'Dolfijntjes' Wim Opbrouck en Wim Willaert coveren 'Vlaanderen Boven' in 'The Best Of'

Op dinsdag 12 oktober mag Raymond van het Groenewoud plaatsnemen op de eervolle troon van 'The Best Of' bij VTM. Vlaanderen bepaalt wat de vijf allergrootste hits uit zijn rijke repertoire zijn. Raymond schreef meer dan 400 songs en tientallen daarvan werden cultureel erfgoed.
De zenuwen staan dus strak gespannen bij de performers van deze week: Tourist LeMC, Admiral Freebee, Lady Linn en de verrassende duo’s Sandra Kim & Slongs en 'De Dolfijntjes' Wim Opbrouck & Wim Willaert. 'We brengen 'Vlaanderen Boven'', aldus de eerste Wim. 'Maar we hebben het vertaald naar het Frans', grapt de andere Wim.
Een persoonlijke top 5 van zijn songs heeft Raymond niet. 'Ik kan pas genieten van liedjes als ze van andere mensen zijn. Bij mijn liedjes weet ik zelf wat eraan scheelt. Ik verschiet wel eens als het op de radio komt: de ene keer valt het mee, de andere keer denk ik 'jongens toch'.' In 'The Best Of' kan Raymond gelukkig genieten van de muziek die collega-artiesten voor hem brengen.
Ze zijn de laatkomers van dienst en zetten de boel backstage tamelijk op stelten, maar op het podium weten De Dolfijntjes Raymond te charmeren met hun eigenwijze versie van 'Vlaanderen Boven'. Lady Linn ontroert met haar cover van 'Gelukkig Zijn' en Tourist LeMC brengt de klassieker 'Twee Meisjes'… in het Antwerps. 'Koningin' Sandra Kim maakt samen met Slongs indruk met 'Je Veux De L'Amour'. Admiral Freebee brengt 'Meisjes', de song die van Nederland tot in West-Vlaanderen voor controverse zorgde. ''Ze komen zelden klaar' was lastig voor de feministen in Nederland', aldus Raymond. 'En ook 'ze komen goed van pas'. Terwijl ik dacht: 'Dat is geen hautaine positionering, dat is gewoon wederzijds'.'
De aflevering vertelt ook wat meer over Raymond naast zijn leven als artiest. Oudste zoon Jasper vertelt over de band met zijn papa, boezemvriend Philippe onthult waarom Raymond 'een Beatle-trut' is en voetbalvriend Johan Boskamp vertelt over hoe de twee elkaar leerden kennen op het voetbalveld van RWDM. 'Elke zondag kwam hij kijken', aldus Boskamp. Voetballer worden was Raymonds eerste grote kinderdroom, maar pesterijen staken daar een stokje voor. 'Ik was zo getraumatiseerd dat ik dacht: ik ga dat niet doen want dan gaan ze mij wéér uitlachen omdat ik een Hollander ben. En misschien voelde ik toen al dat ik niet alle ingrediënten heb om het echt te maken.'
An Lemmens praat met Milo Meskens in podcast 'The Best Of - Next Generation'
Elke week breit An Lemmens online nog een vervolg aan 'The Best Of'. Via vtm.be pakt ze uit met een unieke podcast waarin ze met een jonge artiest praat die al heel wat op zijn of haar palmares heeft staan. Na Mathieu Terryn van Bazart, Emma Bale, Slongs, Laura Tesoro, Olivia Trappeniers en Metejoor is het deze week de beurt aan Milo Meskens. De podcast 'The Best Of - Next Generation' is te beluisteren op alle podcastplatformen én ook te bekijken op YouTube via deze link: https://vtm.be/the-best-of/beluister-en-bekijk-de-podcast-the-best-of-next-generation-hier.
'The Best Of Raymond van het Groenewoud', dinsdag 12 oktober om 20.35 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de gasten in een nieuw seizoen van 'De Geknipte Gast'
- Ook Candice Martens krijgt tweede kans in gloednieuwe reeks 'Blind Getrouwd: Second Chance'
- Willy Sommers verklapt eigen bezoek aan 'Maison Verhulst'
- 'De Tafel van Tine' plots onderbroken door technische storing
- Mona Mina Leon genomineerd voor International Emmy Award voor haar hoofdrol in Streamz Original 'Holy Sh!t'
- Jade Mintjens probeert het begrip 'Girl math' uit te leggen: 'Mijn vriend snapt het niet!'
- 'Kotmadam Sergeant' krijgt bezoek van haar man Roland
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': verwaarloosde gebitten bij kwetsbare ouderen
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark
Kijktip van de dag

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.
'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.



































