Donderdag tweede aflevering van 'Cold Case'

De zaak Sally Van Hecke laat niemand onberoerd. Tot nu keken al zeker 576.136 (Live +5) naar 'Cold Case', de reportagereeks van onderzoeksjournalisten Karel Lattrez en Kurt Wertelaers over een moorddossier dat jaren stilstond.
Want in de jaren nadat Sally Van Hecke vermoord wordt teruggevonden, is er amper vooruitgang in het moorddossier. Politie en gerecht slagen er jarenlang maar niet in om een spoor te vinden naar de man met paardenstaart die haar in de nacht van 9 op 10 augustus 1996 meenam in een opvallende Amerikaanse oldtimer.
'Van begin 1999 tot eind 1999 gebeuren er een aantal dingen waardoor een rode lamp had moeten branden in de burelen van de moordsectie van Antwerpen', stelt Wertelaers.
Begin 1999 is er de onrustwekkende verdwijning van Yolanda Prinssen, een 28-jarige aan drugs verslaafde postbode uit Verrebroek. Net als Sally tippelt ze soms aan de Atheneumbuurt in Antwerpen.
In het opsporingsprogramma van VTM 'Oproep 2020' wordt een oproep gedaan naar getuigen in de verdwijningszaak van Yolanda Prinssen. Een heroïneprostituee ziet het programma en belt de tiplijn. Ze herkent een man die figureert in het opsporingsprogramma. Een man met een paardenstaart. Die rijdt volgens haar rond in een oldtimer in de Atheneumbuurt.
Na de uitzending van 'Oproep 2020' over de zaak Yolanda Prinsen is het dus duidelijk dat een figurant uit het programma is herkend. Een man die lijkt op de beschrijving die de kroongetuigen in de zaak Sally eerder ook al gaven. Een man met een paardenstaart. Een man die bovendien woont bij een vriend op een terrein vol oldtimers. Een man die rondhangt in de prostitutiebuurt in Antwerpen.
Maar ook deze tip leidt niet tot een doorbraak. De man wordt niet gelinkt aan de moord op Sally Van Hecke. Het onderzoek naar haar moord stokt en wordt in 2005 zelfs helemaal afgesloten.
Als vijf jaar later seriedoder Ronald Janssen wordt ontmaskerd, is er weer heel even hoop voor de nabestaanden van Sally. Is Ronald Jansen ook de moordenaar van Sally? Maar opnieuw stokt het onderzoek. In de zomer van 2016 komt er opnieuw schot in de zaak, als onderzoeksjournalist Kurt Wertelaers zich vastbijt in het dossier. Uiteindelijk levert hij zijn bevindingen over aan het parket. Het onderzoek wordt heropend.
'Cold Case: Wie heeft Sally Vermoord?', donderdag 14 februari om 21.40 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Deze koppels vallen als eerste af in 'Huis Gemaakt'
- Vijfde editie 'De Nationale Popquiz' te zien op NPO 3
- nws.nws.nws breidt uit naar YouTube en VRT MAX met duidingsformat voor tieners
- Kijkcijfers: dinsdag 31 maart 2026
- Ketnet zet volop in op wetenschap met nieuwe programma’s
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur
Kijktip van de dag

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.
'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.



































