Droom Günther Neefs in vervulling wanneer K3 'Ik Blijf Bij Jou' zingt
Vlaanderen kent hem als één van de warmste stemmen van het land. Op dinsdag 9 mei staat het repertoire van de talentvolle Günther Neefs centraal in 'Liefde voor Muziek'.
Reizend van concertzalen naar festivals en begeleid door zijn band heeft Günther zich de afgelopen 30 jaar meer dan eens bewezen als uniek entertainer. K3 liet in dat uitgebreide repertoire het oog vallen op ‘Ik Blijf Bij Jou’. 'Wij hebben toevallig een nummer met dezelfde titel. We hebben de tekst aangepast en de baby van Hanne erin betrokken, maar ook heel veel knipoogjes naar jouw leven', klinkt het bij de dames. Voor Günther gaat er stiekem een droom in vervulling: 'Ik had gehoopt dat jullie als K3 stemmetjes zouden gebruiken en dat is bij deze dus gebeurd', lacht hij.
Günther heeft zijn zangtalent van geen vreemde. Hij is de zoon van zanger Louis Neefs, voorvechter van het Vlaamse lied. Op kerstdag 1980 sloeg het noodlot toe en verongelukten zijn ouders met de auto. 'Wat veel mensen niet weten, is dat mijn moeder toen ook overleden is. Iedereen sprak me aan over het ongeval omdat mijn vader bekend was. Mensen wouden weten wat er gebeurd was, terwijl er nooit werd gevraagd naar mijn mama. Maar voor mij was mijn mama even belangrijk als mijn papa. Sinds hun overlijden, ben ik ook nooit meer naar de begraafplaats geweest. Ze zitten in mijn hart en ik weet dat', vertelt Günther tijdens een openhartig gesprek met goede vriend Stef Bos.
Stef Bos ging terug in de tijd en koos voor ‘De Purperen Hei’, uit het repertoire van vader Louis Neefs. 'Ik hoorde het stuk en dacht: ik moet dit herschrijven naar mijn eigen geboorteplek en over mijn eerste liefde', vertelt Stef. Het resultaat bezorgt iedereen kippenvel. En ook Metejoor wil vader Louis eren met zijn versie van ‘Laat Ons Een Bloem’. 'Het nummer is nog altijd ongelooflijk actueel', klinkt het bij Günther, bij wie de versie van 2023 stevig in de smaak valt.
‘Ik Laat Me Gaan’, de allereerste single die Günther ooit uitbracht, wordt in een nieuw jasje gestoken door Jaap Reesema.Ook DAAN koos met ‘Daarom Zeg Ik Nee’ voor een nummer uit de beginjaren van Günther zijn carrière. 'Ik heb de tekst aangepast en het nummer vertaald naar het Frans. In de song zeg ik tegen alles nee, maar op een heel luchtige en nonchalante manier.' DAAN brengt iedereen in de Franse, hogere sferen en haalt voor één keer ook enkele hogere noten uit de kast. Hoewel Portland meestal de gevoelige snaar raakt, gooien ze het deze week over een andere boeg. Met ‘Stop De Tijd’ breken ze het podium af en laten ze zichzelf volledig gaan.
Op het eind van de avond loopt Günther over van dankbaarheid. 'Ik vind het zo straf. Jullie hebben allemaal jullie eigenheid gestoken in mijn nummers. Het klinkt cliché, maar ik heb de vriendschap echt gevoeld', vertelt hij. Günther sluit de avond af met zijn warme stem en een knalfeestje op ‘I Can’t Stand The Rain’ van Tina Turner.
'Liefde voor Muziek', dinsdag 9 mei om 20.35 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Omroep MAX herhaalt campagne nepagenten
- ‘Lalalady’ uit Junior Eurosong waagt 14 jaar later haar kans in 'The Voice'
- Metejoor blikt terug op plusouderschap in 'Komen Eten': 'Ik was pluspapa van twee fantastische dochters'
- Elise Schaap speelt hoofdrol in nieuwe BNNVARA-dramaserie 'De Machine'
- Kijkcijfers: 6, 7 en 8 maart 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- Paramount Network presenteert 'Transformers Week' en tv-première van 'Transformers One'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami's' op Nickelodeon
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Vandaag draaien we een proefdag in het restaurant. Om zachtjes te starten, zijn de familieleden van de medewerkers de eerste gasten. Voor zowel keuken- als zaalpersoneel is het spannend om voor het eerst in het restaurant te werken. Danny kan al meteen zijn beenhouwershart ophalen. Na de werkdag kunnen de medewerkers samen ontspannen en genieten in de vakantiehuisjes.
'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.



































