washington en Gemma Chan, om 20.30 uur op Play.



































