Duo's maken kennis met pand in eerste 'Mijn Restaurant!'

Vanaf 30 augustus 2011 geeft Rani De Coninck op dinsdag en donderdag afspraak voor het vierde seizoen van 'Mijn Restaurant!'. Het format van het culinair vervolgverhaal is duidelijk: vijf duo's krijgen elk in hun provincie een interessant pand op een toplocatie toegewezen, dat ze volgens hun eigen smaak inrichten en waarin ze voor de realisatie van hun culinaire droom strijden. Hun type keuken bepalen ze zelf: een gastronomisch restaurant, een topbrasserie of … een klasse-Italiaan. Maar welk concept ze ook kiezen, de culinaire lat ligt hoog want er moet altijd op 'outstanding' niveau worden gekookt.
Het koppel Eef en Michaël, jeugdkennissen Sofie en Steven, het koppel Amber en Elodie, beste vrienden Bart en Kris, en het echtpaar Daniël en Rinaldo zijn de vijf duo’s die dit jaar tot het uiterste zullen gaan om hun eigen restaurant uit de grond te stampen in respectievelijk een gloednieuw casco pand op de zeedijk van Blankenberge, een stijlvol brasseriegebouw in Dendermonde, een ex-brasserie met een gevel in Louisiana-stijl in Ekeren, een ex-bank in art déco-stijl in Aarschot en een 100 jaar oud pand in Tongeren.
Het hoeft niet gezegd dat het traject dat de deelnemers van ‘Mijn Restaurant!’ afleggen loodzwaar is. Dag na dag en aflevering na aflevering zullen hun lef, creativiteit, doorzettingsvermogen en neus voor zaken op de proef worden gesteld. Maar ze staan er niet alleen voor. Ze worden bijgestaan én bijgestuurd door een jury die het klappen van de zweep kent.
Yves Desmet is een doorwinterd gastronoom en een man die talloze restaurants in binnen- en buitenland frequenteert. Hij schrijft culinaire columns in onder andere De Morgen en heeft zelf een onuitputtelijke passie voor koken.
Aline Juliá is marketingexperte en kan als geen ander een product tot de essentie herleiden en het verhaal er achter in de juiste richting sturen. Iets wat restaurants vandaag de dag meer dan ooit nodig hebben om zich te onderscheiden van de rest.
Proeven, beoordelen en beschrijven: dat is dagelijkse kost voor culinair recensent Willem Asaert. Zijn scherpe analyses maken van hem één van de meest gewaardeerde en invloedrijkste culinaire pennen in ons land.
Vittorio Simoni tenslotte is één van de meest vermaarde architecten van ons land. Over heel de wereld vind je huizen, kantoorgebouwen, winkels en restaurants van zijn hand. Zijn laatste meesterwerk is het tweesterrenrestaurant ‘t Zilte, bovenin het MAS in Antwerpen.
Yves Desmet, Aline Juliá, Willem Asaert en Vittorio Simoni zullen de duo’s de volgende weken niet alleen van dichtbij opvolgen, ondersteunen en coachen, maar vooral ook beoordelen. Zij zijn als het ware de investeerders van ‘Mijn Restaurant!’ en het is aan duo’s om het vertrouwen van deze investeerders te winnen.
Terwijl de vijf duo’s hun pand ontdekken en al meteen luidop plannen maken, worden ze vanuit de regiekamer van vtm nauwlettend in de gaten gehouden door de jury. Yves, Aline, Willem en Vittorio willen zich immers een beeld vormen van welk vlees ze in de kuip hebben. En na deze eerste indruk beslissen ze dat het al meteen tijd is voor een persoonlijke ontmoeting.
De vijf duo’s worden ontboden in de Bozar in Brussel, waar ze door de jury de meest uiteenlopende vragen geserveerd krijgen. De zenuwen staan hoog gespannen en het verbetert er niet op als blijkt dat het niet bij vragen beantwoorden alleen blijft. De jury heeft immers ook een praktische opdracht voor hen in petto...
'Mijn Restaurant!', dinsdag 30 augustus 2011 om 20.40 uur op vtm.
DOSSIER: Mijn Restaurant! (editie 2011)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ruben Van Gucht, Metejoor, Astrid Coppens, Toby Alderweireld openen hun deuren voor nieuw seizoen 'Komen Eten'
- Dit is de cast van KRO-NCRV’s 'The Passion 2026'
- In primeur op Pickx+: 'J'ai filmé le 22 mars - de dag dat iedereen journalist werd'
- Kijkcijfers: woensdag 11 februari 2026
- Tranen van het lachen in Edinburgh: De familie Gooris waagt zich aan de doedelzak
- William Boeva en vriendin Nikki in 'Maison Verhulst'
- 'Zembla' focust donderdag op verslavende pijnstillers
- Hoe makkelijk geraak je in België aan een vuurwapen? 'Kan je gewoon ophalen bij een postpunt'
- Stilte van klusser Nick is te snijden in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Maandag in 'Opsporing Verzocht': Wat gebeurde er met Jerzy in Schiedam?
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO
Kijktip van de dag

Het tiende seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' barst los. Coaches Koen, Mathieu, Laura en Joost brengen de sfeer er meteen in met een knallend openingsnummer. Zodra de stoelen draaien, begint de strijd tussen de coaches pas écht.
'The Voice van Vlaanderen', om 20.40 uur op VTM.





































