Droom Günther Neefs in vervulling wanneer K3 'Ik Blijf Bij Jou' zingt
Vlaanderen kent hem als één van de warmste stemmen van het land. Op dinsdag 9 mei staat het repertoire van de talentvolle Günther Neefs centraal in 'Liefde voor Muziek'.
Reizend van concertzalen naar festivals en begeleid door zijn band heeft Günther zich de afgelopen 30 jaar meer dan eens bewezen als uniek entertainer. K3 liet in dat uitgebreide repertoire het oog vallen op ‘Ik Blijf Bij Jou’. 'Wij hebben toevallig een nummer met dezelfde titel. We hebben de tekst aangepast en de baby van Hanne erin betrokken, maar ook heel veel knipoogjes naar jouw leven', klinkt het bij de dames. Voor Günther gaat er stiekem een droom in vervulling: 'Ik had gehoopt dat jullie als K3 stemmetjes zouden gebruiken en dat is bij deze dus gebeurd', lacht hij.
Günther heeft zijn zangtalent van geen vreemde. Hij is de zoon van zanger Louis Neefs, voorvechter van het Vlaamse lied. Op kerstdag 1980 sloeg het noodlot toe en verongelukten zijn ouders met de auto. 'Wat veel mensen niet weten, is dat mijn moeder toen ook overleden is. Iedereen sprak me aan over het ongeval omdat mijn vader bekend was. Mensen wouden weten wat er gebeurd was, terwijl er nooit werd gevraagd naar mijn mama. Maar voor mij was mijn mama even belangrijk als mijn papa. Sinds hun overlijden, ben ik ook nooit meer naar de begraafplaats geweest. Ze zitten in mijn hart en ik weet dat', vertelt Günther tijdens een openhartig gesprek met goede vriend Stef Bos.
Stef Bos ging terug in de tijd en koos voor ‘De Purperen Hei’, uit het repertoire van vader Louis Neefs. 'Ik hoorde het stuk en dacht: ik moet dit herschrijven naar mijn eigen geboorteplek en over mijn eerste liefde', vertelt Stef. Het resultaat bezorgt iedereen kippenvel. En ook Metejoor wil vader Louis eren met zijn versie van ‘Laat Ons Een Bloem’. 'Het nummer is nog altijd ongelooflijk actueel', klinkt het bij Günther, bij wie de versie van 2023 stevig in de smaak valt.
‘Ik Laat Me Gaan’, de allereerste single die Günther ooit uitbracht, wordt in een nieuw jasje gestoken door Jaap Reesema.Ook DAAN koos met ‘Daarom Zeg Ik Nee’ voor een nummer uit de beginjaren van Günther zijn carrière. 'Ik heb de tekst aangepast en het nummer vertaald naar het Frans. In de song zeg ik tegen alles nee, maar op een heel luchtige en nonchalante manier.' DAAN brengt iedereen in de Franse, hogere sferen en haalt voor één keer ook enkele hogere noten uit de kast. Hoewel Portland meestal de gevoelige snaar raakt, gooien ze het deze week over een andere boeg. Met ‘Stop De Tijd’ breken ze het podium af en laten ze zichzelf volledig gaan.
Op het eind van de avond loopt Günther over van dankbaarheid. 'Ik vind het zo straf. Jullie hebben allemaal jullie eigenheid gestoken in mijn nummers. Het klinkt cliché, maar ik heb de vriendschap echt gevoeld', vertelt hij. Günther sluit de avond af met zijn warme stem en een knalfeestje op ‘I Can’t Stand The Rain’ van Tina Turner.
'Liefde voor Muziek', dinsdag 9 mei om 20.35 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Emotionele confrontatie voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job': 'Ik kreeg kippenvel toen ik haar naam zag staan'
- 'Pole to Pole with Will Smith' zondag nieuw op National Geographic
- Kijk de nieuwe politiedramaserie 'ALPHA 00' op NPO 3
- Dan keert 'Sturm der Liebe' terug op VTM GOLD
- Axelle Red ontvangt Lifetime Achievement Award en treedt op tijdens de MIA's
- Reizen Asterix? Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X'
- Dit zijn de kandidaten voor de derde week van ‘De Dag van Vandaag’
- Wat wordt dé 'Lievelingskost' van Vlaanderen in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- NPO 3FM lanceert twee veelbelovende 3FM Talents tijdens Eurosonic Noorderslag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job'
Kijktip van de dag

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.
'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.



































